מוסדות לימודים
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
יועץ מס
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
המכללה למינהל
המכללה למינהל
בית הספר לראיית חשבון
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
לימודי ייעוץ מס
מיקום בארץ: רמת גן
מכללת מישלב
מכללת מישלב
קורסים והשתלמויות
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי ייעוץ מס

תעודת העשרה ביעוץ מס

יעוץ מס הינו תחום מתפתח במהירות, אשר זוכה לעניין רב בעקבות הרפורמות האחרונות בתחום. לימודי ייעוץ מס מקנים מקצוע מבוקש בזמן הכשרה קצר יחסית, ומאפשרים להשתלב במגוון מקומות תעסוקה יוקרתיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס ייעוץ מס - מידע כללי

יעוץ מס הינו תחום מאתגר, אשר דורש היכרות מעמיקה עם היבטים שונים של החוק בתחומים מגוונים, גורמים ממשלתיים שונים במשק, המשק הכלכלי, ועוד. לימודי יעוץ מס זוכים בשנים האחרונות לביקוש רב, בעקבות השינויים שחלו בשוק הפיננסי. דבר זה מגביר את הצורך באנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים, בוגרי לימודי יעוץ מס. תפקידו של יועץ מס מצריך ידע והתמצאות בתחומים שונים, ובכלל זה בקיאות לפרטי פרטים בעדכונים האחרונים של שוק המיסים והפיננסים, והיכרות מעמיקה בכל הקשור למס הכנסה, ביטוח לאומי, ומס ערך מוסף. לימודי ייעוץ מס מקנים את הכלים הדרושים לשם ייצוג הלקוחות בפני שלטונות המס, על כל התחומים הכרוכים בכך.

לימודי ייעוץ מס נחוצים במיוחד במציאות הכלכלית המודרנית המורכבת, אשר מצריכה מכל עסק או חברה הגשת מספר רב של דו"חות וחשבונות לגופים כמו ביטוח לאומי, מס כהנה ומע"מ, ובמקביל לעסוק בחשבונות ובניהול ספרים. במהלך לימודי ייעוץ מס הסטודנטים רוכשים את הכלים המקצועיים הנחוצים לשם ניהול חשבונות העסק או הארגון, יעוץ בכל הנוגע לרישום וניהול החשבונות, ועריכה של דו"חות ההכנסה השנתיים ושאר הדיווחים לשלטונות המס. יועץ מס איכותי ומיומן יכול למנוע תקלות ובעיות בהגשת הדו"חות, ולעתים אף לחסוך כסף רב לבעלי העסק.

לימודי ייעוץ מס - מה מומלץ  לבדוק ולדעת לפני שנרשמים ללימודים?

משך לימודי יעוץ מס הינו שנה, אולם על מנת לגשת לבחינות של נציבות מס הכנסה יש צורך להשתתף ראשית בשנת התמחות. כיום מוסדות לימוד רבים מציעים לימודי ייעוץ מס, ומומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם גובה שכר הלימוד, מיקום גיאוגרפי והנגישות של מוסד הלימודים. תנאי קבלה ללימודי ייעוץ מס כוללים גיל 21 ומעלה, תעודת בגרות, ותעודה של משרד העבודה בלימודי הנהלת חשבונות. חשוב לציין כי לימודי יעוץ מס מוצעים כיום במתכונת של לימודי ערב, אשר מאפשרים גם לאנשים עובדים ללמוד, אולם הם בדרך כלל אורכים זמן רב יותר.

ללמוד ייעוץ מס - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי ייעוץ מס מרתקת ומגוונת, ומאפשרת להתמחות בקשת רחבה של מסלולים, אך הנושאים העיקריים של לימודי יעוץ מס הינם מיסים, חשבונאות וביקורת, על מנת להכין את הסטודנטים אל מבחני ההסמכה של נציבות מס הכנסה. תחום המיסים כולל קורסים בנושא חוק מס הכנסה, מס רכוש, מס ערך מוסף, מיסוי בין לאומי, הליכי גבייה, הצהרות הון, מס שבח, ניהול ספרים, רווחי הון, וביטוח לאומי. תחום החשבונאות עוסק באשראי, משגור, תיאומי בנק, דוחות כספיים, חברות, כללי חשבונאות, שיחזור, מרכז וסניפים, שותפויות, פחת, יבוא, מלאי, קבלנים וחישובים מסחריים. תחום הביקורת סוקר נהלי ביקורת, מעילות, מבדק פנימי, ביקורת מערכות מידע ממוחשבות, ניירות עבודה, וזיופים וטעויות. בנוסף לנושאים אלו, כל סטודנט רשאי לבחור מבין קשת מגוונת של קורסי התמחות, בהתאם לתחומי העניין האישיים שלו.

קורס הכשרת יועצי מס - מה עושים בסיום הלימודים? 

לאחר סיום לימודי ייעוץ מס ועמידה בכל הבחינות בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו למדו. לאחר קבלת התעודה ניתן לגשת לגשת לבחינת יועצי המס של נציבות מס הכנסה, ולאחר מכן יש לערוך התמחות באורך שנה. רק בסיום מסלול הכשרה זה ניתן לקבל תעודת יועץ מס מורשה. בוגרי לימודי יעוץ מס יכולים להשתלב במגוון רחב של מקומות עבודה, בהתאם לרמת ההכשרה שלהם, ולעבוד כיועצי מס או חשבים. אפשרות נוספת היא עבודה בהנהלת חשבונות, ורבים בוחרים לפתוח עסק פרטי ולעבוד כעצמאיים. מסלול מבוקש במיוחד בקרב בוגרי לימודי יעוץ מס הינו לימודי כלכלה וניהול או לימודי כלכלה במסלול מקוצר. אפשרויות נוספות הן לימודי מנהל עסקים, לימודי חשב שכר, שמאות, לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות, ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי ייעוץ מס
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?