מוסדות לימודים
מרכז פנימה
מרכז פנימה
לימודי רפואה משלימה
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן - המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה - לימודי דיקור סיני
מיקום בארץ: אשדוד

לימודי דיקור סיני

תעודת העשרה דיקור סיני

דיקור סיני הינה שיטת ריפוי עתיקה ויעילה הנכללת בתחום הרפואה המשלימה, ואקופונקטורה, או דקירה באמצעות מחט, מתבססת על ההנחה כי בגוף האדם עוברת אנרגיה במסלולים מסוימים, ודקירה באמצעות סיכות דקות ומיוחדות פותחת את ערוצי האנרגיה החסומים ומשפרת את הבריאות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס דיקור סיני - אקופונקטורה - מהו הדיקור הסיני? 

בעוד שדיקור סיני ורפואה סינית נמצאים בשימוש מזה אלפי שנים בסין, הרי שבמערב דיקור סיני כטיפול התגלה רק בשנות ה-70 של המאה העשרים, בעת ביקורו ההיסטורי של נשיא ארצות הברית ניקסון בסין הוא נתקף כאבים וטופל באמצעות דיקור סיני, ואירוע זה הוביל למחקר והתייחסות רצינית של הרפואה המערבית אל שיטת האקופונקטורה. כיום דיקור סיני מקובל ברפואה המערבית כאמצעי מוכח לשיכוך כאבים, ויכולותיה האחרות של האקופונקטורה נמצאות במחקר מדעי.

על פי תורת הרפואה המשלימה בגוף האדם ישנה זרימת אנרגיה במסלולים שונים הנקראים גם מרדיאנים, והם אלה שאחראים לתפקוד התקין של הגוף על ידי שמירה על איזון בין האנרגיות השונות. כל הפרה של איזון זה גוררת מחלות שונות, ולימודי האקופונקטורה מכשירים את המטפל לפיזור האנרגיה החסומה באמצעות דיקור סיני, המלווה בהדרכה כיצד לשמור על הרגלי חיים מתאימים ומאוזנים.

לימודי אקופונקטורה - דיקור סיני - מה לבדוק לפני שנרשמים?

לימודי דיקור סיני מוצעים כיום במספר רב של מכללות, אולם מאחר שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד בריאות יש לבדוק בקפידה רבה את רמת סגל המרצים, ניסיונם המעשי והידע התיאורטי, איכות ההוראה, טיב התעודה המתקבלת, תוכנית הלימודים, ומידת התרגול המעשי. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מספר התלמידים בכיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, וכמובן גובה שכר הלימוד ומידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי דיקור סיני.

ללמוד דיקור סיני - אקופנקטורה - מגוון אפשרויות לימודים

ישנו מגוון רחב של קורסים ללימודי דיקור סיני, מקורס ספציפי לאקופונקטורה האורך כמה פגישות, ועד לימודי רפואה סינית ברמת תואר ראשון האורכים כמה שנים. לימודי קורסים ברמת מתחילים אינם דורשים בדרך כלל ידע מקדים, אולם קורסים מתקדמים בדיקור סיני דורשים ניסיון מעשי. חלק מהמכללות מציעות לימודי דיקור סיני הכוללים גם היכרות עם הפילוסופיה הסינית ושיטות ריפוי אחרות של הרפואה המשלימה, והדבר כמובן מאריך את הלימודים בזמן נוסף.

קורס הכשרת מטפלים בדיקור סיני - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי דיקור סיני עשירה ומגוונת, וכוללת מגוון רחב של תחומי ידע, כגון יסודות הרפואה הסינית, מצבי חוסר האיזון השונים, מהי מחלה, אנטומיה, פיזיולוגיה, שמונת העקרונות של הרפואה הסינית, אבחון לפי מראה הלשון, נקודות אנרגיה והשפעתן על הגוף, הבנת המשמעות של סימפטומים שונים, ועוד. תרגול מעשי והתנסות מהווה חלק חשוב בלימודי דיקור סיני, והסטודנטים מתנסים במגוון שיטות הטיפול והאבחון במהלך הלימודים.

לימודי הכשרת מטפלים בדיקור סיני - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי אקופונקטורה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי דיקור סיני איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי לאקופונקטורה לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא הרפואה הסינית והרפואה המשלימה ככלל הינו רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים ברפואה משלימה דוגמת לימודי הומיאופתיה, לימודי נטורופתיה, תזונה הוליסטית, הרבליזם ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי דיקור סיני
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?