מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מכון אדלר
מכון אדלר
העמותה להדרכה, ייעוץ, הוראה וטיפול
מיקום בארץ: חיפה, הרצליה, חולון, רחובות, מודיעין, ירושלים, קריית אונו, אילת
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
פסיכותרפיה הוליסטית
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
לימודי פסיכותרפיה גופנית
מיקום בארץ: רמת גן
מכללת הנות
מכללת הנות
לימודי פסיכותרפיה הוליסטית בחדרה
מיקום בארץ: חדרה
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
לימודי תעודה והתמחות
מיקום בארץ: קריית טבעון

לימודי פסיכותרפיה

תעודת העשרה בפסיכותרפיה

פסיכותרפיה הינה שם כולל למגוון רחב של שיטות טיפול, המאפשרות להקל ולסייע במקרים של בעיות פסיכולוגיות שונות. לימודי פסיכותרפיה מעניקים כלים מקצועיים מתקדמים בתחום הטיפול, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של משרות מאתגרות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס פסיכותרפיה - מידע כללי

פסיכותרפיה למעשה הינה כל שיטת טיפול אשר עושה שימוש בשיחות בלבד, וללא התערבות כימית, לשם הקלה נפשית. על פי החוק הישראלי כיום, רק אדם אשר עבר מסלול הסמכה של לימודי פסיכולוגיה ותואר שני בהתמחות פסיכולוגיה קלינית זכאי לתואר פסיכותרפיסט. עם זאת, לימודי תעודה בפסיכותרפיה מקנים כלים טיפוליים מתקדמים, אשר מסייעים לעוסקים במקצועות טיפוליים בכל התחומים.

לימודי פסיכותרפיה - קהל היעד

כל טיפול נפשי אשר נערך באמצעות שיחות בלבד הינו למעשה פסיכותרפיה, וישנו מגוון רחב של אנשי מקצוע המעניקים טיפול זה. לימודי תעודה בפסיכותרפיה פונים בעיקר למטפלים השונים דוגמת עובדים סוציאליים או פסיכיאטרים, וכן לבעלי רקע בתחום הטיפולי כמו מטפלים באמנות או בוגרי לימודי רפואה משלימה. בשל אופיו של המקצוע והחשיבות הרבה של התקשורת הבין אישית, על המטפל להיות בעל סבלנות, רצון לעזור לזולת, ויכולת הבנה והכלה של רגשות.

ללמוד פסיכותרפיה - מגוון מסלולי התמחות

חשוב לציין כי בעת בחירת תחום התמחות של לימודי פסיכותרפיה, מומלץ לשלב בין הנאה אישית והתפתחות מקצועית, לבין ביקוש בשוק העבודה. בין לימודי הפסיכותרפיה המוצעים כיום ניתן לבחור בלימודי פסיכותרפיה רוחנית, פסיכותרפיה באמצעות תנועה, פסיכותרפיה אנרגטית, פסיכותרפיה אינטגרטיבית, פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכותרפיה באמצעות מוסיקה, פסיכותרפיה גופנית, ביבליותרפיה, פסיכודרמה, ועוד מבחר רחב של מסלולי התמחות.

קורס הכשרת פסיכותרפיסטים - תכנית הלימודים

לימודי פסיכותרפיה מעניקים למטפל כלים מקצועיים רבי עוצמה, ועל כן חשובה במיוחד האישיות של המטפל. בדומה למקצועות טיפוליים אחרים, דוגמת לימודי עבודה סוציאלית או לימודי סיעוד, מטפל איכותי נדרש להיות בעל יכולת הבנה והכלה של רגשות גבוהה מהרגיל, נוסף על רצון לעזור לזולת, סבלנות ואמפטיה. משום כך, לימודי פסיכתרפיה כוללים סדנאות רבות בתחום פיתוח מיומנויות בין אישיות, דוגמת הקשבה אקטיבית וטכניקות לדו שיח, וכן תרגול מעשי נרחב של הטכניקות הנלמדות.

משך לימודי פסיכותרפיה משתנה במידה ניכרת, בהתאם לרמת ההתמחות של הלימודים הספציפיים. לימודי תעודה בפסיכותרפיה אורכים בדרך כלל חצי שנה עד שנה, ואינם מציבים תנאי קבלה מיוחדים. בצד השני של הסקאלה ישנם לימודי פסיכותרפיה רב שנתיים, המציבים תנאי קבלה של לימודי תואר שני במקצועות הטיפול וניסיון מקצועי בתחום. בשל המגוון הרחב של לימודי פסיכותרפיה, ישנם מוסדות אקדמיים רבים המציעים מסלולים שונים בנושא. מוסדות רבים מציעים לימודי פסיכותרפיה במסלול לימודי ערב, המאפשר גם לאנשים עובדים להתקדם מבחינה מקצועית.

לימודי תעודה בפסיכותרפיה סוקרים את ארבע הגישות העיקריות בתחום, כאשר כל גישה מציעה תפישת עולם טיפולית שונה. הגישה האקזיסטנציאלית עוסקת בבעיות קיומיות אוניברסאליות, בעוד שהגישה ההומניסטית דוגלת במימוש הפוטנציאל הטמון בפרט, ועל ידי כך הגעה להגשמה עצמית של האינדיבידואל. מטרת הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית היא טיפול בהפרעות חרדה באמצעות טיפול ישיר, ואילו הגישה הפסיכו דינאמית מהווה את הדרך בה הטיפול הפסיכואנליטי של פרויד נתפש כיום. בתוך כל גישה של לימודי פסיכותרפיה ישנן מגוון רחב של שיטות טיפוליות, ובהן טיפול המרוכז באדם, טיפול התנהגותי, טיפול פסיכו דינאמי, טיפולים זוגיים וקבוצתיים, טיפול משפחתי, טיפול קוגניטיבי, ועוד.

תוכנית לימודי פסיכותרפיה עשירה ומרתקת, וכוללת נושאים מתחומי דעת רבים. לימודי מדיטציה, תנועה, נשימה נכונה, פסיכותרפיה גופנית, דמיון ומטאפורות, איזון גוף נפש, דמיון מודרך, הוראת אמנות, קריאה בוויניקוט, העברה והעברה נגדית, מבוא לפסיכולוגיה, אמצעים יצירתיים בשימוש בציור וצבע, התרגעות ושחרור, תנועה ומוסיקה, מגע בחומר ויצירה, הכרה ותודעה, נטורופתיה, גוף האדם, הילינג וזרימה אנרגטית הם רק חלק מהנושאים בלימודי תעודה בפסיכותרפיה.

ללמוד להיות פסיכותרפיסט - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום לימודי פסיכותרפיה ועמידה בכל המבחנים בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת גמר בפסיכותרפיה מטעם המוסד בו למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה ובהם בתי אבות, בתי חולים, קליניקות לסיוע נפשי ולשכות רווחה מקומיות, ורבים בוחרים לפתוח עסק פרטי ולעבוד כעצמאיים. עם זאת יש לזכור כי תחום הפסיכותרפיה הינו רחב ומקיף, ולמי שרוצה להתקדם מבחינה מקצועית ואישית בתחום מומלץ להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, או לימודי מקצועות טיפוליים אחרים דוגמת ביבליותרפיה או לימודי תרפיה באמצעות גינון. אפשרויות נוספות הן לימודי קלינאות תקשורת, פסיכודרמה, וכיו"ב.

שירות אישי חינם
לימודי פסיכותרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?