מוסדות לימודים
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
לימודי מכינה ללקויי למידה
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
לימודי מכינה ותכניות ללקויי למידה
מיקום בארץ: תל חי
פסיכומטרי ללקויי למידה
פסיכומטרי ללקויי למידה
לימודי קורס פסיכומטרי מותאם ללקויי למידה
מיקום בארץ: חיפה, קרית טבעון, קריות, מעלות, עכו, אריאל, עמק חפר, וינגייט, ירושלים, תל אביב, רמת גן, בני ברק, ראש

מכינה ללקויי למידה

להתקבל לאקדמיה בלי בעיה

לימודי תואר ראשון במוסד אקדמי הם תמיד קשים, אך לבעלי לקויות למידה הלימודים קשים עוד יותר. כיום, מוסדות לימוד רבים מציעים מכינה קדם אקדמית מיוחדת לבעלי לקויות למידה, המסייעת להם להסתגל לעולם האקדמי המורכב והמאתגר.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מכינה קדם אקדמית לבעלי לקויות למידה - מידע כללי

ישנו מגוון רב של ליקויי למידה, כאשר לכל סטודנט יש צורך בעזרים מסוגים שונים בכדי להתמודד עם לקות הלמידה. רוב ליקויי הלמידה קשורים לרכישת מיומנויות למידה בסיסיות ונובעות משיבושים נוירולוגיים או קוגניטיביים, אך לעתים יש קשיי למידה חמורים יותר המשפיעים בצורה ניכרת על יכולתו של הסטודנט ללמוד. בכל מקרה ליקויי הלמידה אינם קשורים ליכולת השכלית של הסטודנטים, ורבים הצליחו במידה ניכרת במהלך לימודי תואר ראשון ללקויי למידה, והגיעו להישגים אקדמיים מרשימים.

ישנן אפשרות רבות ללימודי מכינה קדם אקדמית ללקויי למידה, ורוב המכללות מאפשרות לסטודנט לקבוע את זמני הלימוד כך שיתאימו לו בצורה מיטבית. ישנה אפשרות ללימודי בוקר, לימודי ערב, מכינות מרוכזות בנושאים מסוימים או לפני מבחנים ספציפיים, ועוד. הגמישות הרבה המוצעת לסטודנטים מאפשרת לשלב בין עבודה ולימודים, כך שגם אלה שמצאו עבודה זמנית יוכלו להתקדם מבחינה אקדמאית ומקצועית.

בשנים האחרונות מוסדות הלימוד השונים הבינו שסיוע ותמיכה נכונים לסטודנטים בעלי לקויות למידה יאפשר גם להם למצות את יכולותיהם. מכינה קדם אקדמית ללקויי למידה מכשירה את הסטודנטים לרמת הלימודים הנדרשת באקדמיה, ומאפשרת גם להם להשתלב במגוון מסלולים אקדמיים במוסדות לימוד ברחבי הארץ. חלק מהמכינות מציעות מבחנים מיוחדים במקום תעודת הבגרות, על מנת לאפשר גם לבעלי לקויות למידה קשות למצוא תחליף לתעודת הבגרות ולהתחיל בלימודים אקדמיים.

מכינה קדם אקדמית ללקויי למידה - לימודים שמתאימים במיוחד בשבילכם

במהלך הלימודים במכינה ללקויי למידה הסטודנטים עובדים בקבוצות לימוד קטנות, המאפשרות יחס אישי ופתרון מיידי של בעיות שונות. בנוסף, אנשי ההוראה הינם מורים המוכשרים במיוחד לנושא של הוראה לבעלי לקויות למידה, ומסייעים לסטודנטים בהתגברות על הבעיות השונות באמצעות מגוון של טכניקות ותרגילים. חומרי הלימוד מיוחדים אף הם ומותאמים במיוחד לסטודנטים בעלי לקויות למידה שונות, וחומר הלימודים מועבר שצורה שמסייעת לסטודנטים להבין ולזכור את הנושאים הנלמדים. מעבר לכל אלה, צוות ההוראה במכינה ללקויי למידה מציע סיוע ותמיכה אישיים לכל סטודנט, ובמידת הצורך עוזר במציאת תחום לימודים המתאים לכל סטודנט בהתאם לרצונותיו ויכולותיו האישיות.

מכינה ללקויי למידה - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים? 

ההיצע בתחום לימודי המכינות הקדם אקדמית הוא גדול מאוד, ומומלץ לבדוק היטב עוד לפני ההרשמה למוסד ספציפי את רמת הלימודים במכללה, את היחס לסטודנטים ורמת השירות, המצב הפיזי של כיתות הלימוד, וכמובן מיקום גיאוגרפי ונוחות הגעה. מרבית המכללות מציעות מלגות שונות, וזהו פרמטר נוסף שכדאי להתחשב בו טרם ההחלטה באיזה מכינה קדם אקדמית ללקויי למידה לבחור.

שירות אישי חינם
מכינה ללקויי למידה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?