מוסדות לימודים

קורס מדריכי ליווי התפתחותי

לימודי הדרכת ליווי התפתחותי

כפי שוודאי אתם כבר יודעים, החודשים והשנים הראשונות בחייו של הרך הנולד הם בעלי חשיבות אדירה והשפעה מכרעת על כל חייו לעתיד לבוא, ועיכובים ופערים התפתחותיים אשר אינם זוכים למענה הנכון בחודשים הראשונים לחייו של הפעוט, יכולים להשפיע על כל מהלך ההתפתחות. על כן, ישנה חשיבות רבה לטיפול בפערים אלו כבר ברגע שהם נוצרים וזו הסיבה מדוע מדריכי הליווי ההתפתחותי זוכים בשנים האחרונות לביקוש כה רב, ומדוע הורים רבים בוחרים להיעזר בשירותיהם הטובים, על מנת שילדם יתפתח באופן אופטימלי. הביקוש הרב למדריכי ליווי התפתחותי הוביל מספר מוסדות לימוד מובילים להציע קורסים להכשרתם של אנשי מקצוע איכותיים בתחום. לימודים אלו, המשלבים שלל תחומי דעת מרתקים – פסיכולוגיה, הנחיית קבוצות, עיסוי וטיפול במגע, טיפול בתנועה ועוד, יכשירו אתכם בכל הדרוש להשתלבות בעבודה בתחום מרתק זה. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי הליווי ההתפתחותי.  

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס מדריכי ליווי התפתחותי -  מידע כללי
אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום מרתק ומתפתח, הכולל עבודה צמודה ומלאת סיפוק עם הורים ותינוקות, עבודה בה תסייעו להוביל את התינוקות והפעוטות במסלול ההתפתחות האופטימלית – הגעתם למקום הנכון! בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורס הכשרת מדריכי הליווי ההתפתחותי.

לימודי הכשרת מדריכי ליווי התפתחותי-  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס מדריכי ליווי התפתחותי מיועדים למעוניינים להשתלב בעבודה בתפקיד מרתק זה, כמו גם להורים המעוניינים בהעשרה אישית שתעזור להם רבות וכל מי שרוצה להעשיר ולהעמיק ידיעותיו בנושא התפתחות הילד בשנים הראשונות לחייו. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי הטיפול השונים (פסיכולוגים, מטפלים באמנות וכו'), כמו גם לדולות, אחים ואחיות, מטפלות לגיל הרך, מדריכי תנועה לגיל הרך, מדריכי שחיית תינוקות, מדריכי פלדנקרייז ותחומי תנועה אחרים ובעלי מקצועות נוספים העובדים עם תינוקות ופעוטות, המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שלהם.

ללמוד להיות מדריך ליווי התפתחותי -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודים בקורס מדריכי הליווי ההתפתחותי משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך בחלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום נדרשים המועמדים לעבור ראיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום. חלק ממוסדות הלימוד אף דורשים מהמועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים אף קיימת דרישה לתעודת בגרות מלאה), וניסיון טיפולי או הדרכתי, או ניסיון בעבודה עם תינוקות ופעוטות, נדרש אף הוא בחלק ממוסדות הלימוד.

קורס מנחי סדנאות ליווי התפתחותי -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הכשרת מדריכי הליווי ההתפתחותי משתנה אף הוא בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו. מרבית הקורסים בתחום כוללים בין 120 ל-180 שעות לימוד אקדמיות, אולם ניתן למצוא גם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, הכוללים בין 250 ל-330 שעות לימוד אקדמיות. משך הלימודים נקבע, כמובן, בהתאם לשעות הלימוד בקורס, כמות המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש, אך לרב נמשכים לימודי התחום בין ארבעה חודשים לשנה. אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מרתקים ומעשירים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציעים אפשרות ללימודי ערב או לימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים, סטודנטים עסוקים או הורים מעוטי זמן פנוי, יכולים להשתלב בלימודים בזמנים המתאימים להם ביותר.  

ללמוד הדרכת ליווי התפתחותי (התפתחות תינוקות) -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורס הדרכת הליווי ההתפתחותי היא עשירה ומגוונת, וכוללת הן לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים, הן התנסות מעשית חווייתית מעשירה ומפתחת, המאפשרת לסטודנטים לצבור מעט ניסיון מעשי בעבודה הצפויה להם עם סיום הלימודים (ההתנסות המעשית בעבודה עם הורים וילדים אינה מתקיימת בכל מוסדות הלימוד). קיימות מספר גישות ושיטות בתחום ההדרכה ההתפתחותית, ומוסדות לימוד שונים מתרכזים בלימודי שיטות שונות, על כן מומלץ לברר טרם ההרשמה באיזו שיטה מתמקד הקורס בו אתם מתעניינים. אמנם נושאי הלימוד המדויקים משתנים מעט בין מכללה לרעותה ובין מוסד לימודים למשנהו, אך, לעיתים קרובות, כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: שלבי ההתפתחות המוטורית, החושית והקוגניטיבית של תינוקות ופעוטות, פסיכולוגיה התפתחותית, התפתחות השפה, תזונת תינוקות, עיסוי תינוקות, עיצוב סביבה אופטימלית להתפתחות הילד, גורמים שונים לעיכובים וקשיים בהתפתחות התינוקות, חשיבות המגע והתנועה לתינוקות ופעוטות, תרגילים לשיפור התפקוד המוטורי בהתאמה לשב ההתפתחות של התינוק/ פעוט, התאמת מוסיקה לתינוקות, העברת סדנאות תנועה, שימוש באביזרים, היכרות עם מתקני הג'ימבורי, כלי אבחון לבעיות התפתחותיות, עבודה עם הורים, הנחיית קבוצות, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, המקנים לבוגרים את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למלווה ההתפתחותי המקצועי והאיכותי.

לימודי מדריכי ליווי התפתחותי – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר – "מדריך ליווי התפתחותי" או "מנחה סדנאות ליווי התפתחותי" (בהתאם לקורס אותו למדו) מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חלק ממוסדות הלימוד בתחום אף מזכים את בוגריהם בתעודת נוספות, דוגמת תעודת "מדריך עיסוי תינוקות", בהתאם לתכנית הלימודים בקורס.

ללמוד ליווי התפתחותי -  מה עושים בסיום הלימודים?  
כיוון שבשנים האחרונות עולה בהתמדה הפופולאריות של התחום, והורים רבים מבקשים להסתייע במדריכי ליווי התפתחותי, מרכזי הדרכה חדשים ממשיכים להיפתח, ובוגרי הלימודים יכולים להשתלב בעבודה כמדריכים בכל רחבי הארץ. כן יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית – ולעסוק בתחום באופן פרטי.

קורס מדריכי התפתחות תינוקות – סיכום
לסיכום, אם אתם בעלי גישה לתינוקות ופעוטות ומעוניינים להשתלב בעבודה מלאת סיפוק, בה תסייעו לתינוקות והוריהם לצעוד בדרך המלך להתפתחות אופטימלית, ייתכן כי קורס מדריכי הליווי ההתפתחותי הוא בדיוק מה שאתם צריכים. קורס זה יקנה לכם תוך חודשים ספורים (או שנה, בקורסים המעמיקים והארוכים ביותר) את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למדריך הליווי ההתפתחותי האיכותי, כך שתוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום זה, הזוכה לביקושים הולכים וגדלים. אז בואו ליהנות מלימודים מפתחים – בואו ללמוד בקורס הכשרת מדריכי הליווי ההתפתחותי.
שירות אישי חינם
קורס מדריכי ליווי התפתחותי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?