מוסדות לימודים
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ
מיקום בארץ: עמק הירדן

לימודי בודקי פוליגרף

תעודת העשרה בבודקי פוליגרף

שימוש במכשיר פוליגרף איננו מעוגן בחוק הישראלי, אך מקומות עבודה רבים נעזרים בו על מנת לבחון את עובדיהם. לימודי קורס בודקי פוליגרף מקנה את הידע והמיומנויות הדרושות על מנת לתפעל את מכונת האמת בצורה המיטבית, לשם קבלת תוצאות מדויקות ככל האפשר.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס בודקי פוליגרף - מידע כללי

כאשר אדם משקר גופו מגיב בצורה בלתי רצונית, ומכשיר הפוליגרף, הידוע בכינוי מכונת אמת, מתוכנן לקליטת תגובות אלה. תפקידם של בודקי פוליגרף הוא לקלוט תנועות אלה באמצעות המכשיר, ולאחר מכן לעבד אותן ולהסיק האם האדם הנחקר משקר או דובר אמת. בעזרת שימוש במכשירים מתוחכמים ניתן לבדוק שינוי בקצב הדופק, שינוי במוליכות החשמלית של העור ועלייה בלחץ הדם, ולימודי קורס בודקי פוליגרף מעניקים את המיומנויות והכלים הדרושים על מנת לשפוט תגובות אלה.

על פי החוק הישראלי שימוש במכשיר פוליגרף אינו מהווה ראייה שניתן להשתמש בה בדין הפלילי, אך בית המשפט רשאי לקבל תוצאות של בדיקת פוליגרף וזאת בתנאי ששני הצדדים הסכימו מראש על ביצוע הבדיקה, ורק כאשר תוצאות הבדיקה הן חד משמעיות. על אף טענות רבות כלפי אמינות המכשיר, אופן השוואות התוצאות וכן שיטת החקירה, שימוש בפוליגרף נפוץ כיום בקרב מגוון ענפים במשק. משום כך, בוגרי לימודי קורס בודקי פוליגרף איכותיים ומקצועיים יכולים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה, ולזכות בדרך כלל בשכר מתגמל ותנאי עבודה נוחים.

לימודי הכשרת בודקי פוליגרף - קהל היעד ותנאי הקבלה

על מנת להתקבל ללימודי בודקי פוליגרף אין צורך ברקע מקצועי או מעשי כלשהו, אך יש להיות בעל 12 שנות לימוד עם עדיפות לאקדמאים, וחלק ממוסדות הלימוד דורשים רקע אקדמאי או ניסיון מקצועי בעבודה מערכות הביטחון והחקירות. חוקרים פרטיים, אנשי בטחון ואבטחה, בעלי משרדי חקירות, וכן גורמי משאבי אנוש במוסדות שונים הם קהל היעד העיקרי של קורס לימודי בודקי פוליגרף, אך גם פורשים ממערכות הביטחון, ממונים על פיקוח ובקרה בארגונים פרטיים או ממשלתיים, מנהלי חברות שמירה ואחרים, ימצאו תועלת רבה בלימודי קורס בודקי פוליגרף.

ללמוד בדיקת פוליגרף - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים מוסד לימודים?

כיום לימודי בודקי פוליגרף מוצעים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ, וטרם ההרשמה מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואת איכות המרצים, המצב הפיזי של חדרי הלימוד, מידת התרגול במהלך הלימודים, וכן את היחס לסטודנטים. פרמטרים נוספים לבדיקה הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד ומלגות שונות המוצעות לסטודנטים. מכללות רבות מאפשרות להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי לשם תשלום ללימודי בודקי פוליגרף, אך יש לבדוק זאת מול כל מכללה בנפרד.

קורס הכשרת בודקי פוליגרף - הנושאים הנלמדים בקורס

תוכנית לימודי בודקי פוליגרף עשירה ומגוונת, ומשלבת בין תחומי ידע מעולם החקירות, הפסיכולוגי, והרפואה. בדרך כלל לימודי בודקי פוליגרף אורכים עשרה חודשים, אך אם נלמדים תחומים נוספים הלימודים עשויים לארוך יותר זמן. קורסים דוגמת מטרות הפוליגרף ומתי נכון להשתמש בו, עקרונות בפסיכולוגיה, תורת התשאול והתחקור, הכנת דוח בדיקה, אמינות מכשיר הפוליגרף, גורמים משפיעים על מהימנות הבדיקה, נושאים באנטומיה של גוף האדם, אתיקה מקצועית, שיחה מקדימה, תהליכי בדיקת הפוליגרף, עקרונות בפיזיולוגיה, ניתוח תוצאות הבדיקה, היבטים משפטיים בשימוש בפוליגרף בהליך אזרחי ופלילי, וכמובן התנסות מעשית רבה בהפעלת מכשירי פוליגרף הם רק חלק מלימודי קורס בודקי פוליגרף.

שירות אישי חינם
לימודי בודקי פוליגרף
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?