מוסדות לימודים
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
לימודי תואר ראשון בספרות עברית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בספרות
מיקום בארץ: קריית טבעון
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
לימודי תואר ותעודת הוראה בספרות עברית / ילדים
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי ספרות

תואר ראשון בספרות

ספרות היא תחום עשיר ורחב, המקיף את מכלול היצירות האומנותיות המובעות באמצעות מילים כתובות, החל מימי העת העתיקה ועד ימינו. לימודי ספרות לתואר ראשון מקנים את יסודות הידע בספרות, יכולת לנתח מבחינה אקדמית יצירות, מאפשרת חקירה של ז'אנרים שונים בספרות, ומקנה יכולת שיפוט וביקורת בנושאים ספרותיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בספרות - מידע כללי

ספרות עוסקת בניתוח והשוואה של טקטסים שונים, ומאפשרת להבין תרבויות שונות בדרך ייחודית. לימודי ספרות לתואר ראשון מיועדים לכל מי שרוצה לדעת למה התכוון המשורר, לאלה ששואפים לחקור כיצד השפיעו שירים על החלוצים, או פשוט למי שמעדיף ספר טוב על פני יציאה לפאב. לימודי ספרות כוללים ניתוח והשוואות רבים של טקסטים, ויהיו קלים יותר לסטודנטים בעלי יכולת ניתוחית, וחשיבה ביקורתית. תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בספרות, כמו לשאר המקצועות במדעי הרוח, הם נמוכים יחסית. עם זאת, הדבר מצביע על ביקוש נמוך, ולא על רמת הקושי בלימודים.

ללמוד תואר ראשון בספרות - מגוון  מסלולים והתמחויות מרתקות

לימודי ספרות לתואר ראשון מציעים מגוון אפשרויות התמחות לסטודנטים. לימודי תורת הספרות וספרות כללית חוקרים את הענפים של השונים של התחום, את הז'אנרים ויוצרים המרכזיים, ודנים בדומה ובשונה בין הסוגים, הזרמים והתקופות בספרות. לימודי תואר ראשון בספרות עברית, לעומת זאת, מתמקדים בספרות העברית על סוגיה ותקופותיה, כאשר ללימודי הספרות הישראלית והעברית במאה העשרים ניתן דגש מרכזי.

צד מעשי יותר ללימודי ספרות ניתן למצוא במסלול חדש לתואר ראשון, מקצועות הכתיבה הספרותית. מסלול זה כולל תוכניות ללימוד תרגום ספרות, כתיבה יוצרת, ועריכת ספרות וביקורת ספרות. לימודי תואר ראשון בספרות במסלול מציעים שילוב ייחודי של לימודים תיאורטיים, עם סדנאות מעשיות בהנחיית סופרים, עורכים ומתרגמים מובילים. לאלה המחפשים מקצוע פרקטי, מסלול זה הוא המתאים ביותר.

כיום ישנם מסלולים רבים של לימודי תואר ראשון בספרות, וניתן לבחור בין לימודי ספרות במסלול חד חוגי, או לשלב את לימודי ספרות עם חוג לימודים נוסף, דוגמת לימודי לשון ובלשנות, לימודי היסטוריה, או לימודי מקרא. בנוסף, ניתן להתמחות בספרות במגוון מסלולים, דוגמת שפה וספרות אנגלית, שפה וספרות צרפתית, ספרות כללית, ספרות עולם, שפה וספרות ערבית, ספרות עם ישראל, סיפרות אמריקאית, ספרות משווה, ספרות עברית, ועוד. רבים בוחרים לשלב את לימודי ספרות לתואר ראשון עם לימודי תעודת הוראה, המאפשרים להשתלב במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית.

לימודי ספרות לתואר ראשון - משך הלימודים והתעודה

לימודי ספרות אורכים שלוש שנים, ומזכים בתואר ראשון B.A בספרות.

ללמוד ספרות לתואר ראשון - מה מומלץ לברר לפני שבוחרים מוסד לימודים?

כיום ישנו מגוון רחב של מוסדות אקדמיים המציעים לימודי תואר ראשון בספרות, ומומלץ לבדוק בקפידה את רמת הסגל האקדמי ויוקרת התואר המתקבלת טרם ההחלטה היכן ללמוד. גורמים נוספים שכדאי לבחון הם תוכנית הלימודים והפילוסופיה החינוכית שעל פיה נבנתה, תנאי קבלה, מיקום גיאוגרפי ונגישות, מידת הליווי והתמיכה הניתנים לסטודנטים במהלך לימודי תואר ראשון בספרות, שכר לימוד, אילו מלגות מוצעות לסטודנטים, וכן מידת הסיוע בהשמה לאחר סיום הלימודים.

לימודי BA בספרות - תכנית הלימודים

תואר ראשון בלימודי ספרות מקיף נושאים רבים, עיוניים ומעשיים גם יחד. מושגי יסוד בתורת הספרות , מבוא לסיפורת, מבוא היסטורי מספרות המדרש עד לחסידות, ספרות עממית, ספרות עברית חדשה, שירה עברית בימי הביניים, יצירות מופת בסיפורת העברית, קלאסיקה גרמנית, בעיות יסוד בתורת הספרות, ופרט וחברה בסיפורת העברית של המאה העשרים, הם רק חלק מהקורסים המסייעים להכנסת הסטודנט לעולם הספרות.

ללמוד BA בספרות - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

לימודי ספרות לתואר ראשון מקנים אפשרויות תעסוקה מגוונות שונות בעולם הספרות, בהוצאה לאור, או בתקשורת. עם זאת, לימודי תואר ראשון בספרות זו רק ההתחלה, ובוגרים רבים ממשיכים ללימודי תואר שני בספרות, לימודי תעודת הוראה ולימודי לימודי שפות זרות.

שירות אישי חינם
לימודי ספרות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?