מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
לימודי חוץ במכללה האקדמית בוינגייט
לימודי חוץ במכללה האקדמית בוינגייט
ביה"ס לרפואה משלימה Medi Win
מיקום בארץ: נתניה
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן - המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה - לימודי עיסוי רפואי
מיקום בארץ: אשדוד
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
מעסה רפואי בכיר
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה

לימודי עיסוי רפואי

תעודת העשרה בעיסוי רפואי

עיסוי רפואי הינו שיטת טיפול מערבית, אשר בדומה לפיזיותרפיה כוללת מתיחות ולחיצות, ומשפיעה גם על מערכת העצבים האוטונומית. טיפול בעיסוי ונגיעה הינה שיטת טיפול עתיקת יומין, ויש עדויות שכבר בזמנים קדומים השתמשו בשיטות שונות של עיסוי למטרות רפואיות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס עיסוי רפואי - מידע כללי

ניתן להשתמש בעיסוי רפואי לשם טיפול במגוון בעיות רפואיות, כמו איבר נוקשה שרוצים לשפר את פעילותו, שרירים רפויים שיש צורך לחזקם ולהגמישם, כאבי שרירים, או רקמה שניזוקה עקב פציעה ויש לשקם אותה. בשל אופיו המיוחד של העיסוי הרפואי והשימוש במגע לשם ריפוי, עיסוי רפואי יכול לסייע ולהקל גם במצוקות נפשיות שונות כמו דיכאון, חרדה, לחץ או הפרעות שינה וזאת על ידי שחרור אנדורפינים בגוף המפחיתים כאב ומשפרים את מצב הרוח באופן טבעי.

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי עיסוי רפואי, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי עיסוי רפואי לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

לימודי עיסוי רפואי - מגוון התמחויות ואפשרויות לימודים

לימודי עיסוי רפואי כוללים מגוון רחב של התמחויות, ובהן לימודי עיסוי תאילנדי, עיסוי שבדי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי באבנים חמות ועוד. כל סוג עיסוי ניתן ללמוד ברמת מתחילים בקורס בן כמה פגישות, אך ישנם גם לימודי עיסוי רפואי למתקדמים המזכים בתעודת מעסה מוסמך, ואלה אורכים שנתיים עד שלוש, בהתאם לתוכנית הלימודים. בנוסף, אפשר ללמוד עיסוי רפואי במסגרת לימודי רפואה הוליסטית, כמו לימודי רפואה סינית, לדוגמא.

ללמוד עיסוי רפואי - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי עיסוי רפואי עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים מתחומי ידע רבים. היכרות עם מיטת עיסוי ושימושיה, עיסוי מערכת השלד, בדיקת מפרקים, פסיכופתולוגיה, שיטות לטיפול בכאב, עיסוי באבנים חמות, ארומתרפיה, עיסוי ספורט, יחסי מטפל מטופל, אתיקה מקצועית, פיזיותרפיה, רפלקסולוגיה, שיטות אבחון, אורתופדיה, ליקויי יציבה, נקודות לחץ בגוף האדם, אנטומיה, ביולוגיה ותקשורת בין אישית הם רק חלק מלימודי עיסוי רפואי.

קורס הכשרת מטפלים בעיסוי רפואי - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי עיסוי רפואי הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי עיסוי רפואי איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. 

שירות אישי חינם
לימודי עיסוי רפואי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?