מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית

ללמוד הנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון

ההנדסה הביו- רפואית משלבת, כראוי לשמה, בין עולמות ההנדסה, הביולוגיה והרפואה, ומטרתה לחקור ולפתח פתרונות הנדסיים לשלל בעיות רפואיות – לגילוי ואבחון מוקדם של מחלות וסיכונים, לרפואה מונעת ולטיפול בבעיות בריאותיות, בעזרת פיתוח מכשור רפואי מתאים והליכים רפואיים חדשניים – כגון מכשיר ה- MRI, בדיקת האולטרסאונד, הנדסת רקמות, קוצבי לב ורבים נוספים. תחום ההנדסה הביו-רפואית, הנשען על הטכנולוגיה החדישה ביותר, אחראי לכמה מפריצות הדרך הגדולות ביותר בעולם המדע וההנדסה בעשורים האחרונים, וחייהם של רבים מסביב לעולם ניצלו הודות לפיתוחים המתוחכמים של המהנדסים הביו רפואיים. אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אך רוצים ראשית לקבל מעט מידע נוסף אודותם, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו לקרוא שלל פרטים על לימודי התואר הראשון בהנדסה ביו רפואית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו-רפואית – מידע כללי
עולם הרפואה המודרני נשען יותר ויותר על פיתוחים טכנולוגיים על מנת לתת את הטיפול הטוב ביותר לחולים ולפצועים. אנשי המקצוע המובילים את פיתוח המכשור והטכנולוגיות הרפואיות החדשניות ואת הליכי הטיפול פורצי הדרך הם המהנדסים הביו רפואיים. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב על לימודי תחום מרתק ומאתגר זה, ולהבין האם לימודים מצילי חיים אלו מיועדים עבורכם.

לימודי הנדסה ביו רפואית לתואר ראשון – קהל היעד
לימודי התואר הראשון בהנדסה ביו רפואית מיועדים לאנשים בעלי נטייה לתחומים ריאליים והנדסיים, המעוניינים להשתלב בלימודים מרתקים, אשר יכשירו אותם לעבודה מדעית ומחקרית פורצת דרך, אשר תוביל את עולם הרפואה אל עבר אופקים חדשים. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון בהנדסה ביו רפואית, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה, תואר ראשון בביוכימיה, תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית, לימודי הנדסת תרופות, לימודי הנדסאי מכשור רפואי, לימודי רפואה או לימודי תואר ראשון באחד ממקצועות ההנדסה האחרים.

ללמוד הנדסה ביו- רפואית לתואר ראשון – תנאי הקבלה
תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון בהנדסה ביו רפואית משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו ובין מכללה לרעותה, אולם, ככלל, הקבלה לחוג זה אינה קלה כלל וכלל והיא דורשת מהמועמדים להיות בעלי נתוני ממוצע בגרויות גבוה וציון פסיכומטרי גבוה אף הוא. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים קבלה על סמך נתוני הבגרות או הפסיכומטרי בלבד (ולא על בסיס ציון הסכם של השניים), אולם במקרים אלו נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון גבוה במיוחד (כגון ציון 750 ומעלה בפסיכומטרי, לדוגמא). מועמדים בעלי בגרות הכוללת 5 יחידות לימוד במתמטיקה ובפיזיקה זכאים, בחלק ממוסדות הלימוד, ליתרון בקבלה. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד והמכללות מקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. אם אתם להוטים תחום מרתק וחדשני זה, אך חוששים כי אינכם בתנאי הקבלה – אל חשש! אתם יכולים להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית או מכינה למקצועות ההנדסה, לשפר את ציון הפסיכומטרי בעזרת קורס פסיכומטרי באחד ממכוני ההכנה המעולים, או להצטרף לקורס שיפור והשלמת בגרויות, ובכך להעלות את סיוכיי הקבלה שלכם פלאים.

ללמוד תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית – משך הלימודים
משך הלימודים לתואר הראשון בהנדסה ביו- רפואית משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך בדרך כלל נמשכים הלימודים כארבע שנים. 

לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית – מסלול ייחודי לתואר כפול בהנדסה ביו רפואית וברפואה
מסלול ייחודי זה מקנה ללומדים תואר כפול – תואר ראשון B.Sc בהנדסה ביו רפואית ותואר ברפואה (MD). הלימודים נמשכים כ-9 שנים בלבד (במקום 11), ומקנים לכם הכשרה איכותית ומעמיקה והסמכה יוקרתית במיוחד – הן כרופאים והן כמהנדסים.

לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו-רפואית – תכנית הלימודים
תכנית הלימודים של התואר הראשון בהנדסה ביו רפואית הינה עשירה ומרתקת, וכוללת הן לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים, והן שלל התנסויות מעשיות בעבודה במעבדות החדשניות השוכנות במוסדות הלימוד, כמו גם בבתי החולים ובתעשייה. אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, אנטומיה, דימות, גנטיקה, עיבוד אותות ותמונות רפואיות, שימושי לייזר ברפואה, פיתוח מערכות מידע ברפואה, מערכות ביו אופטיות, הנדסת רקמות וביו-חומרים, ביו מכניקה של מערכות פיזיולוגיות, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, אשר יכשירו אתכם בידע עדכני ובשלל כלים ומיומנויות הדרושים למהנדס הביו רפואי המקצועי והאיכותי.

לימודי הנדסה ביו רפואית לתואר ראשון – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון B.Sc בהנדסה ביו רפואית, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד תואר ראשון בהנדסה ביו-רפואית – אפשרויות התעסוקה
בוגרי התואר הראשון בהנדסה ביו רפואית יוכלו להשתלב בעבודות מרתקות רבות ולעזור בקידומה של הרפואה אל עבר אופקים חדשים, ולתרום להצלת חייהם של רבים. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה בארגוני בריאות ובבתי חולים, בחברות הייטק ובתעשיית המחקר והפיתוח, בעבודה מחקרית באוניברסיטאות וכיו"ב. בפני הבוגרים אף עומדת האפשרות להצטרף ללימודי רפואה ולהשלים את התואר ב-4 שנים בלבד (בחלק ממוסדות הלימוד). כן יכולים הבוגרים להמשיך בלימודיהם ולפנות ללימודי תואר שני באחד מתחומי ההנדסה, או לפנות ללימוד מנהל עסקים לתואר שני ולהשתלב במשרות ניהוליות בתחום.

לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית – סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים להשתלב בחוד החנית של עולם המחקר והמדע, ולעזור בפיתוח שיטות לטיפול רפואי ומכשור רפואי מתקדם, ובכך לסייע בהצלת חייהם של רבים ובשיפור איכות חייהם של רבבות – לימודי התואר הראשון בהנדסה ביו רפואית מיועדים עבורכם. לימודים מרתקים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כל שמיד עם סיום הלימודים תוכלו להשתלב בעבודה מרתקת, מאתגרת, יוקרתית ורווחית. אז בואו ליהנות מלימודים שמצילים חיים – בואו ללמוד תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית.
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?