מוסדות לימודים
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי הכנת תיק עבודות
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים

הכנת תיק עבודות

קבלה ללימודי אמנות, עיצוב ואדריכלות

הכנת תיק עבודות טוב היא אחד מהשלבים החשובים ביותר בקבלה לתואר ראשון באמנות ועיצוב על סוגיו השונים. תיק העבודות הוא זה שמייצג את הסטודנט לעתיד מול הבוחן, ותפקידו לעורר גירוי מחשבתי וויזואלי, כדי להבטיח את הקבלה למוסד הלימודים הנכסף.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הכנת תיק עבודות - הדרך הקלה להתקבל ללימודי אמנות ועיצוב

תיק עבודות טוב יכול לשפר את סיכוי הקבלה ללימודי תואר ראשון בתחומי לימודי אמנות השונים, כמו לימודי צורפות, לימודי צילום, לימודי תקשורת חזותית, לימודי עיצוב, לימודי אדריכלות, לימודי עיצוב פנים, לימודי עיצוב גרפי, ועוד. בישראל יש חוסר במוסדות איכותיים ללימוד אמנות, ובשל המקומות המועטים המלחמה על הזכות ללמוד היא קשה ומתישה. כל מוסד אקדמי שואף לקבל אליו את המועמדים המוכשרים ביותר, ומידה ההתאמה למוסד נקבעת באמצעי סינון מגוונים.

אמצעי הסינון של המוסדות האקדמיים השונים דומים, וכוללים ריאיון אישי והצגת תיק עבודות. חלק מהמוסדות דורשים ציוני בגרות ופסיכומטרי מסוימים, דרישות אלה בדרך כלל גבוהות באוניברסיטאות יותר מאשר במכללות השונות. עקב התחרות הקשה למוסדות האקדמיים אין די מקומות לימוד, וחלק מהמועמדים, על אף כישוריהם, עלולים שלא להתקבל.

בשל התחרות על מקומות הלימוד, מוסדות אקדמיים רבים מציעים לימודי מכינה, המהווים מעין לימודים מקדימים. במכינה הסטודנט נחשף לעולם האמנות והעיצוב ומקבל כלים להתמודדות עם תנאי הקבלה השונים. דגש רב ניתן על הכנת תיק עבודות מרשים ואיכותי, שמראה את היכולת והכישרון של המועמד, ויסייע בפילוס הדרך לקבלה ללימודים.

קורס הכנת תיק עבודות - מכינה לאמנות ועיצוב - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

מומלץ להשוות בין המכינות השונות להכנת תיק עבודות, משום שלכל אחת דרך לימוד שונה. דבר נוסף שיש לבדוק הוא רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה, ומידת הסיוע הניתנת לסטודנט בהכנת תיק עבודות והכנה לראיון האישי. חלק מהמכינות הן של המוסדות האקדמיים המלמדים עיצוב, דבר היכול לשפר את תנאי הקבלה לאותו מוסד. דבר אחר שיש לבדוק הוא שכר הלימוד, שיכול להשתנות מאוד בין המוסדות השונים, ואפשרות לקבלת מלגה, או לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי.

ללמוד במכינה לעיצוב ואמנות - הכנת תיק עבודות - מה לומדים?

במסגרת המכינה כל סטודנט מקבל ייעוץ והדרכה אישיים ממרצים מנוסים, אשר עוזרים בליטוש ושיפור העבודות הקודמות. מלבד זאת, לימודי המכינה מקנים לסטודנט כלים מקצועיים המאפשרים לו ליצור עבודות חדשות, מאחר שתהליך הכנת תיק עבודות איכותי הוא דינאמי, ותיק העבודות מתעדכן ביחד עם היכולות החדשות של הסטודנט לעתיד.

לימודי הכנת תיק עבודות - מכינה לעיצוב ואמנות - קצת המלצות לתיק עבודות איכותי

היצירות בתיק העבודות יכולות להיות במספר דרכים, כמו תצלומים, רישומים, בגדים, מוצרים, כרזות ועבודות גראפיות, ציורים, עבודות קולאז', תכשיטים, או מודלים למוצרים. בדרך כלל תיק העבודות הוא בדו מימד ולכן כדי להציג עבודה בתלת מימד, כדאי לצלם את המודל ולהכניס רק את התמונה שלו בעת הכנת תיק העבודות.

בעת הכנת תיק עבודות יש לשים לב לפרטים הקטנים ביותר, ולהקפיד שהעבודות יוצגו במיטבן. ניתן להכין את תיק העבודות באופן ידני או ממוחשב, אולם יש לזכור שלכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה, ועל הסטודנט לבחור את הדרך בה הוא בקי ביותר. ניתן להוסיף לתיק העבודות חומרים במרקמים שונים, וכך ליצור חוויה חושית בלתי שגרתית, שתסיע ליצירת רושם חיובי על הבוחנים.

שירות אישי חינם
הכנת תיק עבודות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?