מוסדות לימודים
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
הוראת מדעים
מיקום בארץ: קריית טבעון
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
היחידה לפיסיקה
מיקום בארץ: כרמיאל

לימודי פיזיקה

תואר ראשון בפיזיקה

פיזיקה שייכת לתחום מדעי הטבע, ועוסקת בחקר החומרים מסביבנו. לימודי תואר ראשון בפיסיקה נחשבים לקשים במיוחד, ודורשים השקעה רבה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בפיסיקה - לגלות את מסתרי היקום

פיסיקה היא המפתח לשם הבנת העולם סביבנו, ולימודי פיזיקה לתואר ראשון מקנים את הבסיס למגוון מקצועות מדעיים וטכנולוגיים. פיסיקה היא לא רק תיאוריה, ובעקבות המחקרים והתגליות בתחום לאורך השנים, פותחו אמצעים רבים המסייעים בחיי היום יום. פיזיקה היא זו שמאפשרת ייצור של טלוויזיות, מצלמות, ציוד אופטי לסוגיו, גלאי אור, תחומים הנוגעים לכל אדם.

לימודי פיסיקה לתואר ראשון אפשריים במסלול חד חוגי, אך בדרך כלל משלבים אותם עם לימודי חוג נוסף, כמו לימודי מדעי המחשב, לימודי ביולוגיה, לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי כימיה, לימודי הנדסת מחשבים, או הוראת מדעים. שילובים אלה מקנים אפשרויות נוספות, גם בתחום הלימודים וגם בתחום התעסוקה. אפשרות נוספת היא לימודי תעודת הוראה, אשר מאריכים את משך הלימודים בשנה, אך מאפשרים להשתלב במערכת החינוך במגוון תפקידים. פיזיקה כשלעצמה איננה מקצוע יישומי במיוחד, וכדי לעסוק במחקר יש צורך להמשיך ללימודי תארים מתקדמים. לכן, שילוב עם תואר נוסף, מאפשר לעסוק במחקר ועבודה ברמה בסיסית כבר לאחר לימודי תואר ראשון.

ללמוד תואר ראשון בפיזיקה - משך הלימודים והתעודה

לימודי פיסיקה אורכים שלוש שנים, ומזכים בסופם בתעודת בוגר תואר ראשון B.A או B.Sc בפיזיקה.

ללמוד פיסיקה לתואר ראשון - תנאי הקבלה

תנאי קבלה ללימודים נמוכות יחסית לשאר החוגים בלימודי מדעי מדויקים, אך הדבר מצביע על ביקוש נמוך, ולא על קושי הלימודים. 

לימודי פיזיקה לתואר ראשון - מה לבדוק לפני שבוחרים מוסד לימודים?

כיום ישנו מגוון מצומצם של מוסדות אקדמיים המציעים לימודי פיזיקה לתואר ראשון, ומומלץ לבדוק בקפידה את איכות סגל המרצים ויוקרת המכללה בעת חיפוש לימודים. גורמים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, מצב הכיתות והציוד המדעי המיועד למחקר, וכמובן גובה שכר לימוד והמלגות המוצעות לסטודנט במהלך לימודי פיזיקה לתואר ראשון.

לימודי פיסיקה - תואר ראשון - נושאי הלימוד

תואר ראשון בפיזיקה כולל, מטבע הדברים, הרבה קורסים בפיסיקה. קורסים בנושא גלים, מכאניקה אנליטית, הידרודינאמיקה ואלסטיות, תרמודינאמיקה ומכאניקה סטטיסטית, אופטיקה, תורת הקוואנטים, תורת השדה האלקטרומגנטי, ביופיזיקה של ממברנות ופולימרים, אופטיקה מודרנית ולייזרים, מצב מוצק וגלים בתווכים לא מסודרים הם רק חלק מלימודי פיסיקה לתואר ראשון.

ללמוד פיזיקה - תואר ראשון - אפשרויות התעסוקה והמשך הלימודים

לימודי תואר ראשון בפיסיקה מאפשרים עבודה כחוקרים במגוון רב של חברות, פרטיות וציבוריות כאחד. חברות היי טק שונות המפתחות יישומי תקשורת וסלולר, שיטות אחסון מידע, מכשירים רפואיים כמו לייזר ורנטגן, תעשיית הכימיה והתרופות, או התעשיות הצבאיות המשגרות לחלל לווינים מתוחכמים, כולם זקוקים לבוגרי פיזיקה מיומנים ואיכותיים. לימודי פיסיקה לתואר ראשון הם רק ההתחלה, כמובן, ובוגר לימודי תואר ראשון יגלה שכדי להעמיק בנושא ולהגיע לדברים המעניינים באמת, עליו להמשיך ללימודי תואר שני בפיזיקה. בנוסף, לימודי מתמטיקה, מדעי המחשב או ביוטכנולוגיה קרובים יחסית מבחינת נושאי לימוד, ולכן המעבר לתארים בנושאים אלה יהיה קל יחסית.

אוניברסיטאות המציעות לימודי פיסיקה לתואר ראשון

הטכניון: מכון טכנולוגי לישראל
אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בר אילן
האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי חינם
לימודי פיזיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?