מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
אקדמיה בהתאמה אישית
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המרכז לרפואה משלימה
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
לימודי המשך והשתלמויות
מיקום בארץ: קצרין

לימודי יוגה

תעודת העשרה ביוגה

יוגה הינה אוסף של פילוסופיות וטכניקות לצמיחה רוחנית, אשר כל אדם יכול לתרגל מבלי לוותר על דתו או הרגלי האכילה שלו. לימודי יוגה מקנים את הידע הדרוש בכל הנוגע לנשימה נכונה, פעילות גופנית בריאה ומדיטציה, ומאפשר לעסוק בהדרכת יוגה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס יוגה - מידע כללי

יוגה הינה פילוסופיה בת אלפי שנים שמקורה בהודו, כאשר היוגה המוכרת במערב הינה רק חלק מתוך כלל השיטה. מטרת לימודי יוגה היא שיפור תפקודי הגוף הבסיסיים, מתוך אמונה כי לא ניתן להגיע לתודעה נפשית גבוהה בגוף שאינו בריא. פירוש המילה יוגה בסנסקריט הוא איחוד בין הגוף והנשמה, או איחוד בין האדם לאלוהים, ולימודי יוגה מציעים מגוון דרכים על מנת להגיע לאיחוד. הדרכת יוגה על כל תחומיה תורמת לחיזוק השרירים, פיתוח גמישות וקלילות, חידוד החושים, שלווה ורוגע, חיזוק הערנות, התחזקות פיסית, ושחרור מתחים.

מאחר ועולם היוגה הינו מורכב ועשיר, לימודי יוגה מתמקדים בדרך כלל בתחום אחד, דוגמת יוגה לנשים בהריון, יוגה לתינוקות, יוגה לאימהות עם ילדים, או יוגה למבוגרים. חלק נוסף בלימודי יוגה הוא בחירת שיטת מסוימת, כמו יוגה אינטגראלית, יוגה אינטגרטיבית, יוגה בשיטת ויג'נאנה, יוגה בשיטת ביקראם, יוגה בשיטת שיווננדה, יוגה בשיטת אשטנגה, יוגה בשיטת ויניאסה, או יוגה בשיטת איינגר. בשל העומק והמורכבות של היוגה, לימודי הדרכת יוגה מתמקדים בתחום ושיטה אחת בדרך כלל.

ללמוד יוגה - איך בוחרים איפה ללמוד?

לימודי יוגה מוצעים כיום במגוון רחב של מכללות וחוגים פרטיים, וכל אדם יכול למצוא את השיטה ורמת ההתמחות המתאימים למצבו האישי. עם זאת, לימודי יוגה והדרכת יוגה אינם מפוקחים על ידי ארגון מסודר, ומומלץ לבדוק את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי יוגה לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

לימודי יוגה - הנושאים הנלמדים בקורס

תוכנית לימודי יוגה והדרכת יוגה עשירה ומגוונת, ומשלבת בין תרגולים מעשיים וידע תיאורטי. פילוסופיה הודית, דרכי מדיטציה שונות, תרגילי ריכוז, תזונה טבעית וצמחונית, נשימות, הרפיה, תנועה, היכרות עם מגוון התנוחות וההבדלים ביניהן, אתיקה מקצועית, הדרכת יוגה, תקשורת בין אישית, וכמובן תרגול מעשי בליווי הדרכה צמודה של המדריכים מהווה רק חלק מלימודי יוגה והדרכת יוגה. רבים משלבים לימודי יוגה והדרכת יוגה עם תחומים אחרים מעולם הרפואה המשלימה, על מנת להעשיר את הידע האישי ולהדריך בצורה מקצועית יותר - רבים בוחרים ללמוד את תחום הרפואה ההודית - האיורוודה, ואילו אחרים פונים ללימודי רפואה סינית, עיסוי או תזונה טבעית.

ללמוד להיות מדריך יוגה - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי יוגה והדרכת יוגה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב למדריכי יוגה איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני כושר ובריאות, קופות חולים, נבחרות ספורט, או הדרכה אישית ועבודה כעצמאי.

שירות אישי חינם
לימודי יוגה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?