מוסדות לימודים

הנדסאי אנימציה והדמיה

לימודי הנדסאי אנימציה והדמיה

אנימציה והדמיה הם תחום ההולך ומתפתח במהירות, והסרט "ואלס עם באשיר" שאף זכה בגלובוס הזהב והיה מועמד לאוסקר מראה את המעמד החשוב שיש לתחום זה כיום. לימודי הנדסאי אנימציה והדמיה הינם לימודים מרתקים, שמטרתם היא הכשרה של אנימטורים, יוצרים ומעצבים בתחומי האנימציה והמולטימדיה השונים.

לימודי הנדסאי אנימציה והדמיה מקנים לסטודנטים כלים עיוניים ומעשיים גם יחד, שבעזרתם יוכלו להפוך את עולם הפנטזיה לסרט. עולמו הקסום של הקולנוע מושך אליו אנשים בעלי דמיון ויצירתיות, אך גם בעלי יכולת טכנית הדרושה לשם הפעלת התוכנות הממוחשבות השונות. יצירת אנימציה והדמיה אינן פשוטות, ויש צורך במגוון של מיומנויות. לימודי הנדסאי אנימציה והדמיה הינם מגוונים ובינתחומיים, וסטודנטים בעלי מעוף וכושר דמיון ימצאו לימודים אלה מרתקים ומהנים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי אנימציה והדמיה - מהי אנימציה?

המונח אנימציה נגזר מהשפה הלטינית, שבה הוא נהגה Animatio. תרגומו המילולי של המונח הוא "החיָיאה" ותרגומו המקובל לעברית הוא הנפשה. מקור המילה הנפשה הוא במילה נפש, ולא בכדי. הנפשה היא הקניית אשליה של תנועה על גבי מסך ונעשה בה שימוש בקולנוע, בטלוויזיה ובאתרי האינטרנט. העוסקים באנימציה מכונים אנימטורים. כיום נעשה שימוש בעיקר בהנפשה ממוחשבת, שהיא יצירת אשליה של תנועה באמצעות ציורים או איורים שנוצרו על ידי שימוש בתוכנות מחשב.

השיטה הנפוצה ביותר ליצירת הנפשה ממוחשבת היא גרפיקת תלת ממד המאפשרת ליצור תמונות מורכבות ומציאותיות לצרכי פעלולים בסרטים מצולמים מחד וליצירת סרטי הנפשה טהורים מאידך. הנפשה ממוחשבת תלת ממדית היא הנפשה שבה עיצוב הדימויים נעשה על ידי תוכנות מחשב המדמות מבנה של גופים במרחב תלת ממדי. שיטה נוספת של הנפשה ממוחשבת, היא הנפשה ממוחשבת דו ממדית, שבה נעשית העבודה באמצעות שכבות המונחות זו על גבי זו על מנת ליצור את התוצאה הסופית. הנפשה דו ממדית משמשת בעיקר את תעשיית הסרטים והטלוויזיה.

קורס הנדסאי אנימציה והדמיה – תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של הנדסאי אנימציה והדמיה הינה מגוונת ורב תחומית, ומשלבת בין לימוד תיאורטי לעשייה מעשית. במהלך הלימודים הסטודנטים מתנסים בטכנולוגיות החדישות ביותר, ומפתחים יכולת ביקורת וניתוח של מגמות ותהליכים בתחומי התרבות, האמנות והטכנולוגיה. חלק ניכר מלימודי הנדסאי אנימציה והדמיה מוקדש להכרת התוכנות השונות המשמשות את האמן ביצירתו. לימודי בימוי אנימציה הינם חלק חשוב נוסף, ומאפשרים לסטודנט להבין כיצד לבחור צורה ודרך הבעה, לתרגל דרכי ביטוי והבעה אישית, ולהפיק סרטי אנימציה קצרים.

מקצועות נוספים בתוכנית לימודי הנדסאי אנימציה והדמיה הינם הדמיה ועיבוד תמונה, אנימציה קלאסית ודו מימד, רישום ציור וצבע, עיצוב לשידור, טכנולוגיות במכשירי הפקה אלקטרוניים, תסריטאות, חשיבה יצירתית, עריכה, צפייה ביקורתית בסרטי אנימציה, השפה הקולנועית, עיצוב גראפי, אנגלית מקצועית, צילום ותאורה, תולדות האמנות, אינטראקטיב, טיפוגרפיה, הקלטת קול, עיצוב פסקול לסרטים, איור, והפקה. חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים הינו פרויקט גמר, בליווי של איש מקצוע מהשורה הראשונה, המשמש כתעודת כניסה לתחום המדיה והאנימציה.

אם אתם מתעניינים בלימודי הנדסאי אנימציה, אולי תגלו עניין גם בלימודי קורס אנימציהלימודי עיצוב גרפילימודי אמנות ועיצוב, או לימודים אחרים להכשרת הנדסאים

לימודים לתואר הנדסאי אנימציה והדמיה - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי הנדסאי אנימציה והדמיה הבוגר זכאי לדיפלומת הנדסאי מטועם המכללה בה למד ומה"ט, המאפשרת השתלבות במגוון רחב של תפקידים ואפשרויות תעסוקה. ניתן לעבוד ביצירת הדמיות, יצירה ופיתוח של משחקי מחשב, יצירת סרטי אנימציה ואפקטים מיוחדים ועוד. מגוון מקומות התעסוקה אף הוא נרחב, מחברות לסרטי אנימציה תלת ממדית, דרך חברות להפקת אינטראקטיב והפקת סרטי הדמיה לדור שלישי בסלולארי, ועד עיצוב פרומו ומיתוג בגופי שידור שונים. לימודי הנדסאי אנימציה והדמיה מאפשרים השלמת לימודי תואר ראשון מקוצר בתחומי הנדסה רבים, ואפשרות זו מומלצת למי שרוצה להעמיק את ידיעותיו, ולהגדיל את מגוון אפשרויות התעסוקה העומדות בפניו.

שירות אישי חינם
הנדסאי אנימציה והדמיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?