מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
לימודי תעודה
מיקום בארץ: תל אביב
המכון לאסטרולוגיה הוליסטית בשיטת קרני צור
המכון לאסטרולוגיה הוליסטית בשיטת קרני צור
המכון לאסטרולוגיה הוליסטית בשיטת קרני צור - לימודי אסטרולוגיה למתחילים ומתקדמים
מיקום בארץ: ברחבי הארץ
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מדיקה
מדיקה
המכללה לרפואה משלימה
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת דאו לרפואה משלימה
מכללת דאו לרפואה משלימה
ללמוד דרך הטבע
מיקום בארץ: רמת יוחנן
מכללת הצ'אקרות
מכללת הצ'אקרות
לימודי נומרולוגיה
מיקום בארץ: רעננה, תל אביב, חולון

לימודי רפואה משלימה

תעודת העשרה ברפואה משלימה

רפואה משלימה זוכה להתעניינות רבה בשנים אחרונות, בעקבות המודעות הגוברת לקשר בין הגוף לנפש. לימודי רפואה הוליסטית מוצעים במגוון רחב של התמחויות, ומאפשרים לכל אדם לרכוש כלים טיפוליים פרקטיים לשם טיפול בעצמו או בסביבה הקרובה. חלק ממוסדות הלימוד מציעים גם ציוד למטפלים ברפואה משלימה וחלק מהם מתחמחים בהוראת התחום בלבד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורסים ברפואה משלימה - מידע כללי

בעקבות העלייה במודעות ליתרונות שיש לרפואה משלימה על פני הרפואה הקונבנציונאלית במצבים מסוימים, רבים בוחרים בלימודי רפואה אלטרנטיבית להעשרה. ישנו כיום מגוון רחב של מוסדות לימוד המציעים לימודי רפואה הוליסטית במגוון התמחויות, על מנת להבין את הפילוסופיה עתיקת היומין העומדת מאחורי כל שיטה, ולרכוש כלים טיפוליים רבי עוצמה.

לימודי רפואה משלימה מוצעים כיום במספר רב של מסלולים, המאפשרים לכל אדם לבחור את רמת ההעמקה הרצויה לו. משך הלימודים משתנה במידה ניכרת בהתאם למסלול ההתמחות, כמובן, ונע בין פגישות בודדות ועד לימודי תואר ראשון האורכים ארבע שנים ויותר. רבים בוחרים בלימודי מספר שיטות מתחום לימודי רפואה הוליסטית במקביל, דבר המקנה למטפל כלים מקצועיים רבים יותר, אולם ישנם גם כאלה הבוחרים בלימודי רפואה משלימה לשם העשרה ופיתוח אישיים.

רפואה משלימה, כאמור, מאגדת תחתיה מגוון רחב של שיטות טיפוליות, ונשענת על פילוסופיות וידע של אלפי שנים. לימודי רפואה אלטרנטיבית לשם פיתוח אישי זוכים לביקוש רב בשנים האחרונות, וישנם מוסדות לימוד רבים המציעים מסלולים ממוקדים בשיטה מסוימת. חשוב לציין כי כמו בתחום הרפואה האלטרנטיבית, כמו בכל תחום לימודים אחר, מומלץ להמשיך את תהליך הלמידה ורכישת הידע, ולא להסתפק בלימודי קורס מבוא בלבד.

לימודי רפואה משלימה - מגוון התמחויות מרתקות

כיום ישנם מוסדות לימוד רבים המציעים לימודי רפואה אלטרנטיבית, ורובם מאפשרים גם לקהל הרחב להשתלב בלימודי העשרה של קורסים ספציפיים. לימודי זן שיאצו, לימודי דמיון מודרך, שיטת גרינברגלימודי רייקי, לימודי איור ודה, לימודי פאנצה קארמה, לימודי הילינגלימודי פרחי באך, לימודי שיאצולימודי טווינא, מדיטציה או לימודי צמחי מרפא והרבליזם הם רק חלק מאפשרויות הלימוד הפתוחות בפני המבקשים להשתלב בלימודי רפואה משלימה לשם לימודי פנאי והעשרה אישית.

בעת הבחירה במסלול הלימודים הספציפי בתחום הרפואה המשלימה, מומלץ ראשית לבחון את הסיבה ללימודים. לימודי מדיטציה או רייקי יתאימו למתעניינים בפילוסופיה העומדת בבסיס הרפואה האלטרנטיבית, בעוד שלימודי רפלקסולוגיה או כלים שלובים מקנים כלים טיפוליים מעשיים. הבדל נוסף הוא אופי שיטת הטיפול, כאשר בעוד שדיקור סיני או עיסוי הינם פיזיים באופיים וכוללים מגע בין המטפל למטופל, הרי שטיפול בעזרת פרחי באך או צמחי מרפא אינו כרוך בתנועה ומתאים גם לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות.

ללמוד רפואה משלימה - תנאי הקבלה

תנאי קבלה ללימודי רפואה משלימה משתנים במידה ניכרת בהתאם לתחום ההתמחות המבוקש. על מנת לרכוש ידע בסיסי בתחום קריאה בכף היד אין צורך בידע מעשי קודם, אולם על מנת להשתלב בלימודי הוראת יוגה יש להציג ניסיון רב שנים של תרגול בתחום. תנאי קבלה נוספים הינם ראיון אישי על מנת לבדוק את התאמת המועמד אל מסלול הלימודים, ולעתים יש צורך בבריאות פיזית תקינה, לדוגמת לשם לימודי עיסוי שוודי.

שירות אישי חינם
לימודי רפואה משלימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?