מוסדות לימודים
אפקה המכללה האקדמית להנדסה
אפקה המכללה האקדמית להנדסה
לימודי ערב באפקה
מיקום בארץ: תל אביב
HIT המכון הטכנולוגי חולון
HIT המכון הטכנולוגי חולון
לימודי מדע, הנדסה, ניהול ועיצוב
מיקום בארץ: חולון
sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - מסלול לימודי ערב בהנדסה לאנשים עובדים
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
המרכז האקדמי רופין
המרכז האקדמי רופין
לראות מעבר לאופק
מיקום בארץ: עמק חפר, מכמורת

לימודי ערב הנדסה

תואר ראשון בהנדסה - לימודי ערב

בכדי להפיק מהלימודים את מלוא התועלת יש צורך להשקיע זמן, ורצוי שלא לעבוד תוך כדי. במציאות כיום רבים נאלצים לשלב את לימודי הנדסה עם מטלות החיים השגרתיות, ובוחרים במסלול של לימודי ערב שמאפשר לעבוד במקביל ללימודים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי ערב לתואר ראשון בהנדסה - מידע כללי

עולם ההנדסה מגוון ומרתק, ומבטיח לימודים מאתגרים יחד עם אפשרויות פרנסה רבות לאחר סיום התואר. לימודי הנדסה בשעות הערב מוצעים כמעט בכל המסלולים של הלימודים הרגילים, ובכלל זה תחומים מבוקשים כמו הנדסת בניין, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה תעשייה וניהול, הנדסת מחשבים או הנדסת מכונות. עם זאת, על מנת לוודא כי אכן מוסד הלימודים המבוקש מציע את המסלול שבו רוצים להתמחות, יש ליצור קשר עם המכללה או האוניברסיטה ולבדוק זאת.

ללמוד תואר ראשון בהנדסה בלימודי ערב - למי מתאימים הלימודים?

קהל היעד של לימודי ערב הנדסה מגוון, וכולל אנשי משפחה, עובדים במקצועות שונים, סטודנטים אשר אינם פנויים בשעות הבוקר, ועוד. לימודי ערב מתאימים במיוחד לאנשים בעלי משפחה, מאחר והם מתקיימים בימים מרוכזים. גם למי שעובד לימודים בשעות הערב ובימי שישי מסייעים, משום שמקומות עבודה רבים פועלים בשעות היום ובאמצע השבוע.

לימודי תואר ראשון בהנדסה לאנשים עובדים - משך הלימודים

חשוב לדעת שאין הבדל תוכני מבחינת נושאי הלימוד בין מסלול ערב לבין הלימודים הרגילים, וכי התואר המוענק עם סיומם בהצלחה זהה בשני המסלולים. עם זאת, לימודי תואר ראשון בשעות הבוקר נמשכים על פי רוב ארבע שנים, ואילו לימודי הנדסה בשעות הערב נפרסים על פני תקופה של ארבע וחצי עד חמש שנים, וזאת בשל העובדה שהמפגשים הלימודיים אינם תכופים כמו המסלול הרגיל.

לימודי ערב בהנדסה - תואר ראשון - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של תואר ראשון בהנדסה נחשבת למרתקת במיוחד, מאחר והיא כוללת ידע עדכני המאפשר להבין את מאחורי הקלעים של המדע המודרני. כל סטודנט נדרש לבחור תחום התמקצעות, דוגמת הנדסת סביבה, הנדסת בניין, הנדסה תעשייה וניהול או הנדסת מחשבים, אך ישנם נושאי ליבה המשותפים לכל המסלולים של לימודי הנדסה. מבנה מחשבים, אלגברה ליניארית, מערכות סיפרתיות, מערכות הפעלה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי (חדו"א), מבוא למדעי המחשב ושפת C, הסתברות, תכנות מערכות, מתמטיקה בדידה, מבני נתונים ואלגוריתמים, מערכות מסד נתונים, ארכיטקטורה ופרוטוקולים, מערכות תכנה, מעגלים משולבים, קריפטוגרפיה, אוטומטים ושפות פורמאליות, רשתות, שיטות חישוביות באופטימיזציה, ארגון ופענוח מבני תוכנה, מבנה מערכות הפעלה, שיטות הידור, אינטרנט ותכנות מונחה עצמים הם רק חלק מהתכנים המגוונים של לימודי ערב בהנדסה לתואר ראשון.

ללמוד לתואר ראשון בהנדסה בלימודי ערב - תנאי הקבלה

דרישות הסף של לימודי הנדסה לתואר ראשון בשעות הערב אינן שונות מאלו של לימודי תואר ראשון בשעות הבוקר, וכל מועמד נדרש להציג תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי, אנגלית ברמה גבוהה, וכן מתמטיקה ברמה של 4-5 יחידות לימוד. עם זאת, תנאי הקבלה המדויקים משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, וכן בין מסלולי ההתמחות השונים. בכל מקרה, במידה ומועמד אינו עומד בתנאי הקבלה למסלול אליו הוא מבקש להתקבל, ניתן להשתלב בלימודי מכינה טכנולוגית - קדם הנדסית, המאפשרת לשפר את הציונים, וגם להסתגל לאורח החיים האקדמי הייחודי.

שירות אישי חינם
לימודי ערב הנדסה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?