מוסדות לימודים

לימודי עיסוי רקמות עמוק

תעודת העשרה בעיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק הינה שיטה הפועלת על הרבדים העמוקים של מערכת השרירים ומסייעת למגוון בעיות כרוניות ופתולוגיות. ניתן לשלב לימודי עיסוי רקמות עמוק עם לימודי עיסוי אחרים, ובכך להעשיר את הידע האישי ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס עיסוי רקמות עמוק - מידע כללי

העיקרון העומד מאחורי עיסוי רקמות עמוק הוא פעולה על הרבדים העמוקים של מערכת השרירים, המסייעת להגמיש את מעטפת השריר ולשפר את האלסטיות שלו, ובכך למנוע פציעות ולהפחית כאב. לימודי עיסוי רקמות עמוק מקנים את הכלים המקצועיים והמיומנות הדרושה על מנת לטפל במפרקים ובשרירים העמוקים, ולסייע לבעיות דוגמת דלקת פרקים, תסמונת תעלת שורש כף היד, רפיון שרירים, שחיקה וניוון בשריר, ועוד. כמובן שעיסוי רקמות עמוק, בדומה לכל עיסוי, הוא מהנה ומומלץ לכל אדם בריא, ולו לשם הפינוק.

לימודי עיסוי רקמות עמוק - מה מומלץ לברר לפני שנרשמים? 

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי עיסוי רקמות עמוק, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי עיסוי רקמות עמוק לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

לימודי עיסוי רקמות עמוק משתנים באורכם בהתאם לרמת ההתמחות, כאשר קורס למתחילים אורך פגישות ספורות, ואילו קורס מתקדמים בעיסוי רקמות עמוק מקנה תעודת מטפל עיסוי רקמות עמוק ואורך כמה חודשים. בנוסף, אפשר ללמוד עיסוי רקמות עמוק במסגרת לימודי רפואה הוליסטית, כמו לימודי רפואה סינית או לימודי רפואה יפנית.

ללמוד עיסוי רקמות עמוק - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי עיסוי רקמות עמוק עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים מתחומי ידע רבים. יש שוני בין לימודי רמת מתחילים ורמת מתקדמים, מן הסתם, אך בדרך כלל לימודי עיסוי רקמות עמוק כוללת קורסים בנושא טכניקות עיסוי טיפוליות, אבחון מצבי יציבה הגורמים לכאבי גב, פיתוח רגישות וקשב במגע, הבנת מנגנוני הפיצוי המתקיימים ביציבת המטופל, ריאקציה לאחר טיפול בעיסוי רקמות, שאלון רפואי ותשאול המטופל, התאמת אופי המגע למטופלים שונים, טכניקות טיפול המשלבות נשימה וקול, טיפול בפתולוגיות שונות, אנטומיה של שרירים ועצמות, יחסי מטפל מטופל, התמודדות עם כאב בטיפול בעזרת נשימה, אתיקה מקצועית ודמיון מודרך.

קורס הכשרת מטפלים בעיסוי רקמות עמוק - אפשרויות תעסוקה

עם סיום לימודי עיסוי רקמות עמוק הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי עיסוי רקמות עמוק איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי עיסוי רקמות עמוק לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא טיפול בסיוע עיסוי רקמות עמוק הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים בנושא דוגמת לימודי עיסוי רפואי, לימודי עיסוי שוודי ואחרים.

שירות אישי חינם
לימודי עיסוי רקמות עמוק
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?