מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון בביוכימיה

ללמוד ביוכימיה לתואר ראשון

הביוכימיה, אשר כיאה לשמה מהווה גשר בין תחומי הביולוגיה והכימיה, ועוסקת בחקר התכונות הכימיות והתהליכים הכימיים של האורניזמים החיים, על התאים המרכיבים אותם, ובייחוד עוסקת הביוכימיה בחקר התכונות הכימיות של המולקולות שבתא החי (בדומה לביולוגיה המולקולרית שחוקרת את תפקוד מולקולות אלו). הביוכימיה תורמת רבות לשלל פיתוחים מדעיים וטכנולוגיים בתחומי המזון והחקלאות, התרופות והרפואה, איכות הסביבה והביוטכנולוגיה ועוד. נהוג לייחס את תחילתה של הביוכימיה לגילויו של האנזים הראשון ב-1833, אולם השימוש במינוח "ביוכימיה" הפך לרווח רק ב 1903. עד לאחרונה ניתן היה ללמוד ביוכימיה רק לתואר מתקדם (ולא לתואר ראשון), אולם בשנים האחרונות החלו מספר מוסדות לימוד מובילים להציע גם לימודי תואר ראשון בתחום, במטרה להכשיר ביוכימאים מומחים ועתירי ידע, אשר יעזרו לקדם את המחקר הפורה בתחום. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, אך ראשית מעוניינים לקבל מידע נוסף אודותם – מהם תנאי הקבלה, כמה זמן נמשכים הלימודים וכו' – הגעתם למקום הנכון! בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב על לימודי התואר הראשון בביוכימיה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון בביוכימיה -  מידע כללי
לימודי הביוכימיה הולכים והופכים פופולאריים יותר ויותר, עקב תרומתו האדירה של התחום להבנת מנגנוני מחלות, לפיתוח תרופות, לתחומי הביוטכנולוגיה והנדסת המזון, ולתחומים רבים נוספים. חלק ניכר מהמחקר הביוכימי מתרכז במבנה, בפעולות ובאינטראקציה בין מולקולות ביולוגיות כגון חלבונים, חומצות גרעין, פחמימות וליפידים, המהווים את המרכיבים המרכזיים של מבנים בתא החי וממלאים תפקידים מרכזיים בפעילותו. אם גם אתם שואפים לקבל הכשרה איכותית בתחום – תוכלו להצטרף לתכנית הלימודים הייחודית לתואר ראשון בביוכימיה – תכנית צעירה אך רבת מוניטין, שמכשירה חוקרים מעולים לעבודה בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי התואר הראשון בביוכימיה.

לימודי ביוכימיה לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי התואר הראשון בביוכימיה מיועדים לאנשים בעלי נטייה למקצועות מדעיים וריאליים, המעוניינים להשתלב בעבודות המרתקות בתחום פורץ דרך זה, התורם רבות להתקדמות המדע בשנים האחרונות. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון בביוכימיה, אולי תמצאו עניין גם בלימודי תחומים קרובים, כגון לימודי התואר הראשון בביולוגיה מולקולרית, תואר ראשון בביוטכנולוגיה, תואר ראשון בביולוגיה, תואר ראשון בכימיה, תואר ראשון בהנדסה כימית וכיו"ב.

ללמוד תואר ראשון בביוכימיה -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי הביוכימיה נקבעים על פי מוסדות הלימודים עצמם ומשתנים משנה לשנה, אולם, בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף (בחלק ממוסדות הלימוד ניתן להתקבל על סמך ציוני הבגרות בלבד, ללא צורך לעמוד בבחינה הפסיכומטרית, אולם במקרים אלו דרוש, בדרך כלל, ממוצע בגרויות גבוה במיוחד). כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים להיות בעלי 4 יחידות לימוד לפחות במתמטיקה ואנגלית בבגרות, ובגרות מורחבת במקצועות ריאליים נוספים (כימיה, ביולוגיה וכו') מהווה יתרון בקבלה ללימודים.

לימודי ביוכימיה לתואר ראשון -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים לקבלת התואר הראשון בביוכימיה משתנה בין מוסד לימודים אחד למשנהו ובין מכללה לרעותה, אולם, בדרך כלל, נמשכים לימודי התחום כשלוש שנים. חלק ממוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללימודי ערב בתחום, במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים המרתקים, אולם, לעיתים, נמשכים לימודי הערב מעט יותר זמן, שכן הם כוללים פחות שעות לימוד שבועיות.

ללמוד ביוכימיה לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
לימודי התואר הראשון בביוכימיה כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, ולצד העמקה בשלל נושאים עיוניים ותיאורטיים, כוללים הלימודים גם תרגולים שוטפים של החומר הנלמד והתנסות מעשית מעשירה בעבודת המעבדה. אמנם נושאי הלימוד המדויקים משתנים מעט בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את התכנים ונושאי הלימוד הבאים: כימיה, ביולוגיה, מתמטיקה, פיזיקה, קינטיקה, תרמודינמיקה, כימיה אנליטית, כימיה אורגנית, ביולוגיה של התא, סטטיסטיקה, ביולוגיה מולקולרית, כימיה של מזון, כימיה של תרופות, מיקרוביולוגיה של מזון, נוירוביוכימיה, אנליזה מולקולרית, ביוטכנולוגיה, סינתזות חלבונים, חומרים בהנדסה כימית, תקנים ומערכות תקינה, הנדסת איכות, גנטיקה כללית, כימיה ביואורגנית של אנזימים, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים ודואגים להכשרה מלאה, מעמיקה ומקיפה של הבוגרים. שימו לב: בחלק ממוסדות הלימוד כוללים הלימודים ניסויים על בעלי חיים, המהווים חלק אינטגרלי מלימודי התואר.

לימודי תואר בביוכימיה – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון (BA או B.Sc – בהתאם לתכנית הלימודים), מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד תואר ראשון בביוכימיה - מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בשלל משרות מרתקות ולעזור להצעיד את המדע והטכנולוגיה קדימה. בין אפשרויות התעסוקה לבוגרים ניתן למנות את עבודות המחקר והפיתוח בתעשיית התרופות, בתעשיית המזון, בענפי החקלאות, בתעשייה הביטחונית, בתחומי הביוטכנולוגיה, בפיתוח מקורות אנרגיה ובתחומים נוספים של איכות הסביבה ועוד. כן יוכלו הבוגרים להמשיך ללמוד לתארים מתקדמים בתחומי מדעי הטבע והמדעים המדויקים – תואר שני בביוטכנולוגיה, תואר שני בביולוגיה, תואר שני בכימיה, תואר שני בהנדסה כימית וכיו"ב.

ללמוד ביוכימיה לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם אתם שואפים להשתלב בחוד החנית של עולם המדע והמחקר, אם אתם חולמים לסייע בפיתוחה של תרופה למחלת הסרטן, לעזור במציאת פתרונות חלופיים להפקת אנרגיה ירוקה, לשפר את התוצרת החקלאית והליכי ייצורה, או להשתלב במחקרים מרתקים בתחומי הביוטכנולוגיה – לימודי התואר הראשון בביוכימיה יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים מרתקים אלו יקנו לכם ידע עדכני, כמו גם שלל כלים ומיומנויות בתחום, כך שתוכלו להשתלב בשלל משרות יוקרתיות ואולי אף לתרום לפריצת הדרך המדעית הגדולה הבאה. אז בואו ליהנות מלימודים ייחודיים ואיכותיים – בואו ללמוד תואר ראשון בביוכימיה.
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון בביוכימיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?