מוסדות לימודים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
תואר ראשון בהנדסה פרמצבטית - הנדסת תרופות בשיתוף חברת טבע
מיקום בארץ: ירושלים
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הפקולטה לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון

לימודי מדעי הטבע

תואר ראשון במדעי הטבע

מדעי הטבע חוקרים את התופעות הפיזיות בעולם. לימודי תואר ראשון במדעי הטבע משלבים קשת רחבה של תחומים מרתקים, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה מתגמלים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במדעי הטבע - מידע כללי

לימודי מדעי הטבע הינם רב תחומיים, ומאגדים תחתיהם מספר רב של תחומים. לימודי תואר ראשון במידע הטבע מאפשרים לזכות בטעימה והצצה ראשונית לכל תחום מחקר, ומקנים ידע מעודכן בחידושים האחרונים. מטרת לימודי תואר ראשון במדעי הטבע היא פיתוח דפוסי חשיבה מדעית אקדמית לסטודנטים, ובכלל זה שיטות עבודה ומחקר בדיסציפלינות העיקריות, על מנת להכשירם לתפקידי פיתוח ומחקר בכל תחומי התעשייה וההיי טק.

התחומים העיקריים של לימודי מדעי הטבע לתואר ראשון כוללים לימודי גיאוכימיה, לימודי מתמטיקה, ביוכימיה, גיאופיזיקה, לימודי ביולוגיה ומדעי החיים, לימודי כימיה, ביופיזיקה, מדעי כדור הארץ או לימודי פיסיקה. רבים בוחרים לשלב את לימודי תואר ראשון במדעי הטבע עם לימודי חוג נוסף, על מנת לרכוש השכלה מדעית רחבה יותר, ולפתוח אפיקי תעסוקה רבים. שילובים מועדפים כוללים לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסה, מדעי התזונהלימודי מדעי הסביבה, גנטיקה ועוד. אפשרות נוספת היא לימודי תעודת הוראה, אשר מאריכים את הלימודים בשנה נוספת אך מקנים מקצוע מבוקש ומאפשרים להשתלב במערכת החינוך במגוון תפקידים.

ללמוד תואר ראשון במדעי הטבע - מה כדאי לברר לפני שבוחרים מוסד לימודים?

כיום ישנו מגוון רחב של מוסדות אקדמיים המציע לימודי מדעי הטבע לתואר ראשון, אם במסגרת תואר נפרד ואם כחלק מלימודי תואר ראשון במדעי החיים וביולוגיה. בעת חיפוש לימודים מומלץ לבדוק בקפידה את איכות הסגל האקדמי ויוקרת מוסד הלימודים, כמו גם את מידת הגמישות בהרכבת מערכת הקורסים בהתאם להעדפות האישיות של כל סטודנט. גורמים חשובים נוספים שכדאי לברר הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, התנאים הפיזיים בחדרי הלימוד, וכמובן שכר הלימוד והמלגות המוצעות לסטודנטים במהלך לימודי מדעי הטבע לתואר ראשון. תנאי קבלה של לימודי מדעי הטבע לתואר ראשון אינם גבוהים יחסית למקצועות הרפואה השונים, אולם הדבר אינו משקף את רמת הקושי אלא את הביקוש הנמוך.

לימודי מדעי הטבע לתואר ראשון - הצעד הראשון לקריירה מבטיחה

לאחר סיום לימודי תואר ראשון במדעי הטבע ניתן להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה מתגמלים ומאתגרים, בתעשיית ההיי טק, בחברות סטארט אפ שונות, או השתלבות במחקר באקדמיה. תחילת הדרך המקצועית הינה בדרך כלל במעבדות, בתור חוקר או עוזר מתחיל. לאלו ששואפים לקריירת מחקר מעמיקה יותר, מומלץ להמשיך ללימודי תואר שני במדעי החיים וביולוגיה, הנדסה כימית ועוד.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון במדעי הטבע

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
האוניברסיטה העברית בירושלים
האוניברסיטה הפתוחה
אוניברסיטת תל אביב

שירות אישי חינם
לימודי מדעי הטבע
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?