מוסדות לימודים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
לימודי תואר ראשון באומנויות המחול במגוון מגמות
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
מכללת גליל מערבי - תואר ראשון בתיאטרון - מחול
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית בוינגייט
המכללה האקדמית בוינגייט
המכללה האקדמית בוינגייט - תואר ראשון בחינוך גופני
מיקום בארץ: נתניה

לימודי מחול

תואר ראשון במחול

מחול הינו תחום אמנות ייחודי, המאפשר להביע את נבכי הנפש על ידי תנועות הגוף של הרקדן. לימודי מחול לתואר ראשון מקנים מיומנויות וטכניקות מתקדמות, ומאפשרים להתפתח מבחינה אישית ומקצועית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במחול - מידע כללי

מחול זוכה לביקוש רב במיוחד בשנים האחרונות, כפי שמעידה ההצלחה האדירה לה זכתה התוכנית רוקדים עם כוכבים. גם ריקודי עם חוזרים לאופנה, ועיריות רבות מארגנות הרקדות בלילות הקיץ החמים, בהשתתפות עשרות אנשים. לימודי מחול לתואר ראשון פותחים אפשרויות התבטאויות חדשות, על מנת להביע את הפנימיות בצורה חופשית. ריקוד ומחול מאפשרים להביע מחאה פוליטית, חיזור, לשמור על הבריאות, סמל סטטוס, יצירת מאפיין תרבותי מובחן, לשקף את נפש הרקדן, אמצעי דת ופולחן, ועוד.

לימודי תואר ראשון מתמקדים בדרך כלל במחול, מאחר וריקוד מתייחס לצורת אומנות שבטית מסורתית, ולא מקצועית. בעוד שריקוד הינו עממי ואינו נחשב לאמנות, הרי שמחול מהווה אומנות במה מרכזית וזוכה למעמד של כבוד כתחום אמנות מתוחכם, מבויים, מקצועי ותיאטרלי. ישנם סגנונות רבים של מחול, כמו מחול מזרחי, בלט קלאסי, בלט ספרדי, ג'אז, מחול מודרני, מחול אירובי, סטפס ועוד. לימודי תואר ראשון כוללים את רוב סוגי המחול, כאשר כל סטודנט בוחר באיזה סוג הוא רוצה להתמקד.

ללמוד תואר ראשון במחול וריקוד - מגוון אפשרויות לימודים בתחום

לימודי מחול מוצעים במגוון רחב של אקדמיות למחול ובתי ספר לריקוד, כמו גם בקשת רחבה של מסלולי לימוד. בעת חיפוש לימודים ניתן לבחור בין לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בתנועה וכתב תנועה, B.A.Dance / B.Dance / BA תואר ראשון ותעודת הוראה בבלט קלאסי ומחול מודרני, B.Ed תואר ראשון במחול ותנועה, ועוד. ניתן לשלב את לימודי ריקוד לתואר ראשון עם לימודי תעודה שונים לשם העמקת הידע, דוגמת בלט קלאסי ומחול מודרני, מדריכי ריקודי בטן, מדריכי מחול אירובי, לימודי פלמנקו, מדריכי מחול ג'אז, מדריכי מחול אירובי ועיצוב הגוף, מדריכי ריקודי עם ומחול לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים, ועוד. אפשרות פופולארית היא שילוב של לימודי תעודת הוראה, דבר המאריך את הלימודים בשנה נוספת, אך מאפשר עבודה בהוראה במשרד החינוך.

לימודי מחול לתואר ראשון - איך לבחור מוסד לימודים?

בעת חיפוש לימודים ובחירת אקדמיה לריקוד מתאימה, מומלץ לבדוק את איכות הסגל האקדמי, יוקרת בית הספר למחול, מידת הניסיון של צוות המרצים בהוראת מחול, וכמובן תנאי קבלה למסלולים השונים. גורמים חשובים נוספים שכדאי לברר בתהליך חיפוש לימודים הם גובה שכר לימוד ומלגות, מידת התרגול המעשי במהלך לימודי ריקוד, ובמידה ומעוניינים להשתלב בתחום בצורה מקצועית, אפשרויות תעסוקה לאחר סיום לימודי ריקוד לתואר ראשון.

ללמוד מחול לתואר ראשון - תכנית הלימודים

לימודי תואר ראשון במחול הינם רב תחומיים ומקיפים מספר גדול של תחומי ידע. סגנונות מחול, אנטומיה, כושר גופני, קומפוזיציה, מחול ופוליטיקה, תולדות המחול, אנטומיה, לימוד מחול לגילאים שונים, כוריאוגרפיה, ריפוי בתנועה, אימפרוביזציה, מחול ותרבות, יצירת מחול, טכניקות ביצוע, תזונה ופיזיולוגיה הם רק חלק מהנושאים המרתקים אליהם נחשפים הסטודנטים במהלך לימודי מחול לתואר ראשון.

בנוסף ללימודים התיאורטיים מתקיימות סדנאות העשרה במגוון נושאים הקשורים לעולם המחול, ובמהלכן הסטודנטים נפגשים עם יוצרים ומבצעים בתחום המחול, מהארץ ומחו"ל. הסטודנטים משתתפים גם בהפקות של סוגי מחול שונים, דבר המאפשר להם להתנסות במחול מקצועי ולרכוש ניסיון בתחום, כבר בזמן לימודי התואר הראשון.

לימודי מחול, ריקוד ותנועה לתואר ראשון - לרקוד כל הדרך להצלחה

לא כל בוגרי לימודי מחול מופיעים ברוקדים עם כוכבים, אבל לא חייבים להופיע בטלוויזיה בשביל לפתח קריירה ענפה. מסיימי תואר ראשון במחול יכולים לעבוד בהוראת מחול, הדרכה של מחול אירובי, בכוריאוגרפיה, כמטפלים באמצעות תנועה, או רקדנים מקצועיים במסגרות שונות. בישראל יש כמה להקות מחול המפורסמות בכל העולם, ובוגרי מחול רבים מנסים להתקבל אליהן.

שירות אישי חינם
לימודי מחול
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?