מוסדות לימודים
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה לתואר ראשון
מיקום בארץ: נתניה
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
לימודי הוראת מדעים
מיקום בארץ: קריית טבעון
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
לימודי תואר ראשון במתמטיקה
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
לימודי תואר ראשון במתמטיקה יישומית
מיקום בארץ: כרמיאל

לימודי מתמטיקה

תואר ראשון במתמטיקה

מתמטיקה היא למעשה סוג של שפה, המשמשת כבסיס למחקר משותף לכל המדעים המדויקים. לימודי מתמטיקה  לתואר ראשון מהווים נדבך חשוב בהכשרתו של כל אדם השואף להיות מדען ולעסוק במחקר, ומהווים את הבסיס התיאורטי לחלק גדול מהפיתוחים המדעיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במתמטיקה - מידע כללי

מתמטיקה עוסקת במספרים, ולימודי תואר ראשון במתמטיקה חוקרים את תורת המספרים אשר עוסקת בתכונות המספרים הטבעיים. כמו כל דבר במדעים, גם מתמטיקה מתחלקת לתחומים כמו תורת המספרים האריתמטית, האלגברית, החישובית, האנליטית והאלמנטארית. אלגברה, תורת הקבוצות, מתמטיקה שימושית, תורת ההסתברות, הפילוסופיה של המתמטיקה, מדעי המחשב, לוגיקה מתמטית, חקר ביצועים, סטטיסטיקה, גיאומטריה ופונקציות הם רק חלק מהנושאים המרתקים של לימודי תואר ראשון במתמטיקה.

ללמוד תואר ראשון במתמטיקה - תנאי הקבלה

תנאי קבלה ללימודי מתמטיקה לתואר ראשון אינן גבוהים בהשוואה לשאר המדעים המדויקים, אך הדבר מעיד על ביקוש נמוך ללימודי המקצוע, ולא על הקושי. לימודי תואר ראשון במתמטיקה מאתגרים ולא פשוטים, ויש להשקיע כדי להצליח, אף יותר יחסית למקצועות אחרים.

לימודי מתמטיקה לתואר ראשון - שילובים מומלצים

לימודי מתמטיקה לתואר ראשון אינם מקנים מקצוע מעשי, ועל כן רבים בוחרים להמשיך את לימודיהם האקדמיים. מסלול מועדף בקרב רבים הוא לימודי תעודת הוראה, או לימודי הוראת מתמטיקה. מסלול זה מאפשר להשתלב במערכת החינוך במגוון תפקידים, ולהנחיל את אהבת המתמטיקה לדורות של תלמידים. אפשרות נוספת היא לימודי תואר ראשון במתמטיקה במתכונת דו חוגית, המאפשרת לשלב את הלימודים עם תחום אקדמי נוסף. שילובים נפוצים כוללים לימודי מתמטיקה יחד עם לימודי מדעי המחשב, לימודי פיזיקה, לימודי כלכלה, או לימודי מדעי הטבע. שילוב זה מקנה לסטודנט ידע בתחומים רחבים יותר, שיסייע יותר מאוחר במציאת עבודה מעניינת, מספקת, ומתגמלת מבחינה רגשית וחומרית גם יחד.

ללמוד מתמטיקה לתואר ראשון - משך הלימודים והתעודה

לימודי מתמטיקה אורכים שלוש שנים, ומזכים בתעודת תואר ראשון B.A או B.Sc במתמטיקה. 

לימודי מתמטיקה - תואר ראשון - נושאי הלימוד

מטבע הדברים, לימודי מתמטיקה לתואר ראשון כוללים הרבה, ובכן, מתמטיקה. אלגברה ליניארית, אלגוריתמים, אנליזה א-סימפטוטית, אנליזה נומרית, גיאומטריה דיפרנציאלית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי, יסודות האנליזה המודרנית, תורת האופרטורים ומרחבי הילברט, תורת הקבוצות, מבני נתונים, מודלים חישוביים, מתמטיקה בדידה, סטטיסטיקה, תורת הגרפים, גנומיקה חישובית, הם רק ההתחלה של הנושאים בהם עוסקים הסטודנטים במהלך לימודי תואר ראשון במתמטיקה.

לא רק מתמטיקה, אלא גם מקצועות אחרים כמו מדעי המחשב, כימיה ופיסיקה נכללים בתוכנית לימודי תואר ראשון. יישום שיטות פיסיקאליות בכימיה אורגאנית, יישומי ספקטרוסקופיה, כימיה קוונטית, לוגיקה למדעי המחשב, בינה מלאכותית, מטאורולוגיה דינאמית, מערכות אחסון מתקדמות, ניהול משאבים ברשתות תקשורת, פיזיקה של כדור הארץ, שיטות נומריות בפיסיקה, תרמודינאמיקה, הוראת מדעי המחשב בקהילה נותנים לסטודנט ידע נוסף, המאפשר לו לבסס וליישם את לימודי המתמטיקה התיאורטיים.

ללמוד מתמטיקה - תואר ראשון - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

בעידן הטכנולוגיות והמיכון של ימינו ישנה דרישה הולכת וגוברת למתמטיקאים, בשל התקדמות המחקר התעשיות חדשניות. בוגרי תואר ראשון במתמטיקה יכולים לעבוד בתעשיית ההיי טק, חברות מחשבים וסטארט אפ, במפעלים הנדסיים שונים, או במכוני מידע. כמובן שתואר מתקדם יפתח שערים רבים יותר, ורבים ממשיכים ללימודי תואר שני במתמטיקה או במדעי המחשב. במקרה זה לימודי התואר הראשון יזקפו לזכותו של הסטודנט, ויקצרו את משך הזמן הדרוש ללימודי תואר נוסף.

אוניברסיטאות המציעות לימודי מתמטיקה לתואר ראשון

הטכניון: מכון טכנולוגי לישראל
אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בר אילן
האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי חינם
לימודי מתמטיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?