מוסדות לימודים
חרשן
חרשן
לימודי השלמה ושיפור לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
בגרות בקלות
בגרות בקלות
בגרות בקלות
מיקום בארץ: רמת גן
היחידה בגרויות
היחידה בגרויות
הכנה לבגרויות בליווי אישי
מיקום בארץ: תל אביב
בית ספר ירדן
בית ספר ירדן
בית ספר ירדן - השלוחה הדתית - קורסי הכנה לבגרות - התוכנית הדתית - לימודים בכיתות נפרדות!
מיקום בארץ: ירושלים, תל אביב
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים, קריית הטכניון, חיפה - בגרות קמפוס – לימודי הכנה לבגרות בתנך
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה
אנקורי בגרות
אנקורי בגרות
לימודי הכנה לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד, ראשון לציון, פתח תקוה, רעננה

בחינת בגרות בתנ"ך

השלמת או שיפור בגרויות - תנ"ך

על מנת לקבל תעודת בגרות, יש להצליח בבחינת בגרות בתנ"ך ברמה של 2 יחידות לימוד לפחות. לכן חובה על כל מי שמעוניין בלימודי תואר ראשון להבחן בבחינת בגרות בתנ"ך ברמת 2 יחידות לימוד, וניתן להבחן גם לאחר סיום לימודי התיכון במסגרת בחינה אקסטרנית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בתנ"ך - מידע כללי

ניתן לבחור את רמת יחידות הלימוד, כאשר 2 יחידות לימוד בתנ"ך הן המינימום, ומי שמעוניין בכך יכול להיבחן ברמת 5 יחידות לימוד בבחינת בגרות בתנ"ך. בעוד שתלמידים רבים בוחרים בבחינת בגרות בתנ"ך ברמה של 2 יחידות לימוד בלבד, הרי שגם רמה של 5 יחידות בתנ"ך איננה נחשבת לקשה במיוחד, וגם מי שמעדיפים תחומים אחרים יוכלו לצלוח אותה ללא קשיים מיוחדים. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בתנ"ך, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בתנ"ך ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה לבגרות, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בתנ"ך. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בתנ"ך נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי תנ"ך אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בתנ"ך מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

קורס שיפור והשלמת הבגרות בתנ"ך - מבנה הבחינה ונושאיה

חומר הלימודים של בחינת הבגרות בתנ"ך משתנה בהתאם ליחידות הלימוד, כאשר רמה של 2 יחידות לימוד בבגרות בתנ"ך היא הבסיסית, ואילו רמה של 5 יחידות לימודי בתנ"ך היא בחירה למי שבוחר להרחיב במקצוע זה. בחינת הבגרות בתנ"ך כוללת מגוון רחב של נושאים ודורשת שליטה בידע רחב, ולכן מומלץ להיעזר במכוני הגנה לבגרות או שיעורים פרטיים, על מנת להבטיח הצלחה בבגרות בתנ"ך וקבלת ציון גבוה.

נושאי בחינת הבגרות בתנ"ך משתנים כל מועד בחינה, אך הבחינה עצמה מחולקת לארבעה פרקים. החלק הראשון של בחינת הבגרות בתנ"ך עוסק בפרק שלא נלמד, ויש לענות מתוכו שאלה אחת מתוך שלוש אפשריות. החלק השני של בחינת הבגרות בתנ"ך עוסק בנושא מסכם, ובו שני סעיפים שהינם חלק של שאלה אחת. בנוסף על כך, יש פרק ובו שאלות קטנות, ופרק ובו שאלות גדולות. בחינת בגרות בתנ"ך ברמה של 5 יחידות כוללת את החומר של לימודי בגרות בתנ"ך ברמה של 2 יחידות, וכן נושאים נוספים דוגמת דמות האדם במקרא, היחס לאישה ומעמדה במקרא, שושלת בית דוד, סיפורי האבות ועוד.

לימודים בקורס הכנה לבגרות בתנ"ך - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות בתנ"ך מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. בחינת הבגרות בתנ"ך היא כאמור הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך אין הכרח בהצלחה בבחינת בגרות ברמת 5 יחידות לימוד כתנאי לקבלה למקצוע כלשהו באוניברסיטה. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בתנ"ך גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה. אז אם אתם מעוניינים להשלים את הבגרות בתנ"ך בכדי להתקבל בקלות לתואר ראשון בכל תחום שהוא - מלימודי פסיכולוגיה, דרך לימודי מדעי המחשב ועד לימודי משפטים - בואו ללמוד בקורס הכנה לבגרוצת בתנ"ך. 

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בתנ"ך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?