מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית

ללמוד ביולוגיה מולקולרית לתואר ראשון

הביולוגיה המולקולרית, המשתייכת, כראוי לשמה, לתחום הביולוגיה, היא תחום מדעי ומחקרי, המבקש לגלות את מסתרי המבנה והתפקוד של המולקולות והאטומים המרכיבים את התא החי. תחום מחקרי זה תרם רבות לכמה מפריצות הדרך המדעיות הגדולות ביותר של העשורים האחרונים – כשיבוטה של הכבשה דולי, פרויקט מיפוי הגנום האנושי, פיתוח חיסונים ותרופות והשתלות איברים, וללא המחקר הענף ופורץ הדרך של תחום זה לא היינו עדים להתפתחויות המדהימות שחלו בתחומי הביוטכנולוגיה, הרפואה ותחומים רבים אחרים במדעי הטבע והחיים. לאור החשיבות הרבה של התחום, כמו גם לאור הביקוש ללימודים מרתקים אלו, מציעים מספר מוסדות לימוד מובילים לימודי תואר ראשון בתחום, אשר עד לא מזמן נלמד לתארים מתקדמים בלבד. בוגרי התואר הראשון יכולים להשתלב במגוון עבודות מרתקות באקדמיה ובתעשייה ולתרום רבות להתקדמות המחקר בתחום חדשני זה. אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התואר הראשון בביולוגיה מולקולרית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית -  מידע כללי
הביולוגיה המולקולרית היא תחום מדעי חדשני ומרתק האחראי לכמה מפריצות הדרך הגדולות ביותר של העשורים האחרונים. התחום עוסק בקשר בין המערכות והמרכיבים השונים המתקיימים בתא ויישומיו השונים משמשים תחומים מדעיים רבים אחרים – כביוטכנולוגיה, הנדסת תרופות, פיתוח הליכים רפואיים וכו'. לימודי התואר הראשון בתחום יפתחו לכם צוהר לעולם מרתק זה, ולצד היכרות מעמיקה עם שלל נושאים מרתקים, תזכו גם לעבוד במעבדות חדישות ומשוכללות, ולתרום להתפתחות המחקר בתחום. אז אם אתם מחפשים לימודים מדעיים מרתקים – ייתכן כי לימודי התואר הראשון בביולוגיה מולקולרית נועדו עבורכם.

לימודי ביולוגיה מולקולרית לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי התואר הראשון בביולוגיה מולקולרית מיועדים לאנשים בעלי אוריינטציה מדעית וריאלית, המעוניינים להיכנס בעובי הקורה של אחד התחומים החמים ביותר במדעי החיים, לקבל ידע מקיף בתחום וכלים למחקר בו – מחקר פורץ דרך התורם רבות לשלל תחומים מדעיים – חקלאות, ביוטכנולוגיה, רפואה ועוד. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון בביולוגיה מולקולרית, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודי התואר הראשון בביוטכנולוגיה, התואר הראשון בביולוגיה ומדעי החיים, לימודי רפואה, לימודי ביוכימיה, לימודי הנדסת תרופות או לימודי התואר הראשון בכימיה.

ללמוד תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון בביולוגיה מולקולרית משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך בדרך כלל הקבלה מותנית הן בתעודת בגרות מלאה (לרב נדרש ממוצע מעל 85) והן ציון פסיכומטרי תקף (לרב נדרש ציון מעל 550). חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים קבלה על סמך נתוני הבגרות או הפסיכומטרי בלבד, אולם במקרים אלו נדרש ציון גבוה יותר (כממוצע בגרות מעל 90, לדוגמא). תעודת בגרות עם מקצועות ריאליים מורחבים (כימיה, ביולוגיה, פיסיקה וכו') מזכה את המועמדים בעדיפות בקבלה. אם אתם מעוניינים ללמוד תחום מרתק וחדשני זה, אך אינכם בתנאי הקבלה – אל חשש! אתם יכולים להירשם ללימודים במכינה קדם אקדמית, בקורס הכנה לבגרות או בקורס פסיכומטרי, ולהעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם.

לימודי ביולוגיה מולקולרית לתואר ראשון -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים להשלמת התואר הראשון בביולוגיה מולקולרית יכול להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם בדרך כלל נמשכים הלימודים בין שלוש לארבע שנים.

לימודי תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית – מסלולי לימוד ייחודיים
לימודי התואר הראשון בביולוגיה מולקולרית מציעים שני מסלולי לימוד ייחודיים, בנוסף למסלול הלימודים הרגיל במחלקה: לימודי ביולוגיה מולקולרית עם מדעי התזונה – לימודים המזכים את בוגריהם בתואר B.Sc כפול ומכשירים אותם כתזונאים קליניים מובילים, בעלי ידע מקיף ומעמיק בתחומי הביולוגיה המולקולרית. לימודי ביולוגיה רפואית במחלקה לביולוגיה מולקולרית – לימודים הכוללים את לימודי המקצועות הפרה-קליניים של לימודי הרפואה, ומאפשרים לבוגריהם להמשיך בלימודי רפואה ארבע שנתיים באוניברסיטת תל אביב.

ללמוד ביולוגיה מולקולרית לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
תכנית הלימודים לתואר בביולוגיה מולקולרית היא רחבה ומרתקת וכוללת לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים לצד שלל התנסויות יישומיות במחקר ובעבודת המעבדה. נושאי הלימוד המדויקים משתנים מעט בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אך פעמים רבות כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: כימיה אנליטית, מכניקה וגלים, כימיה אורגנית, ביולוגיה של התא, אימונולוגיה, ביוכימיה, נוירו ביולוגיה מולקולרית, ביוסטטיסטיקה, הגנום האנושי, תאי גזע, ביולוגיה התפתחותית, ביואינפורמטיקה, אימונולוגיה, פיזיולוגיה, מיקרו ביולוגיה, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, המלווים בעבודה מחקרית במעבדות.

לימודי תואר בביולוגיה מולקולרית – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתואר ראשון B.Sc בביולוגיה מולקולרית, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. בוגרי המסלול המשולב עם מדעי התזונה יהיו זכאים גם לתואר B.Sc במדעי התזונה.

ללמוד תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון עבודות מרתקות – בתעשיית התרופות, המכשור הרפואי, הביו-טק, במחקר חקלאי, בתעשיות הכימיקלים ועוד. כן יוכלו הבוגרים להשתלב במחקר באקדמיה או לפנות להמשך לימודיהם – לפנות ללימודי תואר שני בתחומי המדעים המדויקים, מדעי החיים, הביוטכנולוגיה והרפואה.

ללמוד ביולוגיה מולקולרית לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים לעסוק במחקרים פורצי דרך, לתרום להתפתחות הרפואה, תעשיית המזון והחקלאות – או לכל תחום אחר במדעי הטבע והחיים שמעניין אתכם, ולעזור להפוך את עולמינו, חיינו ועתידנו לטובים יותר – לימודי התואר הראשון בביולוגיה מולקולרית יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים מרתקים אלו, המקיפים מגוון נרחב של נושאים, יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שתוכלו להשתלב בקלות יחסית בעבודה מרתקת ויוקרתית או להמשיך ולהתפתח באמצעות לימודים מתקדמים בתחום. אז בואו ליהנות מלימודים חדשניים – לימודים שעושים שינוי – בואו ללמוד תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית.
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?