מוסדות לימודים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
תואר ראשון בהנדסת תוכנה
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה
מיקום בארץ: עמק הירדן
מכללת אפקה להנדסה בתל אביב
מכללת אפקה להנדסה בתל אביב
תואר ראשון בהנדסת תוכנה
מיקום בארץ: תל אביב
המרכז האקדמי רופין
המרכז האקדמי רופין
לראות מעבר לאופק
מיקום בארץ: עמק חפר, מכמורת
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון בהנדסת תוכנה
מיקום בארץ: נתניה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
לימודי תואר ראשון בהנדסת תכנה
מיקום בארץ: כרמיאל
sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
לימודי הנדסה
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
סמינר הקיבוצים מכללה לחינוך ולאמנויות
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת אורט בראודה בכרמיאל
מכללת אורט בראודה בכרמיאל
לימודי השלמה לתואר ראשון בהנדסת תוכנה
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות

לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה

תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה

לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה קרובים למדי ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ולימודי מדעי המחשב. בשל כך, ניתן לעבור בין לימודי הנדסת מחשבים, לימודי הנדסת חשמל, או לימודי מדעי המחשב בקלות יחסית, בייחוד בתחילת לימודי התואר. הנדסת מחשבים והנדסת תוכנה הינם שני תחומי ידע חדשים ומתפתחים במהירות, והסינרגיה ביניהם מאפשרת להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה. לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה ומחשבים יחד מקנים ידע אקדמי מקיף ורקע כללי נרחב, ומאפשרים להשתלב במשרות מפתח בתחומים שונים של התעשייה. לעומת זאת, לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים או לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה מכשירים לתחומי עיסוק ממוקדים יותר. שני התחומים גם יחד כוללים לימודי מתמטיקה ולימודי פיזיקה ברמה גבוהה, ודורשים יכולת חשיבה מתמטית וריאלית מפותחת. לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים מעניקים היכרות מעמיקה עם המבנה הפיזי של המחשב, כלומר החומרה והציוד האלקטרוני המרכיבים אותו. הנדסת מחשבים איננה נוגעת לתוכנה או שפות תכנות בצורה ישירה, אלא רק במידה והתוכנה משפיעה על החומרה של המחשב. במהלך לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים הסטודנטים ירכשו כלים מקצועיים מתקדמים לשם תכנון מחשב, תוך התאמה לצרכים הספציפיים של כל לקוח.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה לתואר ראשון - מקצוע העתיד

במהלך לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים הסטודנטים ירכשו כלים מקצועיים מתקדמים לשם תכנון מחשב, תוך התאמה לצרכים הספציפיים של כל לקוח. הנדסת מחשבים היא התחום העוסק במבנה הפיזי של המחשב, כלומר בחומרה שלו ובציוד האלקטרוני המרכיב אותו. לאחר סיום לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים הבוגר ידע לתכנן מחשב ולהתאים אותו לצרכי הלקוח הספציפי. הנדסת מחשבים קשורה לתוכנה ובתכנות רק כאשר התוכנה משפיעה על החומרה של המחשב. לעומת זאת, הנדסת תוכנה מתמקדת במערכות תוכנה גדולות, טיפול במגוון אופני תכנות, טיפול שיטתי בפעולות הניתוח, התכנון, היישום, הבדיקה, האימות, התחזוקה, ההערכה וההסבה של תוכנה.

ללמוד הנדסת מחשבים והנדסת תוכנה לתואר ראשון - איכות לימודים גבוהה

כיום ישנן מכללות הנדסה רבות המציעות לימודי הנדסת מחשבים לתואר ראשון (דוגמת מכללת אפקה להנדסה, המרכז האקדמי רופין, מכללת אורט בראודה, שנקר ועוד), ובעת חיפוש לימודים מומלץ לוודא כי אכן המכללה מוכרת על ידי המל"ג ומוסמכת להעניק תואר ראשון בהנדסה. גורמים נוספים שחשוב לבדוק הם איכות הלימודים, מידת הניסיון של צוות המרצים, יוקרת מוסד הלימודים ואפשרויות התעסוקה לאחר סיום הלימודים, האם תוכנית הלימודים מעודכנת בהתאם לחידושים האחרונים בתחום המחקר, וכמובן את גובה שכר הלימוד והאם ישנן מלגות המוצעות לסטודנטים של לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה. כיום ישנן אפשרויות רבות של לימודי ערב לתואר ראשון בהנדסת מחשבים, המאפשר גם לאנשים עובדים לרכוש השכלה אקדמית ולפתוח אפשרויות תעסוקה חדשות.

 

לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה לתואר ראשון - תנאי קבלה

תנאי קבלה של לימודי הנדסת תוכנה נחשבים לגבוהים במיוחד, בדומה לדרישות הסף של כל המסלולים ללימודי הנדסה לתואר ראשון. במידה ולא עומדים בחלק או בכל תנאי הקבלה, ישנן כמה אפשרויות. הראשונה היא קורס הכנה לפסיכומטרי, המאפשר לשפר את הציון לאחר קורס שלוש ארבעה חודשים. אפשרות נוספת היא שיפור בגרויות, בין אם שיפור של בגרות אחת ובין אם שיפור של כמה בגרויות. בנוסף, ניתן להשתלב בלימודי מכינה קדם אקדמית, המוצעת בדרך כלל מטעם מוסד הלימודים עצמו.

ללמוד הנדסת מחשבים ותוכנה לתואר ראשון B.Sc - משך הלימודים ותעודות

לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה ומחשבים אורכים ארבע שנים, ומזכים בתואר B.Sc מוסמך למדעים. לימודי תואר ראשון בהנדסה בכלל, ולימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה בפרט, מוצעים במסלול חד חוגי בלבד ולא ניתן לשלב אותם עם לימודי חוג אחר. עם זאת, ישנן התמחויות רבות במהלך לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה, ובכלל זה תואר ראשון B.Sc בהנדסת רשתות, תואר ראשון B.Sc בהנדסת מחשבים עם התמחות במיקטרואלקטרוניקה ואופטיאלקטרוניקה (פיסיקה יישומית), תואר ראשון B.Sc בהנדסת מערכות תקשורת, תואר ראשון B.Sc בהנדסת מחשבים ותוכנה, תואר ראשון B.Sc במערכות תוכנה, תואר ראשון B.Sc בהנדסת תוכנה, תואר ראשון B.Sc בהנדסת חשמל מחשבים ומתמטיקה, תואר ראשון B.Sc בהנדסת מחשבים, תואר ראשון B.Sc בהנדסת חשמל מחשבים ופיסיקה, תואר ראשון B.Sc בהנדסת אלקטרוניקה ומחשבים, תואר ראשון B.Sc בתוכנה,  תואר ראשון B.Sc בהנדסת חשמל ומחשבים, ועוד.

לימודי B.Sc בהנדסת מחשבים והנדסת תוכנה - השתלבות תעסוקתית 

לאחר סיום לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה לתואר ראשון ניתן להמשיך למסלולי לימוד שונים ומגוונים. אפשרות ראשונה היא העמקה בלימודי מדעי המחשב לתואר שני. אפשרות נוספת היא מעבר לתחום אחר של לימודי הנדסה, דוגמת לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון או לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה לתואר שני

אוניברסיטאות המציעות לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה לתואר ראשון

הטכניון: מכון טכנולוגי לישראל
אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בר אילן

שירות אישי חינם
לימודי הנדסת מחשבים ותוכנה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?