מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון באנימציה

ללמוד אנימציה לתואר ראשון

אנימציה, או בעברית תקנית – הנפשה, היא הקניית תחושה של תנועה ושל חיים לאובייקטים מצוירים, ומכאן שמה – אנו צופים בדמות מצוירת, אך חשים כאילו יש לה נפש (אנימה) וחיים משל עצמה. האנימציה נמצאת בשימוש רב כמעט בכל אמצעי התקשורת – בקולנוע, בטלוויזיה וברשת האינטרנט, והיא משחקת תפקיד חשוב למדי בעולמות הפרסום והשיווק, העיצוב הגרפי, פיתוח משחקי מחשב ופיתוח אפליקציות, והפקת תכנים אמנותיים ובידוריים. בעוד בעבר הלא מאד רחוק, מרבית עבודתם של האנימטורים (הלא הם אנשי המקצוע העוסקים ביצירת אנימציה) הייתה ידנית, ועל כן דרשה מיומנויות ציור ואיור גבוהות – אשליית התנועה נקנתה בעזרת ציורים ואיורים בעלי הבדלים קלים החולפים במהירות ומדמים תנועה, כיום מרבית האנימציה הולכת יד  ביד עם הטכנולוגיה החדישה, ומבוצעת בעזרת תוכנות מחשב. אם גם אתם מעוניינים ללמוד תחום מלא דמיון ויצירתיות זה, ולהשתלב בשלל העבודות המרתקות שהוא מציע – תוכלו להירשם ללימודי התואר הראשון באנימציה ולזכות בהכשרה איכותית ומעמיקה במיוחד. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים לתואר הראשון באנימציה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון באנימציה -  מידע כללי
לימודי התואר הראשון באנימציה הם לימודים מרתקים במיוחד, אשר יכשירו אתכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להפקתו של סרטון אנימציה על כל שלביו – החל משלב גיבוש הרעיון ופיתוחו, דרך שלבי היצירה השונים והעבודה עם תוכנות המחשב הרלוונטיות, וכלה בשלבים הסופיים של עריכתו. אז אם גם אתם מחפשים הכשרה איכותית, מקיפה ומעמיקה במיוחד בתחומי האנימציה – לימודי התואר הראשון בתחום מיועדים עבורכם.

לימודי אנימציה לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי התואר הראשון באנימציה מיועדים לאנשים בעלי חשיבה יצירתית מפותחת, חוש אסתטי ותפיסה עיצובית. אמנם מרבית האנימציה בימינו מבוצעת בעיקר בעזרת תוכנות מחשב, אך אנשים המוכשרים בציור ואיור בהחלט מהווים קהל יעד מרכזי ללימודים מרתקים אלו. הלימודים בחוג מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית בתחום, הן למעוניינים בהכשרה מקצועית שתקל עליהם להשתלב בשלל העבודות המחכות לאנימטורים הכישרוניים. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון באנימציה, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי, תואר ראשון בקולנוע ומגוון תארים נוספים מתחומי האמנות והעיצוב, כמו גם בלימודי תעודה מתחומי העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית, לימודי תעודה בפיתוח ועיצוב משחקי מחשב או לימודי הנדסאי אנימציה והדמיה.

ללמוד תואר ראשון באנימציה -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון באנימציה משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף (אם כי חלק ממוסדות הלימוד מציעים גם לימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי). כמו כן, פעמים רבות נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות ולעבור מבחני התאמה יצירתיים שונים. לעיתים, בחלק קטן מהמוסדות, אף מתקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה תוכלו להצטרף ללימודי מכינה לאמנות ועיצוב או מכינה קדם אקדמית, כמו גם לשפר בגרויות באחד המכונים המובילים או להצטרף לקורס פסיכומטרי ולהעלות את ציונכם בבחינה החשובה.

לימודי אנימציה לתואר ראשון -  אורך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בתואר הראשון באנימציה משתנה אף הוא בין מכללה לרעותה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, בדרך כלל, נמשכים הלימודים לתואר בין שלוש לארבע שנים. חלק ממוסדות הלימוד מציעים לימודים במסלול ערב, המתאים במיוחד לאנשים עובדים, אולם כדאי לקחת בחשבון כי הלימודים במסלול ערב נמשכים, לעיתים, זמן רב יותר, שכן מספר שעות הלימוד השבועיות במסלול זה קטן יותר.

ללמוד אנימציה לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
התואר הראשון באנימציה כולל מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים לצד שלל התנסויות מעשיות ותרגולים, כך שבוגרי הלימודים נהנים מהכשרה איכותית ומלאה. נושאי הלימוד המדויקים משתנים, כמובן, בין מוסד לימודים אחד לאחר, אך, לעיתים קרובות, כוללים הלימודים את הנושאי והתכנים הבאים: תולדות האנימציה, תולדות האמנות, אנימציה בדו ממד ואנימציה בתלת ממד, אנימציה ממוחשבת, פיתוח חשיבה יצירתית, תקשורת המונים, אנימציה בשיווק ופרסום, יסודות הסיפור הקצר, בניית דמויות ועיצובן, פוטושופ – Photoshop, פלאש – Flash ותוכנות רלוונטיות נוספות (אפטראפקטס, מאיה וכו'), פסקול לסרטון אנימציה, העמדת סצינות, תסריטאות ועריכה, ציור ורישום, עבודה מעשית על פרויקט סיום ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים.

לימודי תואר באנימציה – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון  BA או BFA, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד תואר ראשון באנימציה  - מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב כאנימטורים בשלל מקומות עבודה – בתעשיות הקולנוע והטלוויזיה, בעולמות הפרסום והשיווק, בתעשיית פיתוח משחקי המחשב ופיתוח האפליקציות, במערכות עיתונים, במשרדי עיצוב וגרפיקה ובעולם המדיה הדיגיטלית העכשווית – באינטרנט. עולם התקשורת העכשווי, בו ניתן בקלות להעלות סרטון אנימציה למרחבי הרשת, באתרים דוגמת יו-טיוב, אף מאפשר לאלו מכם השואפים לצאת לדרך יצירתית עצמאית לנסות את מזלם ביצירה אמנותית או בידורית, אשר אולי תכבוש במהרה את המרחב הדיגיטלי. כמו כן, תוכלו להמשיך ולהתפתח מבחינה מקצועית בעזרת לימודים לתארים מתקדמים בתקשורת, קולנוע ותארים שניים רלוונטיים נוספים, או להצטרף לקורסים מרתקים שיעשירו את הכשרתכם – קורס ציור ורישום, קורס עיצוב גרפי, קורס עיצוב ובניית אתרים וכיו"ב.

ללמוד אנימציה לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם משחר ילדותכם סרטים מצוירים היו אחד הבילויים המועדפים עליכם, אם גם כיום, כל אימת שאתם נתקלים בסרטון אנימציה או איור משעשע, חיוך נמרח על פניכם, ואם ניחנתם בחשיבה יצירתית – לימודי התואר הראשון באנימציה יכול להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. בואו ליהנות מלימודים מלאי יצירתיות ודמיון, אשר יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לאנימטור האיכותי – בואו ללמוד תואר ראשון באנימציה.  
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון באנימציה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?