מוסדות לימודים
המכללה למינהל
המכללה למינהל
אשכול אקדמי
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
JCE לימודי המשך – המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
JCE לימודי המשך – המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
לימודי שמאות מקרקעין וניהול נכסים - בשיתוף הטכניון
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית אשקלון - היחידה ללמודי חוץ
המכללה האקדמית אשקלון - היחידה ללמודי חוץ
הכשרות והסמכות מקצועיות
מיקום בארץ: אשקלון

לימודי שמאות מקרקעין

תעודת העשרה בשמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין מהווה תחום חשוב בשוק הנדל"ן, אשר זוכה לפעילות רבה בישראל בשנים האחרונות. לימודי שמאות מקרקעין מסייעים בהבנת הכוחות הפועלים בשוק הנדל"ן, על מנת לספק חוות דעת ועצות שיסייעו לגורמים השונים בתחום לקבל החלטות שקולות בדבר השקעות עתידיות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס שמאות מקרקעין - מידע כללי

שוק הנדל"ן מהווה את אחד מעמודי התווך של כלכלת ישראל, וכיום הוא שוק מורכב ודינאמי, שמעורבים בו גופים רבים. בעוד שהממשלה מנסה לפקח על השוק לטובת הכלל, עסקים פרטיים וציבוריים שואפים להטות את השוק לטובתם, ונוצר צורך באנשי מקצוע איכותיים ומיומנים אשר ידעו לאזן את הלחץ בין כל כוחות השוק.

לימודי שמאות מקרקעין מקנים לסטודנטים ידע והבנה על הכוחות השונים הפועלים בשוק הנדל"ן, ובכלל זה עיריות ומשרדי ממשלה שונים, מנהל מקרקעי ישראל, בנקים וארגוני משכנתאות, שלטונות המס, וכן שלוחות ממשלתיות עסקיות כמו מע"צ. כל אלה זקוקים לשמאי מקרקעין בעל ידע בתחומי כלכלה, הנדסה, חברה ומשפט, בכדי לקבל ייעוץ מקצועי ואיכותי.

לימודי שמאות מקרקעין - קהל היעד

שמאות מקרקעין הינה תחום מרתק ומתפתח במהירות, וכיום ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים בתחום זה. אין צורך בידע מקדים בתחומי הכלכלה או הנדל"ן, אך כמובן שלבעלי ידע או ניסיון בתחום יש יתרון. גם אקדמאים המעוניינים ללמוד תחומים חדשים יכולים להצטרף ללימודי שמאות מקרקעין, ובכך לרכוש מקצוע מבוקש ומתגמל. בעלי תואר אקדמי, בוגרי כלכלה, בוגרי לימודי ניהול עסקים, בוגרי משפטים ובוגרי אדריכלות ובניין ערים פטורים מלימודי קורסים מסוימים, אך יש לוודא זאת טרם ההרשמה ומול כל מכללה בצורה ספציפית. אם אתם מתעניינים בלימודי שמאות מקרקעין, אולי תגלו עניין גם בלימודי סוכני נדל"ן ותיווך נדל"ן

ללמוד שמאות מקרקעין - מה לבדוק לפני שנרשמים? 

לימודי שמאות מקרקעין אורכים שנתיים עד שנתיים וחצי, וניתן לבחור בין לימודי בוקר ללימודי ערב, המאפשרים לשלב בין הלימודים לעבודה. ניתן ללמוד שמאות מקרקעין במגוון מכללות ברחבי הארץ, אולם מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם גובה שכר הלימוד, מיקום גיאוגרפי והנגישות של מוסד הלימודים.

קורס הכשרת שמאי מקרקעין - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי שמאות מקרקעין עשירה ומרתקת, וכוללת גם נושאים רבים מעולם הנדל"ן, הקשור בצורה הדוקה לתחום שמאות מקרקעין. יסודות תכנון עירוני, יסודות מדידה ומיפוי, יסודות החשבונאות וניתוח דוחות כספיים, מיקרו כלכלה, מבוא לתורת השמאות, דיני התכנון העירוני, יסודות הנדסת בניין והנדסה אזרחית, מקרו כלכלה, מיסוי מקרקעין, כלכלה עירוני ומיסוי כללי הם רק מתוכנית לימודי שמאות מקרקעין. חלק בלתי נפרד מלימודי שמאות מקרקעין הינה התמחות של שנה אחת, במשרדו של שמאי מקרקעין, אשר, יש לעשות לפני הבחינות הסופיות.

לימודי הכשרת שמאי מקרקעין - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי תעודת העשרה בשמאות מקרקעין הבוגרים זכאים לתעודת סיום מטעם המכללה בה למדו. כאמור, ישנו ביקוש רב בשוק העבודה לבוגרי לימודי שמאות מקרקעין מיומנים ואיכותיים, וניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה. אפשר לעבוד בחברות בניה, בחברות יזמות בתחום הנדל"ן, אצל גורמים ציבוריים שונים כמו מנהל מקרקעי ישראל וחברות הפיתוח העירוניות, ועוד. רבים בוחרים לפתוח עסק פרטי, ולעבוד בצורה עצמאית.

שירות אישי חינם
לימודי שמאות מקרקעין
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?