מוסדות לימודים

לימודי צילום

מסלול לימודי צילום

אם מאז ומתמיד אהבת את המצלמה וברצונך להפוך אהבה זו למקצוע, כדאי כי תשקול לימודי צילום. צילום מוגדר כיצירת תצלום באמצעות הטבעת דפוס האור על גבי רכיב המאופיין ברגישות לאור כסרט צילום או חיישן, בדרך של חשיפה מתוזמנת. פעולה זו מתבצעת על ידי מכשירים מכניים, כימיים, או דיגיטליים הפועלים כמצלמות. בעידן הטכנולוגי שבו אנו חיים, הצילום מאפשר לעוסקים בו לבטא עצמם בצורה אמנותית. השליטה באמנות הצילום כרוכה מיומנויות רבות ומגוונות, בתחומי הטכנולוגיות העכשוויות, הכרונולוגיה האמנותית, ההיסטוריה, החברה והפילוסופיה ובתחומים נוספים. לימודי צילום יכולים לסייע למתעניינים ולבעלי הכישרון בתחום החזותי, לפתח את מיומנויות הצילום שלהם; לאמץ את השפה הצילומית המתאימה להם; ולהתנסות בכל הקשור לצילום, החל מצילום האנלוגי המסורתי וכלה בשיטות הצילום הדיגיטאליות והמתקדמות יותר.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי צילום לתואר ראשון – מידע כללי

לימודי צילום כוללים קורסים מסדנאות מעשיות ותיאורטיות רבות ומגוונות בצילום ובתחומים הקשורים אליו, לרבות וידאו, חלל ומיצב, כתיבה, רישום ועיצוב; ומסדנאות אורח של צלמים מוכשרים, אנשי תרבות ורוח ופעילים חברתיים. מרבית המוסדות האקדמיים המציעים לימודי צילום, מאובזרות במעבדות לפיתוח והדפסה ידנית בצבע ובשחור-לבן, חדרי סטודיו, מעבדות דיגיטאליות, ציוד צילום מתקדם כגון מצלמות משוכללות ומדי אור, עמדות לעריכת וידאו וחדרי מחשבים.

לימודי תואר ראשון בצילום - תכנית לימודים

לימודי צילום אפשריים הן במסגרת לימודי תעודה בצילום, הנמשכים כמספר חודשים או שנים והן במסגרת לימודים אקדמיים הנמשכים כ-3-4 שנים ומזכים את בוגריהם בתעודת תואר ראשון בצילום (B.F.A).

מטרתם של לימודי הצילום היא להקנות לבוגריהם מיומנויות חזותיות וטכניות בכל אחד מתחומי הצילום ולעודדם לפתח את שפה הצילום האישית שלהם, התואמת את השקפת עולמם.

במסגרת לימודי צילום, מתנסים התלמידים בסוגי צילום שונים ובתנאי שטח מגוונים, באופן מעשי. בתחילתם, עוסקים לימודי צילום להבנת אופן פעולתו של ציוד הצילום, הכרת חלקי המצלמה ומרבית סוגי המצלמות הקיימים; שימוש בתאורה; פיתוח תמונות בצבע ובשחור לבן ושימוש בחדר החושך; שימוש בתוכנות גרפיות שונות המשמשות לעיבוד תמונות; צילום דיגיטאלי; צילום אנלוגי; צילום בסטודיו ושיטות הדפסה. במסגרת שיעורי הצילום המתקדמים יותר של לימודי צילום מבצעים הסטודנטים פרוייקטים אישיים, הלקוחים מעולמם האישי. בדרך זו, לומדים הסטודנטים את האופן שבו ניתן לגבש רעיון צילומי כלשהו ולהוציאו אל הפועל.

פרוייקטים אלו מתאגדים מאוחר יותר לכדי תיק עבודות המשמש את בוגרי לימודי צילום בבואם לחפש תעסוקה לאחר הלימודים. לקראת סיום לימודי צילום, נדרש מן התלמידים לבצע פרוייקט גמר והלה מוצג בתערוכה המתקיימת עם סיום הלימודים ומושכת אליה קהל רב של אמנים ובעלי מקצוע מוכשרים, המוכרים לכל אוהבי הצילום.
בדרך זו היא מעניקה לבוגרי לימודי צילום את ההזדמנות להיחשף ולפצוח בקריירה מרתקת בתחום הצילום.

ללמוד צילום לתואר ראשון – תכני הלימודים

תכנית הלימודים של לימודי צילום עשויה להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אולם לרוב היא כוללת תכנים כדוגמת הדמייה ממוחשבת; תולדות הצילום;  יסודות הצילום; רישום; מעבדה אנלוגית; צילום בסטודיו; עריכת וידאו; צילום מבוים מתקדם; תולדות הצילום למתקדמים; צילום – סיפור וקונספט; פני השטח; וידאו ארט; תולדות האמנות; צילום טבע; צילומים אמנותיים; צילומי אופנה; חשיפה וניגודיות; שימוש באור טבעי ומלאכותי; יצירת פרספקטיבה; תולדות האמנות; פוטושופ; אנימציה ממוחשבת; שימוש במדפסות דיגיטאליות; צילום דוקומנטרי; צילום צבע ומעבדה; תולדות הקולנוע; פרסומת; חשיבה חזותית; ביקורת האמנות; עיבוד צילום ממוחשב; טכנולוגיה של הצילום; צילום מגזיני ועיתונאי; חינוך לאמנות; אתיקה ואסתטיקה; ועוד.

ללמוד תואר ראשון בצילום - אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי צילום יוכלו לשמש כצלמי אופנה, עיתונות, פרסומות וטבע, אירועים, או להתפתח כאמנים ולהציג את יצירותיהם בגלריות בארץ ובחו"ל. הם יוכלו להשתלב בחברות העוסקות בצילום או לעסוק בתחום זה באופן עצמאי. כמו כן, יוכלו בוגרי לימודי צילום לעסוק בהוראת הצילום במוסדות הלימוד השונים.

שירות אישי חינם
לימודי צילום
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?