מוסדות לימודים

לימודי כירופרקטיקה

תעודת העשרה בכירופרקטיקה

כירופרקטיקה הינה שיטת טיפול מתחום הרפואה המשלימה, העוסקת בתמרון חוליות עמוד השדרה של האדם כדרך לטיפול ומניעת מחלות. כירופרקטיקה מניחה כי ישנו קשר והשפעה בין עמוד השדרה למערכת העצבים, ובעזרת פעולות שונות על עמוד השדרה ניתן לפתור בעיות פיזיות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס כירופרקטיקה - מהי כירופרקטיקה?

על פי שיטת הכירופרקטיקה, או שימוש ביד בלטינית, תפקידה של מערכת העצבים של האדם הוא לשמור על יציבות ואיזון פנימיים, וכאשר ישנה הפרה של איזון זה נוצרות בעיות פיזיות. לימודי כירופרקטיקה מקנים את הידע הדרוש לאבחון מקור הבעיה, ולטיפול על ידי הפעלת לחץ משתנה על חוליות עמוד השדרה של המטופל. בדרך זו ניתן לשפר את תפקוד מערכת העצבים, להקל על כאבי המטופל, ולסייע בריפוי מחלות שונות.

על אף היותה שייכת לתחום הרפואה ההוליסטית, שיטות האבחון של כירופרקטיקה מתבססות על כלים מערביים דוגמת שיטות הדמיה כמו צילומי רנטגן, טומוגרפיה ממוחשבת, דימות תהודה מגנטית ובדיקות אורטופדיות ונוירולוגיות שונות. עם זאת, כירופרקטיקה רואה בסגנון חייו של המטופל גורם מכריע, ולימודי כירופרקטיקה כוללים התייחסות גם לתזונה, לחץ נפשי, כושר גופני, רווחה אישית, ועוד.

לימודי כירופרקטיקה - הליך ההכשרה

לימודי כירופרקטיקה דורשים הכשרה ארוכה ומקצועית, וכיום לא ניתן ללמוד כירופרקטיקה בישראל אלא יש ללמוד בחו"ל. לאחר שש שנים של לימודי הרקע התיאורטי של כירופרקטיקה, יש להתמחות במשך שנה נוספת במרפאות, בתי חולים או מכונים, ורק לאחר מכן ניתן לזכות בתואר דוקטור לכירופרקטיקה. למי שמתעניין בתחום הכירופרקטיקה אך לא מעוניין בלימודי התחום במשך 7 שנים, ניתן להשתתף בקורסים קצרים יותר, המיועדים לבעלי רקע טיפולי בלימודי רפואה משלימה, או בעלי ידע רפואי קודם. 

ללמוד להיות כירופרקט - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי כירופרקטיקה עשירה ומגוונת, ומשלבת בין תחומי ידע מתחום הרפואה המערבית, עם נושאים השייכים לעולם הרפואה המשלימה. ביולוגיה, עמוד השדרה, פסיכופתולוגיה, מערכת העצבים, רדיולוגיה של מערכת העצבים ועמוד השדרה, אנטומיה, פתולוגיה, אבחון קליני, פיזיולוגיה, ועוד. מקצוע הכירופרקטיקה נמצא בפיקוח של משרד הבריאות בישראל, וכיום התחום בנושאי חקיקה, יחד עם מקצועות פרה רפואיים נוספים כמו ריפוי בעיסוק או לימודי פיזיותרפיה. יש להניח שבשנים הקרובות יהיה ניתן ללמוד כירופרקטיקה גם בישראל, אך קרוב לוודאי שתוכנית לימודי כירופרקטיקה תישאר דומה.

קורס הכשרת כירופרקטים - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי כירופרקטיקה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי כירופרקטיקה איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי כירופרקטיקה לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושאי הבריאות והטיפול הם מורכבים, ולמי שרוצה להתקדם ולהתפתח בתחום מומלץ להמשיך ללימודי תארים מתקדמים בתחום דוגמת פיזיותרפיה או רפואה.

שירות אישי חינם
לימודי כירופרקטיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?