מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון חקלאות

ללמוד חקלאות לתואר ראשון

החקלאות, המלווה את התרבות האנושית עוד משחר ההיסטוריה, היא אחד הגורמים החשובים ביותר במהלך ההתפתחות החברות השונות, ולמעשה – פיתוחים ושינויים בחקלאות תמיד הזניקו את התרבות האנושית כמה צעדים קדימה. החקלאות מספקת לנו לא רק מזון (הן מזון צמחי והן מזון המופק מהחי), אלא גם צמחי מרפא, דלק, סיבים, חומרים לתעשיות השונות ועוד. החקלאות, על אף בסיסה העתיק, מאמצת במהירות את הטכנולוגיות החדישות ביותר, ומהווה כר פורה לפיתוחים חדשניים, ההופכים את חיינו לטובים ובריאים יותר. לימודי התואר הראשון בחקלאות, הכורכים יחדיו מגוון תחומים מרתקים, מכשירים את הסטודנטים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לחקלאי והאגרונום האיכותי, אשר יעזור להצעיד ולהוביל את התחום אל עבר העתיד. לימודי החקלאות, המשלבים בין לימודי ביוטכנולוגיה, מדעי הסביבה, ביולוגיה ומגוון תחומים נוספים, הופכים פופולאריים יותר ויותר, ואם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התואר הראשון בחקלאות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון בחקלאות -  מידע כללי
החקלאות (אגרונומיה) היא אחד מהתחומים החשובים ביותר לקיומנו בעולם זה – ללא החקלאות לא היה לנו מה לאכול ומה ללבוש, היינו חסרים רבות מהתרופות הנפוצות ביותר, ואף התעשייה לסוגיה השונים לא הייתה  יכולה להתקדם במהירות המופלאה בה היא מתקדמת, שכן עוד מימי קדם, ולאורך כל ההיסטוריה, סיפקה החקלאות לאדם רבים מצרכיו הבסיסיים ביותר. לימודי התואר הראשון בחקלאות, המקנים היכרות מעמיקה עם עולם מרתק זה, יעזרו לכם להשתלב במגוון של עבודות מרתקות וחשובות בתחומי החקלאות, המדע והתזונה, ויעניקו לכם ידע מקיף ונרחב על עולמה המופלא של החקלאות.

לימודי חקלאות לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים  ומהם תנאי הקבלה?
לימודי החקלאות מיועדים לכל המעוניינים להתמקצע בתחומי החקלאות ולהשתלב בעבודה מרתקת וחשובה זו. הלימודים מתאימים במיוחד לחקלאים ובעלי משקים, לפעילי איכות סביבה, כמו גם לבעלי משיכה לתחומים מדעיים והנדסיים, ולמתעניינים בתחומי איכות הסביבה, התזונה והביוטכנולוגיה.

ללמוד תואר ראשון בחקלאות -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי התחום משתנים בין מכללה לרעותה ובין מוסד לימודים למשנהו, אולם, בדרך כלל, שומרים החוגים ללימודי חקלאות והנדסה חקלאית על סף קבלה גבוה, והמועמדים נדרשים הן לתעודת בגרות מלאה והן לציון גבוה בבחינה הפסיכומטרית (חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים קבלה על פי ציון הבגרות או הציון הפסיכומטרי בלבד). כמו כן, לעיתים מותנית הקבלה גם במעבר של מבחנים ייעודיים שונים. אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה, תוכלו להירשם ללימודים במכינה קדם אקדמית, ולהעלות את סיכויי הקבלה שלכם.

