מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מדיקה
מדיקה
המכללה לרפואה משלימה
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת הנות
מכללת הנות
יוצקים משמעות לשעות הפנאי
מיקום בארץ: חדרה

לימודי רייקי

תעודת העשרה ברייקי

רייקי הינה שיטת טיפול יפנית ייחודית, אשר עושה שימוש באנרגיה של הגוף על מנת להקל ולסייע על בעיות רפואיות שונות. לימודי רייקי פותחים קשת מגוונת של אפשרויות תעסוקה, לצד הקניית כלי טיפולי רב עוצמה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס רייקי - מהו הטיפול ברייקי?

רייקי משתייכת לעולם הרפואה המשלימה, ונחשבת לשיטת טיפול בעלת מסורת טיפולית עתיקה במיוחד. לימודי רייקי החלו ביפן, אך במשך תקופה ארוכה מעטים בלבד הכירו שיטת ריפוי זו. במאה שעברה החלה התעיינות מחודשת בלימודי רייקי, כולל במערב, וכיום השיטה נחשבת למבוקשת במיוחד. על פי שיטת הרייקי, גוף האדם הינו מכלול של גוף ונפש, ועוברת בו אנרגיה בשם צ'י אשר מהווה את אנרגיית החיים. אנרגיית הרייקי דומה לאנרגיית הצ'י אך היא אינסופית ויודעת לזרום למקומות בהם ישנו עודף או חוסר, ומסייעת לגוף לחזור למצב של הרמוניה ואיזון. לימודי רייקי מקנים למטפל את הידע והמיומנות כיצד לאבחן עודף או חוסר באנרגיה, ולהתאים את הטכניקה הרצויה לשם השגת הרמוניה וריפוי.

לימודי רייקי מעניקים למטפלים כלים מקצועיים המאפשרים לטפל בקשת רחבה של בעיות פיזיות ונפשיות, כמו בעיות במערכת העיכול, הרפיית לחצים ומתחים, בעיות במערכת השתן, חיזוק המערכת החיסונית, בעיות במערכת הנשימה, מפרקים, עייפות, מיגרנות, הפרעות הורמונאליות, חרדות, נדודי שינה, מצבי חולשה, דיכאון, בעיות אורטופדיות, ועוד. ניתן להשתמש בטיפול בשיטת רייקי לסיוע במגוון רחב של רייקי מסייע גם במניעת מחלות ושמירה על איזון אנרגטי, וכמובן שרייקי, בדומה לכל שיטת עיסוי, הוא מהנה ומומלץ לכל אדם בריא, ולו לשם הפינוק.

לימודי רייקי - איך בוחרים מוסד לימודים?

כיום ישנם מגוון רחב של מכללות רפואה משלימה המציעות לימודי רייקי, אך מכיוון שהתחום אינו מוסדר על ידי משרד הבריאות מומלץ לבדוק בקפידה את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי רייקי לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים. מכללות רפואה אלטרנטיבית רבות מציעות לימודי רייקי גם במסלול לימודי ערב, המאפשר לשלב עבודה יחד עם רכישת השכלה והתקדמות אישית.

ללמוד רייקי - תכנית הלימודים

לימודי רייקי כוללים שלושה שלבים, כאשר כבר לאחר השלב הראשון ניתן לטפל בעזרת מגע ברמה בסיסית. לימודי השלב השני מאפשרים פתיחות לרמות גבוהות יותר של תודעה והרחבת יכולות הריפוי, וזאת בעזרת רבדים רגשיים ומנטאליים גבוהים יותר. לימודי השלב השלישי ברייקי מזכים בתואר מאסטר רייקי, המאפשר ללמד ולהכשיר אחרים בטיפולי רייקי. בשל האופי המיוחד של לימודי רייקי, יש להתקדם לפי השלבים המתוארים ולא ניתן להירשם ללימודי השלב השלישי ברייקי ללא ידע מקדים וניסיון של מספר שנים. עם זאת, כל אדם יכול ללמוד רייקי, ואין צורך בידע קודם או בניסיון טיפולי על מנת להתחיל את הלימודים.

במהלך לימודי רייקי הסטודנטים נחשפים לנושאים רבים ומרתקים, ובהם אנטומיה, פרמקולוגיה, פתולוגיה, שלושת סמלי הרייקי, היסטוריה, עקרונות הרייקי, ערוצי אנרגיה, טיפול עצמי וטיפול באחר, טיפול מרחק, טכניקות שונות בטיפול במגע, משמעות הצ'אקרות וההבדלים ביניהן, ועוד. נוסף על היכרות מעמיקה עם הפילוסופיה העומדת בבסיס של טיפול באמצעות רייקי, לימודי רייקי כוללים גם התנסות מעשית נרחבת. משום כך, חשוב לוודא כי הכיתה בה לומדים הינה אינטימית ובעלת אווירה נעימה, על מנת להבטיח כי התרגול יהיה איכותי ופורה.

קורס הכשרת מטפלים ברייקי - אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום לימודי רייקי ועמידה בכל המבחנים בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם לרמה. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי רייקי איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. מאחר ותחום הרייקי בפרט והטיפול בעיסוי הוא נרחב ודורש התמחות ותרגול בלתי פוסקים, מומלץ להמשיך ללימודי המשך ברפואה משלימה, דוגמת לימודי מדיטציה, רפואה יפנית, לימודי פרחי באך, לימודי רפלקסולוגיה, נטורופתיה, לימודי יוגה או קורסים אחרים בתחום. 

שירות אישי חינם
לימודי רייקי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?