מוסדות לימודים
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
הוראת מדעים
מיקום בארץ: קריית טבעון
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
תואר ראשון ותעודת הוראה בהתמחות מדעים, ביולוגיה וסביבה
מיקום בארץ: קצרין
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
סמינר הקיבוצים מכללה לחינוך ולאמנויות
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמית הדסה
המכללה האקדמית הדסה
מכללת הדסה ירושלים. תמיד מחוברים
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
המדרשה לאמנות
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
הכשרת מורים
מיקום בארץ: תל אביב
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
לימודי הוראה ולימודים כלליים
מיקום בארץ: כרמיאל

לימודי הוראת מדעים

תואר ראשון בהוראת מדעים

הוראת מדעים הינה תחום מרתק ומאתגר במיוחד, אשר מהווה התמחות של לימודי חינוך והוראה. לימודי הוראת מדעים מוצעים לתואר ראשון או לתואר שני, ומאפשרים להשתלב במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית. לימודי הוראת מדעים מציעים תחום מרתק ומאתגר, המתאים לאלו הרוצים להשפיע על דמותה של החברה הישראלית. תפקידה של מערכת החינוך הינו עיצוב הנוער והשפעה על החברה והאופי העתידי של המדינה, ומשום כך ישנה חשיבות רבה לאיכות אנשי ההוראה. לימודי הוראת מדעים לתואר ראשון מקנים כלים מקצועיים מתקדמים בחינוך והוראה, ומעשירים את המחקר התיאורטי של אקדמאים בעלי תארים מתקדמים במדעים. לימודי תואר ראשון בהוראת מדעים מעניקים ידע עדכני בהתפתחויות הטכנולוגיות הבלתי פוסקות, לצד מיומנויות וכלי הוראה מתקדמים. המורים לעתיד רוכשים כלים מיומנויות מקצועיות מתקדמות במהלך לימודי הוראת מדעים לתואר ראשון, אשר מאפשרים לעסוק בפיתוח תוכניות לימודים או לעבוד כרכזי מקצוע, תוך סינרגיה ייחודית בין הידע האקדמי למציאות הבית ספרית. לימודי הוראת מדעים מאפשרים לפתח יחידות לימוד מתוך ראייה מודרנית ועדכנית, ומקנים כלים לעבודה בסביבה ממחושבת ועתירת טכנולוגיה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהוראת מדעים - מידע כללי

משך לימודי הוראת מדעים, בדומה ללימודי חינוך בתחומי התמחות אחרים, הוא ארבע שנים. לאחר סיום הלימודים הבוגרים זכאים לתעודת B.Ed תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה, המאפשרת להשתלב בתפקידי הוראה וחינוך מגוונים. חשוב לציין כי במהלך לימודי הוראת מדעים לתואר ראשון כל סטודנט נדרש לבחור התמחות להוראה, מתוך לימודי הוראת מתמטיקה, ביולוגיה, פיזיקה ומדע וטכנולוגיה, אשר מצוינת בתעודת ההוראה.

לימודי הוראת מדעים פותחים אפשרויות תעסוקה רבות. בסיום לימודי הוראת מדעים תוכלו להשתלב במגוון מוסדות חינוך החל מבתי ספר יסודיים, חטיבות הביניים, בתי ספר תיכוניים, פנימיות ועוד. כמו כן לימודי הוראת מדעים מפנים אתכם למגוון תחומים כגון מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, ביולוגיה, חשמל, הנדסה, מחשבים ועוד. רבים מהסטודנטים בסיום לימודי תואר ראשון בתחום המדעים בוחרים לפנות להוראה ולקבל תעודת הוראה בעזרת הסבת אקדמאיים להוראה. במהלך לימודי הוראת מדעים מקבלים הסטודנטים את כל הכלים לגישות חינוך והוראה יעילה ומהירה כמו כן מתמקצעים הסטודנטים בתחומי המדעים על פי בחירתם. מערכת החינוך זקוקה לאנשי הוראה מיומנים במדעים בעלי חוש וגישה לילדים ונוער.

ללמוד חינוך והוראת מדעים לתואר ראשון - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי הוראת מדעים לתואר ראשון עשירה ומרתקת, ומשלבת בין הקניית ידע תיאורטי מקיף, ופיתוח כלים מעשיים לחינוך והוראה. קורסים בנושא בחירת תכנים להוראת, פיתוח והפעלה של תוכניות לימודים, תיאוריות למידה והמשגה הקשורות להוראת מדעים, שיטות הוראה שוות, התפתחות מקצועית של מורים, לימוד בעזרת מחשבים והוראה בסביבות למידה ממוחשבת הם רק מלימודי תואר ראשון בהוראת מדעים.

לימודי הוראת מדעים כוללים כמובן גם קורסים בחינוך, ובהם התאמת התכנים לכיתה הלומדת, עקרונות לפיתוח מבחן טוב, דרכי הערכה חלופיות, הערכת הלומד בסביבות למידה מגוונות, דרכי ושיטות הוראה, תיאוריות של התפתחות קוגניטיבית של הלומד, קשיי למידה, עוד. חלק נוסף של לימודי תואר ראשון בהוראת מדעים כולל היכרות מעמיקה עם תכני הלימוד, ספרי הלימוד ואמצעי הוראה אחרים, המסייע אף הוא למורה לעתיד ליישם את התיאוריות הלימודיות, וללמד את תלמידיו בצורה איכותית.

לימודי הכשרת מורים למדעים - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

לימודי הוראת מדעים מאפשרים לעסוק בהוראת מדעים, כמובן, כאשר אפשרויות תעסוקה נוספות כוללות חינוך בלתי פורמאלי, ריכוז מקצוע בבית הספר, או כתיבת מערכי לימוד. על מנת להתקדם מבחינה מקצועית מומלץ להמשיך בלימודי תארים מתקדמים, דוגמת תואר שני בחינוך וייעוץ חינוכי. אפשרות נוספת הינה לימודי תואר שני במדעי החיים או לימודי חינוך לגיל הרך, על מנת להרחיב את ההשכלה ולהעשיר את הידע.

שירות אישי חינם
לימודי הוראת מדעים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?