לימודי חקלאות והנדסה חקלאית לתואר ראשון -  אורך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים לתואר הראשון בחקלאות משתנה מעט בין מוסדות הלימוד השונים בתחום, בהתאם להחלטת המוסדות עצמם, התואר המוענק בסיום הלימודים ומתכונת הלימודים. הלימודים לתואר BA נמשכים, בדרך כלל, כשלוש שנים, ואילו הלימודים לתואר B.Sc, כמו גם הלימודים לתואר בהנדסה חקלאית, נמשכים, לרב, בין שלוש לארבע שנות לימודים. הלימודים במגמת הוראת חקלאות (לימודים בשילוב תעודת הוראה) נמשכים בין שלוש לארבע שנים והלימודים לתואר הנדסאי חקלאות והנדסאי איכות סביבה נמשכים, בדרך כלל, בין שנתיים לשלוש שנים. חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים את לימודי החקלאות גם במסלול לימודי ערב, המתאים במיוחד לאנשים עובדים, אולם, לעיתים קרובות, הלימודים במתכונת של לימודי ערב נמשכים זמן רב יותר ממסלול לימודי הבוקר, שכן הם כוללים פחות שעות לימוד שבועיות.

ללמוד חקלאות לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בקורס?
הנושאים והתכנים הנלמדים במהלך התואר בחקלאות משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, בהתאם לתכנית הלימודים הספציפית והמגמה הנבחרת. על אף ההבדלים בנושאי הלימוד, בדרך כלל נהנים הסטודנטים מרכישת ידע רב, מקיף ומעמיק בתחומי החקלאות השונים ומשתתפים בקורסים הבאים: קורסי בסיס מדעיים במתמטיקה, ביולוגיה, כימיה וכו', ביולוגיה ופיזיולוגיה של הצמח, ביולוגיה מולקולרית, פיטופתולוגיה, חקלאות ואיכות סביבה, הדברת מזיקים והדברה ביולוגית, טיפול במחלות צמחים, חקלאות ירוקה, ניתוח איכות הקרקע, שיטות לייצור מזון, השבחת מזון, חקלאות ימית, יחסי הגומלין בין צמחים לבלי חיים, חקלאות וביוטכנולוגיה, מדעי הקרקע והמים, ניהול מטעים, כלכלה חקלאית, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מעשירים ומרתקים. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד כוללים סיורים מקצועיים מרתקים במעבדות, בחוות ובשדות חקלאיים, במטרה לתת לסטודנטים היכרות נרחבת, שלמה ומעמיקה עם התחום.  

לימודי תואר בחקלאות – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לתעודת תואר ראשון מטעם מוסד הלימודים, בהתאם למסלול אותו למדו – תעודת BA או תעודת B.Sc.Agr. בוגרי הלימודים להוראת חקלאות יהיו זכאים לתעודת B.Ed. בוגרי המסלול ללימודי הנדסאי חקלאות יהיו זכאים לתעודת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט.

ללמוד מדעי החקלאות - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות שונות בתחום החקלאות, איכות הסביבה, הביוטכנולוגיה והמזון, או אף בהוראת חקלאות (במידה והוציאו תעודת הוראה) במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית. כן יוכלו הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולגדל גידולים שונים בהם חשקה נפשם ביעילות ובהצלחה. כן יכולים הבוגרים להמשיך ולהתפתח מקצועית באמצעות לימודי תארים מתקדמים בתחום או בתחומים קרובים (כביוטכנולוגיה או אפילו ווטרינריה, לדוגמא), או לפנות ללימודי תעודה מעשירים – כלימודי הרבלוגיה וצמחי מרפא, לימודי תזונה טבעית וכיו"ב.

ללמוד חקלאות והנדסה חקלאית לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים מעשירים ומרתקים, המשלבים בין מסורות עתיקות לבין הטכנולוגיה החדישה ביותר, לימודים אשר יעזרו לכם להכיר מקרוב את האדמה עליה אנו חיים, ואת שלל הגידולים בהם התברכה אדמת ארץ ישראל הפורייה, כך שתוכלו להשתלב במגוון נרחב של עבודות מרתקות, רווחיות וחשובות – התורמות רבות לאיכות החיים של כל אחד ואחת מאיתנו – לימודי התואר הראשון בחקלאות יכולים להתאים לכם עד מאד. בואו ליהנות מלימודים שיעזרו לכם לצמוח – בואו ללמוד חקלאות!
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון חקלאות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?