מוסדות לימודים

לימודי ערב בראיית חשבון

חשבונאות - לימודי ערב

ראיית חשבון, המכונה גם חשבונאות, היא תחום דעת המשתייך למדעי החברה, שעיסוקו רישום וניתוח האירועים הפיננסיים במערכת הכלכלית. ראיית החשבון עוסקת בהפקת דוחות וסיכומים פיננסיים והעברתם לנוגעים בדבר, הכוללים גורמים כגון בעלי מניות, שלטונות המס, מנהלים והציבור הרחב. יש להבחין בין ראיית חשבון להנהלת חשבונות, העוסקת ברישום האירועים החשבונאיים בעסק. כדי לעסוק באחרונה, אין צורך בתואר אקדמי וניתן להסתפק בלימודי תעודה בלבד. לימודי ראיית חשבון נחשבים לקשים ותובעניים. תנאי הקבלה אליהם קשים מאחר והם זוכים לביקוש רב, הנעוץ בעובדה כי הם נחשבים ליוקרתיים ולפרקטיים. לימודי ראיית חשבון מוצעים במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ, המציעים אותם גם במתכונת של לימודי ערב, המותאמים לאנשים שזמנם קצר. לימודי ערב, המכונים גם לימודים לאנשים עובדים, מתקיימים במספר מועט של ימים במשך השבוע ומאפשרים ללומדיהם להתמסר למשפחתם ולקריירה שלהם. לרוב, מתקיימים הלימודים בימי חמישי אחר הצהריים ושישי בבוקר.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי ערב לתואר ראשון בראיית חשבון - תכנית הלימודים

מטרתם של לימודי ערב בראיית חשבון היא להכשיר את בוגריהם לשמש כרואי חשבון שיפקחו על פעילותם הכלכלית של ארגונים שונים בארץ ובעולם באופן יסודי ומקצועי, בדרך של תיעוד ותכנון הוצאותיהם השוטפות, תיעוד וסיכום פעילותם הכלכלית, ביצוע תחזיות והערכות בנוגע למצבם הכלכלי ועוד. מטרתם של לימודי ערב בחשבונאות היא להעניק לסטודנט את כל המידע על חוקי החשבונאות, שוק ההון ושיטות המיסוי בארץ.

לימודי ערב בראיית חשבון אורכים כארבע שנים ומעניקים לבוגריהם תואר ראשון בחשבונאות. על פי החוק הישראלי, לא די בתואר ראשון בחשבונאות כדי לעסוק במקצוע ויש לעבור בהצלחה את מבחני לשכת רואי החשבון ולהתנסות בעבודה מעשית בתחום החשבונאות במשך שנתיים. כמו כן, מחייב החוק את המעוניינים לעסוק בראיית חשבון להיות בני 23 לפחות. בחינות לשכת רואי החשבון מתקיימות פעמיים בשנה וניתן לגשת אליהן באופן עצמאי. לבוגרי לימודי ערב בראיית חשבון באחד מן המוסדות האקדמיים המוכרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה, ניתן פטור מכמה מן הבחינות הללו, הנחשבות לקשות במיוחד. כאמור, מחויבים בוגרי לימודי ערב בראיית חשבון בתקופת התמחות וזו יכולה להתחיל עוד בטרם סיימו את לימודיהם.

לימודי ערב בראיית חשבון מתנהלים בשני מסלולים: חשבונאות פיננסית, העוסקת בעריכת דוחות כספיים ובביקורת; וחשבונאות ניהולית, המכשירה את רואה החשבון להעניק להנהלת הארגון מידע פיננסי הנוגע לנושאים כגון תקציבים, תמחור,  הערכות ביצוע וכו'. תכנית הלימודים של לימודי ערב בראיית חשבון עשויה להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אולם לרוב היא כוללת דיני מיסים, סטטיסטיקה, מערכות דיווח בתאגידים, מימון, הקצאת משאבים, סטטיסטיקה, שיווק, ניצול משאבים, אקטואריה, מודלים מתמטיים ויישומים בכלכלה, מתמטיקה, מקסום רווחים בתנאי תחרות, מודלים של תצרוכת וחסכון, לקיחת סיכונים, מודלים של תחרות, תורת המשחקים, פונקציית הייצור, מונופולים, חקר ביצועים, ביקורת חשבונות ועוד.

לימודי ערב לתואר ראשון בחשבונאות - מגוון מוסדות לימוד

האוניברסיטאות המציעות לימודי ראיית חשבון הן: אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית והאוניברסיטה הפתוחה. המכללות המציעות לימודי ראיית חשבון הן מכללת שערי משפט, מכללת רמת גן, המרכז ללימודים אקדמיים ועוד.

לימודי ערב בראיית חשבון לתואר ראשון – תנאי הקבלה

תנאי הקבלה ללימודי ערב בראיית חשבון עשויים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אולם לרוב נדרשים מן הסטודנט תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי.

ללמוד תואר ראשון בחשבונאות בלימודי ערב – אפשרויות התעסוקה

בוגרי לימודי ערב בראיית חשבון יוכלו להשתלב בארגונים ציבוריים ופרטיים, כמו גופים מסחריים, חברות, משרדי רואי חשבון וכדומה, שם יוכלו לשמש כיועצי השקעות, מנהלי כספים, חשבי שכר, יועצים כלכליים, יועצי מס, יועצי השקעות, מבקרי פנים או חוץ וכו'. לימודי ערב בראיית חשבון – לימודי המשך לימודי ערב בראיית חשבון לתואר ראשון מהווים מקפצה למגוון תארים מתקדמים וביניהם בנקאות ושוק ההון ומנהל עסקים. המעוניינים להרחיב את השכלתם מבלי להירשם ללימודי תואר שני בתחום כלשהו, יוכלו לפנות ללימודי תעודה בנושאים כגון ייעוץ פנסיוני, ייעוץ מס, הערכת שווי וכו'. 

שירות אישי חינם
לימודי ערב בראיית חשבון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?