מוסדות לימודים
ללדת - בית הספר למקצועות הלידה
ללדת - בית הספר למקצועות הלידה
קורס משולב מלוות בלידה ומדריכות הכנה ללידה בללדת
מיקום בארץ: המכללה העירונית ברחובות
ללדת - בית הספר למקצועות הלידה
ללדת - בית הספר למקצועות הלידה
קורס דולות ותומכות לידה
מיקום בארץ: המכללה העירונית ברחובות
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
אקדמיה בהתאמה אישית
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ
מיקום בארץ: עמק הירדן
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
בשבילה
בשבילה
בי"ס למקצועות ההריון, הלידה והורות ראשונית
מיקום בארץ: טבעון, ירושלים

לימודי דולה

תעודת העשרה בדולה

דולה ביוונית הינה תומכת לידה, והעזרות בתומכות ומסייעות במהלך הלידה החלה עוד בימי קדם. עם העלמות החברה השבטית והנחיית המשפחה יש צורך באיש מקצוע מיומן ומנוסה, בוגרי לימודי דולה, על מנת ללוות את היולדת בתהליך ההיריון והלידה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס דולות - מידע כללי

לידה היא תהליך אינטימי וקשה, אך לידות נעשות בדרך כלל בבתי חולים, בסביבה קרה וללא יחס אישי ותומך. תפקידה של הדולה הוא ללוות את האישה לאורך כל שלבי ההיריון והלידה, ובמקרה הצורך גם אחרי הלידה, על מנת לתמוך, לייעץ, להדריך וללוות מבחינה רגשית ופיזית לאורך תקופה חשובה זו. לימודי דולה מכשירים כיצד להעביר למטופלת את המידע הרפואי הרלוונטי ובתזמון הנכון, על מנת לאפשר למטופלת לקבל החלטות תוך שיקול דעת מלא וידיעת כל הנתונים.

תפקידה של הדולה מגוון, וניתן לשלב אותו גם עם קורסים להכנה ללידה ודולה פוסט פארטום, כלומר תמיכה לאחר הלידה. מחקרים רבים מצביעים על חווית לידה טובה יותר עם דולה, עם פחות סיבוכים, פחות הזדקקות לניתוחים קיסריים, צריכה פחותה של משככי כאבים, ולידות קצרות יותר. הצלחת הקשר בין הדולה למטופלת תלויה במידה רבה באישיות של שני הצדדים, ולכן על דולה להיות בעלת סבלנות רבה, כישורי תקשורת בין אישית גבוהים, אכפתיות ורגישות, וכמובן בעלת ידע מלא בכל תהליך ההיריון והלידה.

לימודי הכשרת דולות - תומכות לידה - מה רצוי לבדוק לפני ההרשמה ?

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי דולה, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ומידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי דולה.

ללמוד להיות דולה - נושאי הלימודים

תוכנית לימודי דולה עשירה ומרתקת, ומשלבת בין תחומי ידע רפואי לבין העצמה ותמיכה אישית. שלבי הלידה וסימני לידה, תזונה לנשים בהריון ולאחר הלידה, מיניות וזוגיות בהריון, תנועתיות ותנוחות בלידה, העצמת האישה בהריון ובלידה, תזונת אם ותינוקות, הפילוסופיה והרוחניות של הלידה, הלידה והיחס לכאב על פי הרפואה המערבית והרפואה הטבעית, אנטומיה ופיזיולוגיה בהריון ולידה, בריאות התינוק, הנחיית מעגלי אימהות, עיסוי ויוגה לתינוקות, הכנת תוכנית לידה, דולה בעיניי מילדות חדר לידה ועוד מגוון נושאים אחרים הם רק חלק מלימודי דולה. אם אתם מתעניינים בלימודי דולות, אולי יעניינו אתכם גם לימודי הכשרת אחיות מיילדות

קורס הכשרת תומכות לידה- דולות - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית 

עם סיום לימודי דולה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, ובדרך כלל משלבים לימודי תחומים אחרים מעולם הרפואה המשלימה והרפואה המערבית כדי להעשיר את הידע ולהעניק ליווי איכותי ומקצועי. המודעות לחשיבותה של הדולה בליווי הריון נמצאת בעלייה בשנים האחרונות, וישנו ביקוש לבוגרות לימודי דולה איכותיות ומקצועיות. ניתן להשתלב בעבודה בבתי חולים פרטיים וציבוריים, ליווי של זוגות באופן פרטי, הדרכה לקראת לידה, ליווי לאחר לידה, ועוד.

הריון ולידה הינם נושאים מורכבים ורחבי ידיים, ולכן מומלץ לא להסתפק בלימודי דולה אלא להמשיך ללימודי תחומים אחרים על מנת להיות מקצועיים יותר. לימודי המשך מומלצים הם עיסוי רפואי, דיקור סיני, לימודי פסיכולוגיה, וכמובן גם לימודי שיווק וניהול על מנת להצליח מבחינה כלכלית.

שירות אישי חינם
לימודי דולה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?