מוסדות לימודים
המכללה האזורית צפת
המכללה האזורית צפת
לימודי צורפות ותכשיטנות
מיקום בארץ: צפת
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
לימודי צורפות
מיקום בארץ: תל חי
האקדמיה לתכשיטנות וצורפות - חרוז כזה
האקדמיה לתכשיטנות וצורפות - חרוז כזה
לימודי צורפות ותכשיטנות
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
לימודי צורפות
מיקום בארץ: כנרת
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
המרכז ללימודי חוץ
מיקום בארץ: שדרות
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי צורפות ותכשיטנות
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
לימודי הנדסאים, השלמות לתואר ראשון, לימודי תעודה
מיקום בארץ: נתניה
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי צורפות ותכשיטנות
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים

לימודי תכשיטנות

תעודת העשרה בתכשיטנות וצורפות

תכשיטנות וצורפות הן אמנויות שנוצרו עם תחילת התרבות האנושית. מאז ומתמיד אנשים קישטו את עצמם בצורות שונות, וגם כיום איפור ותכשיטים הם דרך להראות אטרקטיביים יותר. תכשיטנות וצורפות הינו תחום מבוקש, וקיימת דרישה רבה לאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס תכשיטנות וצורפות - מידע כללי

לימודי תכשיטנות וצורפות מקנים לסטודנט רקע תיאורטי ומעשי בנושא, תוך לימוד טכניקות מתקדמות ושימוש בטכנולוגיות עיבוד חומר חדישות. כל אדם יכול לעסוק בתחום ולרכוש כלים מקצועיים וידע תיאורטי המאפשרים לפתח גישה עיצובית אישית, מיומנות ביצירת תכשיטים אמנותיים ותעשייתיים כאחד, ויכולת לתכנן ולפקח על ייצור תכשיטים. מטרת הלימודים היא הכרה ראשונית לעולם התכשיטנות וצורפות והקניית יכולת שימוש בטכניקות בסיסיות.

תכשיטים לסוגיהם הפכו לתחום מסחר חשוב, ושוק התכשיטים הוא שוק גדול ומתפתח, בעל היקף סחר גדול. תכשיטים הם לא רק קישוט, אלא מייצגים סמל סטאטוס, אמירה חברתית, משמעות טקסית, רגשות שונים, העברת מסרים, ומעל הכול, חלק מהאופנה המשתנה ללא הרף. אבני חן כמו יהלום שמרו על ערכן הסמלי והתרבותי לאורך השנים, אך חומרים אחרים כמו עור, ברזל, זהב, אבנים שונות ובדים, פושטים ומקבלים משמעות חדשה, עם כל שינוי באופנה.

לימודי תכשיטנות וצורפות אורכים בין חצי שנה לשנתיים, בהתאם לתוכנית הלימודים. ניתן ללמוד תכשיטנות וצורפות במגוון מכללות ברחבי הארץ, אך מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם גובה שכר הלימוד ומחיר חומרי העבודה, ומיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים.

לימודי צורפות ותכשיטנות - תכנית הלימודים

לימודי תכשיטנות וצורפות כוללים בעיקר ידע מעשי, אך ישנו גם ידע תיאורטי בנושאים רבים. תוכנית הלימודים סוקרת את ההיסטוריה של מקצוע הצורפות, על השינויים הרבים שחלו במעמדו. שפה חזותית היא תחום חשוב נוסף בלימודי תכשיטנות וצורפות, כמו גם דיון במגמות העדכניות בעיצוב תכשיטים. לימודי תכשיטנות וצורפות מעודדים את הסטודנט ליצור סגנון אישי ייחודי המתאים ליכולותיו האמנותיות, ולשם כך יש להבין את היסודות התרבותיים והחברתיים של המקצוע.

תוכנית הלימודים של תכשיטנות וצורפות משלבת בין למידה תיאורטית לשעות התנסות רבות. הסטודנט מתרגל טכניקות בסיסיות כמו ניסור, הכנת צינורת במשיחה, הטבעה ושילוב מתכות, פיצוח, גימור והלחמות, מתנסה בצביעת מתכות, ריקועים בטכניקות שונות, טקסטורות וגימורים מגוונים, חוקר מנגנוני נעילה שונים, ועוד. לימודי עיצוב תכשיטים וצורפות כוללים גם הרצאות אורח, ביקור בתערוכות חשובות ומוקדי אמנות ותרבות, והשתתפות בסדנאות של אמנים שונים.

ללמוד צורפות ועיצוב תכשיטים - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום לימודי תכשיטנות וצורפות הבוגר זכאי לתעודה מטעם המכללה בה למד, בהתאם לתוכנית הלימודים. ניתן לעבוד בצורה עצמאית ולפתוח סטודיו פרטי, או להשתלב באחת מהחברות העוסקות בתחום כמעצבי תכשיטים או כצורפים. כמובן שמעצב טוב אינו מסתפק בקורס אחד אלא ממשיך ללמוד ללא הרף, וקיים היצע גדול של לימודי תכשיטנות וצורפות, אם בצורת קורסים ממוקדים בטכניקות ספציפיות, לימודי תחומים משלימים דוגמת לימודי עיצוב אופנה וטקסטיל, ואם דרך לימודי תואר ראשון בתכשיטנות וצורפות, או לימודים בקורסים ותארים נוספים מתחומי האמנות והעיצוב. כן יכולים הבוגרים ללמוד הוראת והדרכות אמנות ולהשתלב בעבודה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית.

שירות אישי חינם
לימודי תכשיטנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?