מוסדות לימודים
חרשן
חרשן
לימודי השלמה ושיפור לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
מכינה קדם טכנולוגית להנדסאים בלבד!
מיקום בארץ: כנרת
בגרות בקלות
בגרות בקלות
בגרות בקלות
מיקום בארץ: רמת גן
היחידה בגרויות
היחידה בגרויות
הכנה לבגרויות בליווי אישי
מיקום בארץ: תל אביב

בחינת בגרות במדעי החברה

סוציולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי המדינה, כלכלה

על מנת לקבל תעודת בגרות אין צורך לגשת לבחינת בגרות במדעי החברה, אולם ישנם רבים המוצאים את הנושא מעניין ורוצים לעסוק בו גם במהלך לימודי תואר ראשון ושני. בחינת הבגרות במדעי החברה מוצעת ברמה של 3 או 5 יחידות לימוד, וניתן לשלב בין מגוון תחומי ידע.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

השלמת בגרות במדעי החברה - מידע כללי

בחינת בגרות במדעי החברה איננה מהווה תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון, אולם בלימודי תחומים מסוימים כמו ניהול או מדעי החברה ידע מקדים מסייע במידה רבה. עם זאת, בגרות במדעי החברה דורשת חשיבה מופשטת וכן יכולות מתמטיות גבוהות, ומשום כך מומלץ להצטרף לקורס הכנה לבגרות, המוצע ברוב מכוני ההכנה לבגרויות. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות במדעי החברה ובמדעי החברה, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות במדעי החברה ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה לבגרות, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות במדעי החברה. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות במדעי החברה נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי מדעי החברה אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות במדעי החברה מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

קורס הכנה לבגרות במדעי החברה - מה הנושאים הכלולים בבחינה?

בחינת הבגרות במדעי החברה מאפשרת לשלב בין מגוון רחב של מקצועות, דבר המקנה חופש בחירה רב לתלמידים ומסייע למעמדה של בחינת הבגרות במדעי החברה כמבוקשת במיוחד. בהיקף של 3 יחידות לימוד ניתן לגשת לבחינת בגרות במדעי החברה במקצועות לימודי סוציולוגיה, לימודי כלכלה, או לימודי פסיכולוגיה

בחינת בגרות במדעי החברה בהיקף של 5 יחידות כוללת שלוש בחינות בגרות שונות, בהתאם למקצועות הנבחרים. יחידת לימוד אחת היא בנושא שיטות מחקר ומתודולוגיה במדעי החברה. בחינת בגרות במשקל של 2 יחידות לימוד נערכת בנושא מקצוע הבחירה הנוסף, וההשלמה הדרושה להיקף של 5 יחידות לימוד נעשית באמצעות בחינה נוספת בהיקף של 2 יחידות לימוד, בנושא מקצוע הבחירה השני. עם זאת, משום שמדעי החברה היא מקצוע דינאמי ומשתנה ללא הרף, מומלץ לבדוק את תוכנית הלימודים טרם ההכנה לבחינת הבגרות במדעי החברה, ולבחון את המיקודים הרלוונטיים לשנת הבחינה.

קורס השלמה ושיפור של בגרות במדעי החברה - סיכום

בחינת הבגרות במדעי החברה היא כאמור אינה הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך מקלים על לימודי מקצועות מסוימים דוגמת חשבונאות, סוציולוגיה ופסיכולוגיה. לתואר ראשון. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות במדעי החברה גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות במדעי החברה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?