מוסדות לימודים
המכללה למינהל
המכללה למינהל
לימודי ביטוח במגוון התמחויות
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
ברוך הבא אל העתיד שלך
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
מכללת מיטב ללימודי שוק ההון
מכללת מיטב ללימודי שוק ההון
יסודות הביטוח
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
המרכז האקדמי כרמל
המרכז האקדמי כרמל
היחידה ללימודי חוץ
מיקום בארץ: צפון
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ
מיקום בארץ: עמק הירדן
המכללה האקדמית אשקלון - היחידה ללמודי חוץ
המכללה האקדמית אשקלון - היחידה ללמודי חוץ
הכשרות והסמכות מקצועיות
מיקום בארץ: אשקלון

לימודי ביטוח

תעודת העשרה בביטוח

העיקרון העומד מאחורי ביטוח על כל תחומיו הינו עיקרון חברתי פשוט, המניח כי אם כל אדם בחברה ישלם סכום כסף מסוים, במקרה הצורך אדם נזקק יוכל להיעזר באותה קופה משותפת. לימודי תעודת העשרה בביטוח מקנים את הידע והכלים המקצועיים הדרושים כדי לעבוד בתחום הביטוח.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורסים בתחום הביטוח - מידע כללי

ענף הביטוח נחשב לאחד התחומים המרכזיים במשק הישראלי, ומושקעים בו סכומים רבים. ניתן להפעיל ביטוח על תחומים מגוונים הנגעים לכל אדם, מביטוחים פשוטים יחסים כמו ביטוח רכב ודירות, ועד לנושאים המצריכים ידע רב והתמקצעות, כמו ביטוח ימי, ביטוח אחריות, או ביטוח סיכונים עסקיים. תפקידו של הביטוח הוא להבטיח רווחה כלכלית גם במקרה של אסון כלשהו, ובדרך זו הוא מקנה שקט וביטחון נפשיים. לימודי ביטוח מקנים את הידע הנחוץ כדי לעבוד בתור סוכן ביטוח בכל אחד מהתחומים האלה, כמובן בהתאם למסלול ההתמחות.

ענף הביטוח הינו אחד מעמודי התווך של המשק הישראלי, והוא מגלגל מדי שנה יותר מעשרות מיליארד שקלים, בכל תחומי המשק. רוב הפעילות בענף הביטוח בישראל מתרחשת על ידי חברות מקומיות, אולם יש חברות ביטוח זרות ונציגויות של מבטחי משנה. בדרך זו גם ענף הביטוח הישראלי קשור לאירועים ולתנודות הכלכליות בעולם, ומשום כך לימודי ביטוח כוללים גם פרק בהבנת הכלכלה העולמית ומקומה של ישראל במפת העולם המדינית.

כיום ניתן ללמוד לתעודת העשרה בביטוח במספר רב של מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, כאשר אורך לימודי ביטוח משתנה בהתאם לתכנים המועברים בו. לימודי ביטוח לתואר ראשון אורכים שלוש שנים, ומזכים בתעודת תואר ראשון B.A בוגר בביטוח. לעומת זאת, לימודי ביטוח לתעודה אורכים בין שבעים למאה עשרים שעות, וניתן לבחור בין לימודי מסלול בוקר ולימודי ערב, המאפשרים לשלב עבודה עם לימודים. חשוב לציין כי לימודי ביטוח מוצעים במגוון התמחויות, ומומלץ לבדוק את מצב הביקוש במשק בטרם בחירת המסלול המבוקש.

לימודי ביטוח - תכנית הלימודים

לימודי ביטוח נותנים לבוגר הכשרה מקיפה, המקנים לו ידע והבנה בתחומים רבים. תוכנית הלימודים כוללת קורסים בנושאים מגוונים, כגון מתמטיקה, מבוא לביטוח, מבוא למחשבים, מבוא למיקרו ומקרו כלכלה, מבוא למשפטים, לימודי חבויות, דיני ביטוח, דיני חוזים, ביטוח קבלני והנדסי, לימודי יעוץ מס, אקטואריה, ביטוח רכב ותאונות אדם, דיני מיסים, ועוד. בנוסף לכך, הסטודנטים של לימודי ביטוח נחשפים לנושאים מרתקים דוגמת ביטוח ימי ואווירי, התנהגות ארגונית, ביטוח משנה, ביטוח רכוש וסיכונים נלווים, ביטוח בריאות, יסודות המימון, ביטוח רכב ותאונות אדם, וכמובן ביטוח חיים.

ללמוד ביטוח - ללכת על בטוח!

עם סיום לימודי ביטוח לתעודת העשרה הבוגרים זכאים לתעודת סיום מטעם המכללה בה למדו, ובנוסף לכך תעודת סוכן ביטוח מתמחה. מי שעומד בהצלחה בבחינות המפקח על הביטוח באוצר זכאי גם לתעודת סוכן ביטוח מורשה. ניתן לעבוד במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, בתור סוכני ביטוח אלמנטארי, סוכני ביטוח חיים, או בניהול תחום הביטוח בעסקים וחברות. רבים בוחרים לעבוד בביטוח בצורה עצמאית, ולפתוח עסק פרטי.

לימודי ביטוח לתעודת העשרה הם רק תחילת הדרך המקצועית, ולמי שרוצה להתפתח בתחום ולהתקדם מבחינה מקצועית מומלץ להמשיך בלימודיו. ניתן ללמוד לתואר ראשון בביטוח, להתמקד בתחום ספציפי בביטוח במסגרת לימודי תעודת העשרה נוספים דוגמת ביטוח וייעוץ פנסיוני, לימודי שמאות, או לימודי מנהל עסקים על מנת להתקדם למשרות ניהוליות שונות.

שירות אישי חינם
לימודי ביטוח
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?