מוסדות לימודים
קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות
קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות
קמרה אובסקורה - לימודי כתיבת פרוזה
מיקום בארץ: תל אביב
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
לימודי תעודה והתמחות
מיקום בארץ: קריית טבעון
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ
מיקום בארץ: עמק הירדן

לימודי כתיבה יוצרת

תעודת העשרה בכתיבה יוצרת

בבני אדם רבים יש כישרון יצירתי חבוי, ולימודי כתיבה יוצרת מסייעים להוציא לאור את הסופר או המשורר החבויים. כתיבה, כמו בתחומים רבים אחרים, הינה יכולת שניתן לפתח ולשפר, ובעלי כישרון פוטנציאלי ואהבה לתחום יפיקו רבות מלימודי כתיבה יוצרת.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס כתיבה יוצרת - מידע כללי

ישראל היא עם הספר, ורבים הם אלה שכותבים יומן מגיל צעיר, כותבים שירים למגירה, ושולחים סיפורים קצרים לתחרויות בעילום שם. לימודי תעודת העשרה בכתיבה יוצרת לא יהפכו אדם ללא כל ניסיון בכתיבה למשורר דגול בזמן קצר, אך הקניית יסודות עקרונות הכתיבה הבסיסיים, ובמקביל חשיפת הטעויות הבסיסיות והנפוצות, וכל זאת באווירה תומכת ומקבלת, מאפשרים לכל אדם להתפתח מבחינה אישית ובהמשך אף להפוך את התחום למקצוע.

לימודי כתיבה יוצרת - קהל היעד ותנאי הקבלה

לימודי כתיבה יוצרת פונים לכל אדם המעוניין לחשוף את היצירתי שבו, אוהב לקרוא ספרות או שירה, ורוצה להוציא את עצמו בכתב. לימודי תעודת העשרה בכתיבה יוצרת מסייעים גם לאלה שעוסקים בכתיבה בצורה מקצועית, דוגמת עיתונאים או סופרים. בדרך כלל אין דרישות קדם בלימודי כתיבה יוצרת, אולם קורסים מתקדמים, כמו תמיד, דורשים ניסיון מעשי קודם. אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר ראשון בספרות, תואר ראשון בתיאטרון, לימודי עיתונאות או לימודי עריכה לשונית

ללמוד כתיבה יוצרת - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

ישנן מכללות רבות המציעות לימודי תעודת העשרה בכתיבה יוצרת, ולפני ההחלטה היכן ללמוד תעודת העשרה בכתיבה יוצרת, מומלץ לבדוק את איכות המרצים, מידת ההתנסות המעשית, וכמובן את גובה שכר הלימוד. בחלק מהמכללות ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי בכדי לשלם ללימודי בכתיבה יוצרת, אך יש לוודא זאת לפני ההרשמה.

קורס לכתיבה יוצרת - נושאי הלימודים

תוכנית לימודי תעודת העשרה בכתיבה יוצרת משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, וכוללת בדרך כלל קורסים בנושא פרוזה ושירה, כתיבה עיתונאית, תסריטאות, ביקורת, היכרות עם ז'אנרים ספרותיים שונים וההבדלים ביניהם, קריאה וניתוח מודרכים של טקסטים קלאסיים, ניתוח תסריטים, כתיבת מונולוג, כתיבה אוטומטית, עריכה ספרותית, משלים ואלגוריות, הקשר בין כתיבה וסביבת החיים, עקרונות הכתיבה, וחשיבות התנועה והזמן ביצירה הכתובה.

לימודי תעודת העשרה בכתיבה יוצרת נערכים בדרך כלל בקבוצות קטנות ובאווירה אינטימית, המאפשרת לפתח סגנון אישי, לחזק את יכולות ההבעה והניסוח בכתב, לפתח חשיבה ביקורתית עצמאית, ולפתח ביטחון אישי. לימודי כתיבה יוצרת כוללים בדרך כלל תרגול מעשי בבית ובכיתה, וכן הגשת פרויקט גמר בסיכום הלימודים.

לימודי כתיבה יוצרת - מה עושים בסיום הלימודים? 

לאחר סיום לימודי תעודת העשרה בכתיבה יוצרת הבוגרים זכאים לתעודת גמר מהמכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. אלה השואפים לעסוק בכתיבה כמקצוע יכולים להשתלב במגוון של מקומות תעסוקה, דוגמת מערכות עיתונים, הוצאות לאור, ספריות, תיאטרון, ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי כתיבה יוצרת
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?