מוסדות לימודים
קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות
קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות
קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות - לימודי קולנוע - במסלול לימודי בוקר / ערב
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
תואר ראשון בתקשורת וקולנוע
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
לימודי תואר ראשון B.Ed.F.A בקולנוע
מיקום בארץ: כפר סבא
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
סמינר הקיבוצים מכללה לחינוך ולאמנויות
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
אל תתפשר על התואר שלך!
מיקום בארץ: תל חי
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
אקדמיה לעניין
מיקום בארץ: עמק הירדן

לימודי קולנוע

תואר ראשון בקולנוע

קולנוע הוא אומנות חדשה יחסית, אך השפעתה על התרבות איננה ניתנת לערעור. לימודי תואר ראשון בקולנוע חוקרים כיצד משפיע הקולנוע על עולמנו בתחומי האמנות, התרבות והבידור, וכן את הפרקטיקה, כלומר עריכה, צילום, בימוי והפקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בקולנוע - מידע כללי

קולנוע משפיע על חיינו במידה ניכרת, ואין אדם אשר לא חלם להיות שחקן הוליוודי מפורסם, או לפחות לזכות באוסקר על בימוי סרט מופת. לימודי תואר ראשון בקולנוע חושפים את הסטודנט לתעשיית הקולנוע, ומקנים לו מבט רב תחומי. תוכנית הלימודים סוקרת את ההיסטוריה וההתפתחויות של הקולנוע, מה המשמעות החברתית של הקולנוע, כיצד הפך ממשקף מציאות ליוצר שלה, ואת הדרך שבה הוא מסייע לשינוי עמדות פוליטיות ותוויות חברתיות, וקביעת סדר יום חדש.

עולם האמנות בכלל והקולנוע בפרט דורש יצירתיות, ויכולת מקצועית להפיק יצירה איכותית ומשמעותית. בנוסף, תחום הקולנוע בארץ קטן יחסית וקשה להשתלב בו, ולכן מומלץ לשלב את לימודי התואר הראשון עם לימודי תעודת הוראה, דבר המאפשר עבודה כמורה במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית.

ללמוד תואר ראשון בקולנוע - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי תואר ראשון בקולנוע עשירה ומגוונת, ומשלבת בין לימודי תיאוריה מעמיקים, והתנסות מעשית נרחבת. הפן התיאורטי של לימודי קולנוע לתואר ראשון כולל קורסים מגוונים, דוגמת קולנוע ככלי לעיצוב דעת קהל, בעלי התפקידים השונים ביצירה הקולנועית, עולם הקולנוע מראשיתו, סוגי קולנוע, תקשורת המונים, השלכות הקולנוע על עולם התקשורת, הקולנוע המודרני, השלכות חברתיות של הקולנוע, ועוד.

הצד המעשי של לימודי קולנוע לתואר ראשון כולל קורסים בנושא בימוי עלילתי, עריכת סרטים, תסריטאות, קול והקלטה, צילום, בימוי והפקת סרט דוקומנטארי, הדרכת שחקנים, צילום סטילס, תאורה, תוכן טלוויזיוני, הפקה, עיצוב פסקול, מאפייני הסרט הקצר, אופטיקה וקומפוזיציה, עריכה, בימוי, ופרסום ושיווק. בנוסף, תוכנית לימודי תואר ראשון בקולנוע כוללת צפייה בסרטים של הבמאים והמפיקים הגדולים וניתוחם.

לימודי קולנוע לתואר ראשון - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים מוסד לימודים?

כיום ישנו מגוון רחב של מוסדות אקדמיים המציעים לימודי תואר ראשון בקולנוע, ומומלץ לבדוק בקפידה את רמת הסגל האקדמי ויוקרת התואר המתקבלת טרם ההחלטה היכן ללמוד. גורמים נוספים שכדאי לבחון הם תוכנית הלימודים והפילוסופיה החינוכית שעל פיה נבנתה, תנאי קבלה, מיקום גיאוגרפי ונגישות, מידת הליווי והתמיכה הניתנים לסטודנטים במהלך לימודי תואר ראשון בקולנוע, שכר לימוד, אילו מלגות מוצעות לסטודנטים, וכן מידת הסיוע בהשמה לאחר סיום הלימודים.

ללמוד קולנוע לתואר ראשון - משך הלימודים

לימודי קולנוע לתואר ראשון אורכים בין שלוש לארבע שנים, תלוי במוסד ובתוכנית הלימודים.

לימודי קולנוע - תואר ראשון - מגוון מסלולי לימוד מרתקים

ניתן ללמוד במגוון מסלולים, ובהם תואר ראשון B.A בקולנוע וטלוויזיה, תואר ראשון B.F.A באומנות הקולנוע והטלוויזיה, תואר ראשון B.A בהפקה קולנועית, או תואר המשלב לימודי קולנוע עם לימודי הוראה. אפשרות נוספת היא לימודי תואר שני MA בקולנוע וטלויזיה, לימודי הנדסאי מערכות קולנוע וטלוויזיה, או לימודי תעודה מרתקים בנושאים דוגמת עריכה קולנועית, קולנוע וידאו וניו מדיה, הפקת לקולנוע וטלוויזיה, בימוי ומשחק ועוד.

ללמוד תואר ראשון בקולנוע - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר לימודי קולנוע, פתוחות בפני בוגרי תואר ראשון מגוון אפשרויות. ניתן להשתלב בתחומי הקולנוע, הטלוויזיה והתקשורת לסוגיה. רוב העבודה בתחום נעשית כעובדים עצמאיים במסגרת פרילנס, ועל בסיס הפקות זמניות. תחילת העבודה בתחום הקולנוע נחשבת לקשה, ויש להתחיל מתפקידים זוטרים כמו עוזרי הפקה ובימוי כדי לצבור ניסיון ולהתקדם. תחומי התאורה והסאונד מבוקשים יותר, ומציאת עבודה בתחום זה יכולה להיות קלה יותר.

כמו בכל תחום אחר, לימודי קולנוע לתואר ראשון הם רק ההתחלה. ניתן להמשיך ללימודי תואר שני בתחום או ללמוד לימודים קרובים נוספים, דוגמת תקשורת, אנימציה, ספרות, פרסום, עיצוב גרפי וכו', או כאמור מסלול הסבת אקדמים להוראה המאפשרים לעבוד כמורים במשרד החינוך.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון בקולנוע

אוניברסיטת תל אביב

שירות אישי חינם
לימודי קולנוע
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?