מוסדות לימודים

לימודי תחקירנות

קורס הכשרת תחקירנים

התחקירן, אף כי עבודתו מבוצעת ברובה מאחורי הקלעים, הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בהליך הפקתם של תכניות טלוויזיה, סרטים דוקומנטריים, כתבות עיתונאיות – וכמעט כל תוצר אחר בתחומי התקשורת. שכן, לא רק תכניות תחקירים – דוגמת תכניתה של אילנה דיין, או כתבות תחקיר בעיתונות, בנויות על עבודתם התחקירנים, אלא אף כמעט כל תכנית חדשותית, תכנית אירוח, ואף תכניות ריאליטי – בנויות על עבודתם הטובה של התחקירנים. התחקירנים, פעמים רבות, אף אחראים על חשיפתן של פרשות המזעזעות את המדינה והעולם – ואפילו פרשת ווטרגייט, שהובילה להתפטרותו של נשיא ארצות הברית ניקסון היא, למעשה, פרי עבודתם של תחקירנים ועיתונאים. תפקיד התחקירן מאפשר להשתלב בשלל משרות יוקרתיות בעולם התקשורת, ולעיתים מי שהתחילו את דרכם כתחקירנים, מתקדמים אט אט לתפקידי מגישים וקריינים, עורכים ראשיים ומפיקים. הביקוש הגובר לתחקירנים איכותיים הוביל מספר מכללות ומוסדות לימוד להציע קורסים ייחודיים להכשרת תחקירנים. הלימודים בקורסים אלו כוללים מגוון תחומי דעת מרתקים – מתחומי הפסיכולוגיה, התקשורת, הכתיבה העיתונאית ועוד, ודואגים להכשרתם המקיפה והשלמה של בוגריהם. אז אם גם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורסים להכשרת תחקירנים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס תחקירנות -  מידע כללי
התחקיר, הכולל איתור מידע, איסופו וניהולו, הוא הבסיס עליו בנויות יצירות רבות – כתבות עיתונים, ספרים, תכניות טלוויזיה, סרטים וכיו"ב. האחראי על עבודת התחקיר יכול להיות היוצר עצמו, אך, פעמים רבות, שמור תפקיד לאיש מקצוע ייחודי – התחקירן. חשיבותו של עבודת התחקירן להצלחתה של היצירה ואיכותה היא רבה, ועל כן אמצעי תקשורת רבים מחפשים בנרות תחקירנים מוכשרים אשר יוכלו להצטרף לשורותיהם. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התחקירנות.  

לימודי תחקירנות -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס תחקירנות מיועדים לאנשים יצירתיים וסקרנים, המעוניינים להשתלב בעבודות תחקירנות באמצעי התקשורת השונים – בעיתונות, בטלוויזיה, בקולנוע ובניו- מדיה, כמו גם עבור הזקוקים לכישורי תחקירנות לצורך עבודתם (סטודנטים וחוקרים בתחומים שונים, למשל). הלימודים מתאימים במיוחד לעיתונאים, עורכי תוכן ואנשי תקשורת, ליוצרים המעוניינים בכלים בתחום, ולתחקירנים המעוניינים לרענן את ידיעותיהם ולרכוש כלים חדשים. אם אתם מתעניינים בלימודי התחקירנות, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי התואר הראשון בתקשורת, לימודי עיתונאות או לימודי עריכת תוכן.

ללמוד תחקירנות -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס הכשרת התחקירנים משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, ובעוד חלק ממוסדות הלימוד אינם מציבים כל תנאי קבלה, מוסדות לימוד אחרים מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי תעודת בגרות מלאה, אשר עומדים בהצלחה בריאיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד אף עורכים מבחנים ייעודיים שונים (מבחן ידע כללי ואקטואליה, למשל) כחלק מהליך הקבלה. ניסיון בעבודה מעשית או רקע אקדמי בתחומי התקשורת מהווה יתרון בקבלה לחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד.

קורס הכשרת תחקירנים -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים של קורס התחקירנים משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום. בדרך כלל כוללים הלימודים בין 60 ל- 100 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני 15 – 20 מפגשים. בדרך כלל מתקיימים הלימודים במתכונת של מפגש אחד לשבוע, כך שאורך הקורס נע בין שלושה לחמישה חודשים. חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעים לימודים במסלול ערב, המתאים במיוחד לאנשים עובדים או לסטודנטים עסוקים, כך שאתם יכולים ליהנות מלימודים מרתקים ללא לוותר על ימי עבודה.

ללמוד להיות תחקירן - מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים של קורס התחקירנות היא עשירה ומרתקת, וכוללת מגוון נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד סיורים מקצועיים, התנסות בסדנאות חווייתיות ובעבודתו המעשית של התחקירן (בחלק ממוסדות הלימוד), כך שהכשרת הבוגרים היא לעילא ועילא. אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו ובין מכללה לרעותה, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: יסודות התחקיר, מבוא לתקשורת המונים, כתיבה עיתונאית, טכניקות ריאיון, שפת גוף, פסיכולוגיה, איסוף מידע בשטח, ארכיונים, מנועי חיפוש, מקורות מידע אנושיים, אמנות השכנוע, אתיקה מקצועית, תחקירים מותאמים לסוגי תכניות שונות (סרטי תעודה, תכניות ריאליטי, תכניות אירוח וכו'), התמודדות מול מרואיינים, מעבר מתחקיר לתסריט, דיני תקשורת, דילמות בהכנת תחקיר, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, המקנים לבוגרים את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לתחקירן המקצועי והאיכותי.

לימודי הכשרת תחקירנים – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד תחקירנות - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב בעבודה כתחקירנים באמצעי התקשורת השונים – בעיתונות, בטלוויזיה, באתרי האינטרנט וכו'. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בתפקידי עריכה והפקה, ובתפקידי כתיבה עיתונאית. חלק ממוסדות הלימוד בתחום אף מסייעים לבוגריהם למצוא עבודה בתחום ולהתאקלם בה, ובמהלך הלימודים זוכים התלמידים לפגוש אנשי מקצוע מובילים וליצור networking. כמו כן, רבים מהבוגרים בוחרים להמשיך בלימודיהם – לימודי תואר ראשון (או שני) בתקשורת, לימודי תואר ראשון בקולנוע, לימודי תואר ראשון במידענות, לימודי עיתונאות ולימודי כתיבה יוצרת, הם רק חלק מאפשרויות המשך הלימודים המרתקות המחכות לבוגרי הקורס.

קורס הכשרת תחקירנים - סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת ומאתגרת בעולם התקשורת ואם אתם מעוניינים בכלים ומיומנויות לביצוע תחקירים, איסוף מידע, וביצוע ראיונות – הלימודים בקורס התחקירנות יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. לימודים מרתקים אלו יקנו לכם, תוך חודשים ספורים בלבד, את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שמיד עם סיומם תוכלו להשתלב בשלל העבודות המרתקות בתחום דינאמי ותוסס זה. אז בואו ליהנות מלימודים ייחודיים – בואו ללמוד בקורס להכשרת תחקירנים.
שירות אישי חינם
לימודי תחקירנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?