מוסדות לימודים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
תואר ראשון במדעי הרוח
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
לימודי תואר ראשון בלימודים רב תחומיים
מיקום בארץ: תל חי
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
תואר ראשון במדעי הרוח ותעודת הוראה
מיקום בארץ: קריית טבעון
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי BA כללי במדעי הרוח והחברה
מיקום בארץ: שדרות
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
לימודי תואר ראשון במדעי הרוח רב תחומי
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
תואר ראשון במדעי הרוח
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי מדעי הרוח רב תחומי

תואר ראשון במדעי הרוח רב תחומי

לימודי מדעי הרוח לתואר ראשון רב תחומי, תוכנית הידועה גם בשם לימודי ב"א כללי, מקנים השכלה הומניסטית רחבה. לימודי התואר הראשון מעניקים לסטודנט כלים להתמצאות וחקירה בעולם התרבות המודרני, מטפחים חשיבה ביקורתית, ומעודדים חדשנות אינטלקטואלית, מתוך גישה השוואתית ללא שיפוט.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי הרוח - BA כללי - מידע כללי

מדעי הרוח מאגדים מגוון רחב של תחומי עניין מרתקים, ורבים מוצאים כי הם מתקשים להחליט באיזה תחום להתמקד. לימודי תואר ראשון במדעי הרוח רב תחומי מאפשרים לתלמיד להרחיב את אופקיו בתחומי ידע שונים, מקנים היכרות רחבה עם מגוון תחומים, ומאפשרחם בחירה של מסלול התמקצעות לאחר תחילת הלימודים. תוכנית זו אפשרית רק כמסלול דו חוגי, כלומר על הסטודנט לבחור חוג לימודים נוסף. חוג הלימודים הנוסף יכול להיות גם הוא ממדעי הרוח, אך הוא חייב להיות חוג, ולא יכול להיות תוכנית רב תחומית מתחום מחקר אחר.

תוכנית לימודי תואר ראשון במדעי הרוח רב תחומי מאפשרת לתלמיד ללמוד שלושה תחומי ידע, כל אחד בהיקף של 20 שעות, במקום התמקדות בחוג אחד. כל תחום ידע כזה נקרא הקבץ, ומהווה היכרות ראשונית עם חוג מסוים, דוגמת לימודי היסטוריה כללית, לימודי ספרות, לימודי לשון בלשנות, לימודי פילוסופיה, לימודי יהדות ומחשבת ישראל, לימודי אמנות, לימודי גיאוגרפיה, לימודי מזרחנות, ועוד.

לימודי מדעי הרוח רב תחומי לתואר ראשון מאפשרים ללמוד הקבץ אחד במסגרת בין תחומית, המאפשר בחינת נושא מסוים ממגוון זוויות ראייה, ובאמצעות גישות מחקריות שונות. לדוגמא, הקבץ יהדות כתרבות בוחן את יחסי הגומלין בין התרבות היהדות לתרבויות אחרות בהיסטוריה, ואילו הקבץ לימודי נשים ומגדר חוקר את הדרכים השונות בהן תרבויות מגדירות הבדלים מגדריים, מנקודת ראות היסטורית, פסיכולוגית, ספרותית וסוציולוגית.

ללמוד תואר ראשון רבת תחומי במדעי הרוח - מה לבדוק לפני שנרשמים?

כיום ישנו מגוון רחב של מוסדות אקדמיים המציע לימודי מדעי הרוח לתואר ראשון, ובעת חיפוש לימודים מומלץ לבדוק בקפידה את איכות הסגל האקדמי ויוקרת מוסד הלימודים, כמו גם את מידת הגמישות בהרכבת מערכת הקורסים בהתאם להעדפות האישיות של כל סטודנט. גורמים חשובים נוספים שכדאי לברר הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, התנאים הפיזיים בחדרי הלימוד, וכמובן שכר הלימוד והמלגות המוצעות לסטודנטים במהלך לימודי מדעי הרוח לתואר ראשון.

לימודי BA כללי במדעי הרוח - תנאי הקבלה

תנאי קבלה של לימודי תואר ראשון במדעי הרוח רב תחומי אינם גבוהים, בדומה ללימודי מדעי הרוח במסלולים אחרים, אולם הדבר מצביע על ביקוש נמוך ולא על רמת הלימודים.

לימודי BA כללי במדעי הרוח - מה עושים עם סיום הלימודים?

כאמור, לימודי מדעי הרוח רב תחומי לתואר ראשון אינם מקנים מקצוע פרקטי. עם זאת, מקומות עבודה רבים דורשים כיום תואר ראשון לפחות, ומסלול זה משלב בין עניין ואתגר, לרמת קושי לימודי נמוכה יחסית. רבים בוחרים להמשיך בלימודים אקדמיים, ולהעמיק את השכלתם התיאורטית. לימודי ארץ ישראל, לימודי פסיכולוגיה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי רפואה משלימה או לימודי ניהול משאבי אנוש הם רק חלק מהאפשרויות הפתוחות בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במדעי הרוח רב תחומי.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי הרוח

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בר אילן
האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי חינם
לימודי מדעי הרוח רב תחומי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?