מוסדות לימודים
המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
לימודי המשך והשתלמויות
מיקום בארץ: קצרין

לימודי אמנויות לחימה

תעודת העשרה באמנויות לחימה

עולם אמנויות הלחימה הינו עולם מרתק ומורכב, ולימודי אמנויות לחימה מאפשרים להכיר עולם זה. לימודי אמנויות לחימה מוצעים למי שמעוניין לעסוק בתחום בצורה מקצועית, אך גם למי שרוצה לתרגל אמנויות לחימה שונות לשם התפתחות אישית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס אמניות לחימה - מידע כללי

במשך שנים אמנויות לחימה היו מזוהות עם אנשי המזרח הרחוק, אך כיום רבים בכל העולם עוסקים ומתרגלים במגוון רחב של אמנויות לחימה. לימודי אמנויות לחימה מציעים כמובן ידע המאפשר הגנה עצמית בעימות פנים מול פנים, אך מעניקים גם שליטה עצמית בגוף ושיפור הכושר הגופני, שיפור היכולות התודעתיות, והרחבת אפיקי המחשבה. לא לחינם המילה אמנות קודמת למילה מלחמה, משום שהתחום הינו בעל מטען תרבותי ורוחני הרבה מעבר להתגוננות פיזית בלבד.

ישנו מגוון רב של אמנויות לחימה, כאשר כל אמנות לחימה הינה בעלת פילוסופיה ואופן פעולה שונה. בעוד שקראטה הינה אמנות לחימה המשתמשת בגופו של הלוחם בלבד, קונג פו משלבת שימוש במגוון של כלים ואביזרים בהגנה עצמית. בנוסף, ישנן אמנויות לחימה הדורשות שנים רבות של תרגול ועבודה כמו אייקידו או טאי צ'י, בניגוד לאמנויות לחימה כמו אגרוף תאילנדי או האבקות מקצועית המקנות כלים שימושיים להגנה עצמית בזמן קצר יחסית.

לימודי אמנויות לחימה - מה לבדוק לפני שנרשמים ללימודים?

מגוון המקומות המציע לימודי אמנויות לחימה הוא רחב, ומומלץ לבדוק היטב את איכות סגל ההוראה ומידת ההכשרה המקצועית שלהם. לימודי אמנויות לחימה לשם הסמכה להדרכה דורשים ידע מקדים באמנות הלחימה המבוקשת, ואורכים חצי שנה עד שנתיים, תלוי במידת ההתמחות. לימודי אמנות לחימה לשם התפתחות אישית ברמת מתחילים פתוחים בפני כל אדם המעוניין בכך, כאשר ניתן ללמוד אמנות לחימה מסוימת, או לשלב בין לימודי מספר אמנויות לחימה דומות.

בעת בחירת מוסד ללימודי אמנויות לחימה, מומלץ לבדוק את מצבם הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מידת ההדרכה התיאורטית וההכרות עם העקרונות העומדים מאחורי עקרונות אומנויות הלחימה השונות, מספר התלמידים לעומת מספר אנשי הצוות וההדרכה, ומיקום גיאוגרפי ונגישות. שכר הלימוד משתנה במידה ניכרת בין מוסדות הלימוד השונים, כאשר חלק מהמכללות מאפשרות להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי לצורך תשלום ללימודי הדרכת אמנויות לחימה.

ללמוד אמנויות לחימה - נושאי הלימוד בקורסים בתחום

לימודי אמנויות לחימה לשם פיתוח אישי עוסקים בעיקר בתרגול ובהכרות עם אמנות הלחימה הספציפית, ולימודי אמנות לחימה לשם עיסוק בהדרכה כוללים תחומים נוספים. קורסים בנושא טכניקות אישיות וקבוצתיות, שיפור המנהיגות, חוקה ושיפוט והכנה גופנית לילדים, שיטות להדרכה ולאימון, הגברת מיומנות אישית, תורת האימון ופסיכולוגיה, פיזיולוגיה של מאמץ, שיפור טכניקות וביצועים של החניכים וקורס עזרה ראשונה מהווים רק חלק מלימודי הדרכת אמנויות לחימה. 

קורס אמנויות לחימה ומדריכי אמנויות לחימה - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי הדרכת אמנויות לחימה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, וכן לתעודת מגיש עזרה ראשונה בהתאם להתמחות. ישנו ביקוש רב למדריכי אמנויות לחימה מקצועיים ואיכותיים, וניתן להשתלב במכוני כושר פרטיים, קופות חולים, או פתיחת עסק פרטי ועבודה כמדריכי אמנויות לחימה אישיים. עם זאת, עולם אמנויות הלחימה וההדרכה הוא רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מבחינה מקצועית ואישית מומלץ להמשיך בלימודי הדרכה אמנויות לחימה נוספות. כמו כן, חלק מבוגרי הלימודים פונים להעמיק ידיעותיהם ולהתפתח בתחום בעזרת לימודי טאי צ'י צ'י קונג, לימודי רפואה סינית ורפואה יפנית או לימודי הדרכת כושר

שירות אישי חינם
לימודי אמנויות לחימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?