מוסדות לימודים
חרשן
חרשן
לימודי השלמה ושיפור לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים, קריית הטכניון, חיפה - בגרות קמפוס – לימודי הכנה לבגרות בגיאוגרפיה
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה
אנקורי בגרות
אנקורי בגרות
לימודי הכנה לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד, ראשון לציון, פתח תקוה, רעננה

בחינת בגרות בגיאוגרפיה

שיפור או השלמת בגרויות - גיאוגרפיה

על מנת לקבל תעודת בגרות אין צורך לגשת לבחינת בגרות בגיאוגרפיה, אולם ישנם רבים המוצאים את הנושא מעניין ורוצים לעסוק בו גם במהלך לימודי התואר הראשון. בחינת הבגרות בגיאוגרפיה מוצעת ברמה של 3 או 5 יחידות לימוד, בהתאם ליכולות התלמיד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בגיאוגרפיה - מידע כללי

בחינת בגרות בגיאוגרפיה מהווה תנאי קבלה הכרחי ללימודי תואר ראשון במקצועות מסוימים, דוגמת לימודי אדריכלות ותכנון עריםגיאוגרפיה ועוד. לימודי הכנה לבגרות בגיאוגרפיה אינם נחשבים לקשים במיוחד, אולם מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרות בגיאוגרפיה או בשיעורים פרטיים, על מנת להבטיח הצלחה בבחינה וציון מרבי. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בגיאוגרפיה, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בגיאוגרפיה ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה קדם אקדמית, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בגיאוגרפיה. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בגיאוגרפיה נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי גיאוגרפיה אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בגיאוגרפיה מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

לימודי שיפור והשלמת בגרות בגיאוגרפיה - נושאי הבחינה

חומר הלימודים של בחינת הבגרות בגיאוגרפיה משתנה בהתאם ליחידות הלימוד, כאשר לימודי גיאוגרפיה ברמה של 5 יחידות מהווים למעשה הרחבה של חומר הלימודים בבחינת הבגרות בגיאוגרפיה. נושאי בחינת הבגרות בגיאוגרפיה ברמה של 3 יחידות לימוד הינם מגוונים ומרתקים, וכוללים בין השאר לימודי תמורות באוכלוסייה ובחברה במזרח התיכון, תמורות ביישוב הכפרי וביישוב העירוני בישראל, תמורות בגיאוגרפיה הכלכלית של ישראל, איכות הסביבה בישראל, משאבי המים בישראל, אקלים, תהליכים גיאולוגיים וגיאומורפולוגיים ועוד.

לימודי גיאוגרפיה ברמה של 5 יחידות לימוד בבגרות כוללים גם לימודי נושאים דוגמת גיאוגרפיה חבלית, גיאוגרפיה של מערב אירופה, גיאולוגיה, גיאומורפולוגיה, תכנון ומדיניות עירונית, עיצוב הנוף באזור הטרופי ובמדבריות, גיאוגרפיה כלכלית, השפעת בירוא היערות, תיאורית נדידת היבשות, תהליכי היווצרותן של צורות הנוף הנוצרות ע"י הרוח, מבנה כדור הארץ, ארצות הברית הבתר תעשייתית, מדבור וצמצום המדבר, האוכלוסייה העירונית, גיאוגרפיה כלכלית של התחבורה, הרוח כגורם בעיצוב הנוף, אזורי האקלים על פני כדור הארץ, גלובליזציה של הכלכלה, בעיות מרכזיות של העיר בהווה ובעתיד, תחומי המחקר הגיאולוגי והתפתחותו, החור באוזון, זרמי ים והשפעתם על האקלים ועל מזג האוויר, ועוד.

לימודים בקורס הכנה לבגרות בגיאוגרפיה - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות בגיאוגרפיה מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. עם זאת, בחינת בגרות בגיאוגרפיה ברמה של 5 יחידות מוצעת במסגרת מועד קיץ בלבד, ויש להתחשב בעובדה זו בעת ההכנה לבחינה. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בגיאוגרפיה גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה וקבלה ללימודי תואר ראשון בקלות. 

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בגיאוגרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?