מוסדות לימודים
המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות
המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות
תואר שיננות R.D.H
מיקום בארץ: רמת גן
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי סייעות שיניים
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי סייעות שיניים
מיקום בארץ: עמק הירדן

לימודי שיננות

תעודת העשרה בשיננות

שיננות הינו מקצוע מבוקש ומתגמל, אשר עוסק בשמירה על היגיינת הפה באמצעות חינוך ומודעות לכל חלקי האוכלוסייה. לימודי שיננות מקנים ידע תיאורטי נרחב לצד התנסות מעשית מקיפה, ופותחים את הדלת בפני מגוון הזדמנויות תעסוקה מתגמלות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס שיננות - מה כוללת עבודת השיננית?

שיננות הינו מקצוע מאתגר ורב תחומי, הכולל לא רק ניקוי שיניים, אלא תפקידים אחראיים בתחום רפואה מונעת דוגמת איסוף מידע של המטופל, בדיקת חלל הפה, והכנת תוכנית טיפול. תחומי אחריות נוספות של השיננית כוללים הסתכלות יסודית על השיניים וחלל הפה, ביצוע צילומי רנטגן לפי הצורך, ביצוע בדיקת כיסים בחניכיים, הכנת מיטבעים של חלל הפה לקבלת תמונת מצב מלאה, ועוד. חשוב לציין כי מקצוע השיננות הינו מאתגר ואחראי, ודורש דיוק רב ותשומת לב לפרטים.

לימודי שיננות מקנים לשיננית סמכות לביצוע פעולות רבות וחשובות, ובהן הסרת תחבושות ותפרים לאחר ניתוחי חניכיים, החדרה של חומר לשחרור מושהה כטיפול משלים למחלות חניכיים, ליטוש של שחזורים, מתן פלואוריד ואיטום חריצים וחרירים המופיעים באופן טבעי על פני השיניים בכדי למנוע עששת, הסרת אבנית, וכדומה. בשל האופי המגוון של פעילות השיננית, התפקיד מתאים במיוחד למי שאוהב ללמוד בצורה עצמאית, ולהתפתח לתחומים חדשים.

פעולתה של השיננית איננה מסתיימת בטיפולים מעשיים במרפאת השיניים, אולא כוללת גם חינוך והקניית הרגלים בריאים בקרב קהלים שונים, דוגמת בתי אבות, בתי ספר וגנים, ואוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. לימודי שיננות מקנים כלים מקצועיים מתקדמים לשם תכנון וביצוע פרויקטים בקהילה בנושאי רפואת שיניים מונעת, ייעוץ ראשוני במניעה ובהפסקת עישון, ייעוץ בנושא תזונה והתנהגות נכונה למניעת עששת שיניים, הדרכה אישית להקניית הרגלים נכונים לשמירה יומיומית על בריאות הפה והשיניים.

לימודי הכשרת שינניות - מידע כללי על הלימודים

לימודי שיננות מבטיחים הקניית ידע מגוון בנושאים מרתקים במקצועות מדעיים שונים, דוגמת לימודי רפואה ורפואת שיניים. בנוסף על רכישת ידע תיאורטי נרחב, הסטודנטים זוכים לעבודה מעשית בליווי מנחים, ורוכשים ניסיון מעשי כבר במהלך לימודי תעודה בשיננות. לימודי תעודה בשיננות בישראל כיום אינם מקנים תואר אקדמי, בניגוד למדינות אחרות בעולם, אולם הם מכשירים לביצוע של מגוון רחב של פעולות. מקצוע השיננות הינו חדש יחסית, והתפתח בתחילת המאה הקודמת בארצות הברית. תפקידה המסורתי של השיננות הינו טיפול למניעת מחלות הפה והשיניים, וזאת באמצעות ניקוי השיניים וחינוך לבריאות במסגרות פרטיות וציבוריות.

תנאי קבלה של לימודי שיננית כוללים תעודת בגרות מלאה (אם עאתם נזקקים להשלמת בגרויות - אנא לחצו כאן), מבחן התאמה, וכן ראיון אישי עם מרכז הלימודים. לימודי שיננית אורכים שנתיים, וכיום ניתן ללמוד אותם במספר מקומות מצומצם בישראל. גורמים אשר יכולים להשפיע את ההחלטה היכן להשתלב בלימודי תעודה לשיננית הינם רמת הסגל האקדמי ויוקרת התעודה, מיקום גיאוגרפי ונגישות, מצב הכיתות והמעבדות, וכמובן גובה שכר הלימוד והמלגות המוצעות לסטודנטים.

ללמוד להיות שיננית - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי שיננות עשירה ומגוונת, וכוללת קשת רחבה של נושאים מגוונים. חצי השנה הראשונה בלימודי שיננות מוקדשים ללימודי רפואת שיניים קלינית, גהות הפה, גילוי מוקדם של פתולוגיות בפה, רפואת שיניים קהילתית, ופריודונטיה. לאחר מכן לימודי שיננות כוללים התנסות בעבודה מעשית בקליניקה, תרגול ביצוע צילומי רנטגן, לקיחת מטבעי לימוד, רישום ממצאים, ליטוש שחזורים, ובדיקות אינטה ואקסטרה אורלית. השלב האחרון של לימודי שיננות הוא התנסות בעבודה והדרכה בקהילה בקרב אוכלוסיות מגוונות, כולל ילדים, בני נוער, מבוגרים, בעלי צרכים מיוחדים וקשישים. אם אתם מתעניינים בלימודי שיננות, אולי יעניינו אתכם גם לימודי סייעות השיניים או קורסים ותארים אחרים בתחומי הבריאות, הרפואה והרווחה

קורס הכשרת שינניות - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום לימודי שיננות הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, וכן תעודת שיננית מטעם משרד הבריאות. שיננות הינה מקצוע מבוקש, וניתן לעבוד במרפאות שיניים ציבוריות או פרטיות. 

שירות אישי חינם
לימודי שיננות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?