מוסדות לימודים
מכללת HackerU
מכללת HackerU
HackerU - לימודי הייטק והתחייבות לעבודה
מיקום בארץ: רמת גן
מכללת נשיא טכנולוגיות
מכללת נשיא טכנולוגיות
המכללה לגרפיקה, מחשבים ותקשורת
מיקום בארץ: רמת גן
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
המרכז ללימודי חוץ
מיקום בארץ: שדרות
מכללת אתגר
מכללת אתגר
לימודי אבטחת מידע בבאר שבע
מיקום בארץ: באר שבע
מכללת סלע
מכללת סלע
מכללה למחשבים וגרפיקה הוותיקה בישראל!
מיקום בארץ: רמת גן
מכללת מדיאטק הייטק
מכללת מדיאטק הייטק
מרכז ההדרכה הגדול והמוביל בצפון למחשוב וטכנולוגיה
מיקום בארץ: חיפה, קריות, חדרה, כרמיאל, נהריה
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
המרכז למקצועות המחשב
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי אבטחת מידע

תעודה העשרה באבטחת מידע

כיום כמעט לכל אדם יש מחשב אישי, ובכל חברה ישנם מאגרי ידע רבים המכילים מידע עסקי ובטחוני רגיש. בעידן שבו כל מחשב מחובר לרשת האינטרנט, אבטחת המידע הינה כלי חשוב ומרתק, שעוסק בהגנת מאגרי המידע מפני גישה של אנשים בלתי מורשים, היכולים לגרום לנזק רב.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס אבטחת מידע - מידע כללי

אבטחת מידע הוא תחום חיוני בימינו, כאשר כל חברה מתפעלת מאגר מידע רגיש וחשופה לריגול תעשייתי מצד מתחרות. לימודי אבטחת מידע מכשירים אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים, שמסייעים בשמירה על מאגרי מידע אלה ואבטחתם בצורה הטובה ביותר. כיום חברות אף מעסיקות פורצים מקצועיים, כדי לבחון את רמת אבטחת המידע במערכת אבטחת המחשבים שלהן.

עם עליית כמות הידע האישי והעסקי הרגיש שנמצא על גבי מחשבים, עולה גם הביקוש לאנשי אבטחת מידע איכותיים ומנוסים. תחום אבטחת המידע כבר אינו נחשב לתת תחום של עולם המחשוב אלא נחשב לענף עצמאי, ומקומות עבודה רבים מחפשים בוגרי לימודי אבטחת מידע בלבד, ואינם מסתפקים עוד בבוגרי לימודי מדעי המחשב כלליים. גורם נוסף המעלה את הביקוש לאנשי אבטחת מידע הוא החוקים החדשים שחוקקו בשנים האחרונות, דוגמת חוק הגנת הפרטיות, חוק המחשבים, חוק החתימה האלקטרונית, ודרישות בינלאומיות שונות.

לימודי אבטחת מידע אורכים בדרך כלל כשנה, אולם כמובן שישנם קורסים קצרים יותר לבעלי ניסיון מעשי בתחום, או לימודים מעמיקים יותר למי שבוחר בכך. ניתן ללמוד אבטחת מידע במגוון מכללות ברחבי הארץ, אך מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם גובה שכר הלימוד ומחיר חומרי העבודה, ומיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים.

לימודי אבטחת מידע - תכנית הלימודים בקורס

תוכנית הלימודים של אבטחת מידע משלבת בין כמה תחומים, וביניהם היבטים של פיתוח תוכנה, לימודי ניהול פרויקטים, תשתיות, אבטחה פיזית, ותחיקה ומשפט. בעלי ידע מעשי קודם בתחום, או בעלי תואר ראשון ושני במדעי המחשב זכאים לקבלת הקלות בלימודים, אולם יש לבדוק כל מקרה לגופו. עם סיום לימודי קורס אבטחת מידע, בוגרי הלימודים יהיו בעלי ידע מקצועי בתחומי מערכות מידע, תכנון, ניתוח, הקמה, הטעמה, ניהול פרויקטים בסביבות מחשוב, והגנה עליהם.

לימודי אבטחת מידע כוללים קורסים דוגמת הגנה מפני תוכנות מזיקות, הצפנה, מערכות הפעלה, האקרים אתיים, אפיון מבנה ארגוני, מערכות תקשורת, למידה ושימוש בטכניקות מאבטחות מידע, תקשוב, גיבוי ועוד. עם סיום הלימודים, הבוגרים זכאים לתעודת סיום מטעם המוסד בו למדו, ובנוסף לכך ניתן לגשת לבחינת ההסמכה ל CISSP, שהיא הסטנדרט הגבוה בתחום כיום, ונערכת על ידי המועצה הבינלאומית למסחר אלקטרוני. אם אתם מתעניינים בלימודי אבטחת מידע, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים בתחומי המחשוב - ניהול רשתות, בדיקת תוכנה, תכנות דוט נט, ועוד.

ללמוד אבטחת מידע - אפשרויות העבודה לבוגרים

בוגרי לימודי אבטחת מידע יכולים להשתלב במגוון מקומות תעסוקה, בתפקידים ברמת אחריות משתנה. ניתן להתחיל מתפקיד אבטחת מידע זוטר, ולאחר צבירת ניסיון וותק במקום העבודה להתקדם למשרות מפתח ניהוליות בחברה. אפשרות נוספת היא פתיחת משרד פרטי, ועבודה כעצמאי. יש לזכור שעולם אבטחת המידע הוא דינאמי ומתעדכן ללא הרף, ולכן מומלץ להמשיך בלימודי התחום גם לאחר השתלבות במקום עבודה ספציפי.

שירות אישי חינם
לימודי אבטחת מידע
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?