מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
תואר ראשון B.Ed.F.A באמנות ותעודת הוראה
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת אמונה
מכללת אמונה
המכללה האקדמית להכשרת עובדות הוראה בתחומי האומנויות
מיקום בארץ: ירושלים
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הפקולטה לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון
מכללת קיי
מכללת קיי
המכללה האקדמית לחינוך
מיקום בארץ: באר שבע
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
האקדמיה של הצפון
מיקום בארץ: עפולה
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
המכון לאומנויות
מיקום בארץ: תל חי
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
סמינר הקיבוצים מכללה לחינוך ולאמנויות
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
הכשרת מורים
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי הוראת אמנות

תואר ראשון בהוראת אמנות

הוראת אמנות משלבת בין שני תחומים מבוקשים, ומקנה את הכלים המקצועיים הדרושים לשם חינוך דור העתיד. לימודי תואר ראשון בהוראת אמנות מאפשרים למורה לעתיד להכיר את שפת האמנות ותולדותיה, במקביל לפיתוח מיומנויות בחינוך.

 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהוראת אמנות - מידע כללי

לימודי הוראת אמנות מקנים הכשרה מעשית לשם עיסוק בחינוך והוראה בכל שכבות הגיל בבתי הספר, ומאפשרים להשתלב גם במערכת החינוך הבלתי פורמאלית דוגמת מתנ"סים ומועדוניות. אומנות היא שפה מורכבת ומגוונת, בעלת היבטים חברתיים, תרבותיים ואישיים, ולימודי תואר ראשון בהוראת אמנות מסייעים בהכשרת מורי העתיד. הלימודים מספקים את העקרונות של חינוך לאמנות, את התשתית הרעיונית לחינוך, את הידע התיאורטי על תיאוריות ההתפתחות השונות, והבנה של ההיבטים החברתיים בחוויה החינוכית. אשר ינחילו יצירתיות ואהבת אמנות לילדים בכל הגילאים.

אמנות הינה מדיום עתיק יומין, המאפשר להביע רעיונות פוליטיים וחברתיים בצורה בלתי שגרתית ולהעביר מסרים מורכבים לקהל רחב של אנשים. לימודי הוראת אומנות לתואר ראשון כוללים היכרות מעמיקה עם סוגי אומנויות שונות, ולאנשים ללא זיקה לתחום צפוי אתגר מיוחד. תפקידו המרכזי של המורה לאמנות הוא הנחלת ההבנה בחשיבות האמנות לתלמידים, והבנת כוחה בהשפעה ועיצוב של פני החברה הישראלית בעתיד.

ללמוד תואר ראשון בהוראת אמנות - משך הלימודים והתעודה

לימודי הוראת אומנות אורכים ארבע שנים, בדומה לכל לימודי ההוראה לתואר ראשון. הלמודים מקנים לבוגר תעודת בוגר תואר ראשון B.Ed ותעודת הוראה באמנות לכל הגילאים.

לימודי הוראת אמנות לתואר ראשון - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

ניתן ללמוד את התחום במוסדות אקדמיים רבים ברחבי הארץ, אך לכל מוסד תוכנית לימודים עם דגשים תיאורטיים ומעשיים שונים. הבדלים נוספים בין המוסדות שכדאי לברר אודותם טרם ההרשמה הם רמת הסגל האקדמי, מיקום גיאוגרפי, תנאי קבלה, מידת הסיוע של מוסד הלימודים במציאת עבודה לאחר סיום הלימודים, ותנאי השכר והמלגות המוצעים לסטודנט. מוסדות לימודים רבים מציעים לימודי הוראת אמנות לתואר ראשון גם במתכונת של לימודי ערב, המתאימה גם לאנשים עובדים.

ללמוד הוראת אמנות לתואר ראשון - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי הוראת אמנות לתואר ראשון כוללת הכרה נרחבת עם סוגי אמנויות רבות. יסודות הצבע, יסודות הפיסול, יסודות הרישום, יסודות האמנות הדיגיטאלית, סדנת צילום, תחריט, קרמיקה, ציור, וידאו ארט, ואמנות בין תחומית, הם רק חלק קטן מסוגי האמנויות בהן הסטודנט מתנסה במהלך לימודיו. בנוסף, יש קורסים תיאורטיים החושפים את הסטודנט להיסטוריה ולמחשבה העומדים מאחורי האמנות על תחומיה השונים. אמנות האסלאם, אמנות ימי הביניים, אמנות הרנסאנס, אמנות בישראל, אמנות מודרנית במערב, ואמנות פלסטינית, מסייעים בהבנת הצד התיאורטי של האמנות.

אגב, ישנה אפשרות לסטודנטים בעלי תעודת תואר ראשון בלימודי אמנות ממוסד מוכר לעשות השלמה לתעודת הוראה וכך להפוך למורים לאמנות.

לימודי תואר ראשון בהוראת אמנות כוללים בהכרח חלק עיוני בחינוך, המקנה לסטודנט ידע תיאורטי על התלמידים והתנהגותם הצפויה. תהליכי התפתחות והתבגרות, ניווט כיתה, יסודות הוראת האמנות, שילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, סוציולוגיה של החינוך, ופסיכופתולוגיה, עוזרים לסטודנט מהצד התיאורטי. הצד המעשי של לימודי הוראת אמנות כולל תצפיות בשיעורים, ובשלב מתקדם יותר העברת שיעורים.

לימודי הכשרת מורים לאמנות - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

לימודי הוראת אמנות לתואר ראשון מאפשרים לעסוק בהוראת אמנות, מן הסתם, אך יש תחומים נוספים הפתוחים בפני הסטודנט. ניתן לעסוק בהוראה במסגרת חינוך בלתי פורמאלי, או לעסוק בריכוז מקצוע בבית הספר, או כתיבת מערכי לימוד. על מנת להתקדם מבחינה מקצועית מומלץ להמשיך בלימודי תארים מתקדמים, דוגמת תואר שני בחינוך וייעוץ חינוכי או תואר שני באמנות, על מנת להרחיב את ההשכלה ולהעשיר את הידע. עם זאת, מורה טוב לעולם אינו מפסיק את לימודיו ואת התפתחותו המקצועית, במיוחד בתחום מגוון ומתפתח כמו אמנות. משרד החינוך מכיר ומתגמל מורים על לימודיהם, וניתן לצאת להשתלמויות קצרות וממוקדות, המתאימות מבחינת מערכת השעות למורה העובד.

שירות אישי חינם
לימודי הוראת אמנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?