מוסדות לימודים

לימודי מדעי החברה

תואר ראשון במדעי החברה

למרות התפתחות טכנולוגית, הנהירה לעולם ההי טק והמדע, רבים בוחרים לפנות ללימודי מדעי החברה מתוך הבנה כי תחומי מדעי החברה מבוקשים מאוד ונדרשים במגזר הציבורי והפרטי. לימודי מדעי החברה עוסקים בדיסצפלינות רבות ומגוונות ותורמים לעשייה גם בתחומים ריאליים כמו הנדסה ומחשבים. ארגונים גדולים וקטנים זקוקים למחלקות משפטיות, מחלקת משאבי אנוש, שיווק, תקשורת ועוד. ההתנהלות דרכם היא הכרחית. לפי כך לימודי מדעי החברה יפתחו עבורכם דלתות תעסוקה רבות ואפשרויות קידום והצלחה בתחום. עולם המשפטים הנו מהוותיקים ביותר בעולם המערבי. סרטים, סדרות טלוויזיה, פרסומות עוסקות רבות בתחום המשפטים וחושפים אותנו לרזי המקצוע. לימודי משפטים מציעים מגוון התמחויות כגון משפט פלילי, דיני חוזים,דיני נזיקין, דיני מקרקעין ועוד. הלימודים מקיפים את כל תחומי המשפט, פסקי דין ותקדימים. תזכו לקבל הצצה להתנגשות בין מוסר ואתיקה לבין החוק ותחוו גם אתם תהליך קבלת החלטות כתפקיד מרכזי של שופטים. לימודי משפטים דינאמיים ומרתקים. חשוב שתדעו כי לימודי מדעי החברה מרתקים ומפתחים חשיבה בונה וביקורתית. לימודי מדעי החברה לעולם לא נגמרים ולכן תוכלו להמשיך לרכוש ידע עד בלי סוף מאחר וגם העולם משתנה בהתאם.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במדעי החברה - לימודי פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות

באם בחרתם לפנות ללימודי מדעי החברה ודאי תחשבו לפנות ללימודי פסיכולוגיה כלימודים חברתיים, המשפיעים ברמה קוגניטיבית רגשית. לימודי פסיכולוגיה עוסקים רבות בנפש של הפרט אך גם בפסיכולוגיה חברתית ואף בניהול רושם באינטראקציות חברתיות. במהלך הלימודים יחשפו הסטודנטים למחקרים, חוקרים דגולים ויכולת אבחון וזיהוי. פסיכולוגיה הוא תחום רחב העוסק במגוון קורסים בסוגיות נפש האדם. ילדים, בני נוער, משפחות, ציבור, כל אלו ועוד רבים מתנהלים על פי סכמות, סטריאוטיפים, היוריסטיקות ותהליכים קוגנטיבים נוספים אשר מעצבים אותם ואת תפיסת עולמם. כמובן תוכלו ללמוד לימדי פסיכולוגיה במתכונת דו חוגית ועל כן לשלב לימודי פסיכולוגיה עם מדעי המחשב, פסיכולוגיה וסוציולוגיה ועוד. גם לימודי מדעי התנהגות במקביל ללימודי פסיכולוגיה מספקים ראייה נרחבת על התנהגות האדם והחברה, הטראומה, פסיכולוגיה ארגונית, סוציולוגיה ועוד. הלימודים מרתקים ומביאים פן חדש לפסיכולוגיה האנושית. 

לימודי מדעי החברה לתואר ראשון - לימודי תקשורת

לימודי מדעי החברה מקיפים מאוד ומקושרים יחד כשהביטוי לכך הוא שילוב קורסים ממבחר תחומים דומים. כך למשל במהלך לימודי תקשורת תיחשפו לקורסים בסוציולוגיה, פסיכולוגיה, תרבות ומחקר. לימודי תקשורת מקנים ידע רחב ועשיר בתחום התקשורת, התפתחות טכנולוגית והיסטורית, השפעתם של אמצעי תקשורת על החברה, השפעה פסיכולוגית וסוציולוגית ועוד מגוון רחב של קורסים. לימודי תקשורת מקנים כלים להשתלבות בתעסוקה בתחום, פיתוח חשיבה ביקורתית והשפעה על העולם התקשורתי בארץ ובעולם. במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים כלים מעשיים כגון כתיבה, עריכה, צילום ומחקר. לימודי תקשורת באים גם במתכונת דו חוגית כלימודי תקשורת ופסיכולוגיה או לימודי תקשורת וסוציולוגיה.

ללמוד מדעי החברה לתואר ראשון - לימודי אנתרופולוגיה ולימודי מגדר

לימודי מדעי החברה מתבססים על מחקרים ותיקים כאשר במקביל מתעדכנים הלימודים על פי מחקרים חדשים. כך פועלים לימודי אנתרופולוגיה העוסקים בחקר האנושות והתפתחות היסטורית. לימודי אנתרופולוגיה חוקרים תופעות סוציולוגיות ותרבותיות ומפתחים מחקרים על פי התבוננות רחבה. גם לימודי נשים ומגדר לוקחים חלק משמעותי במדעי החברה. לימודי נשים ומגדר נוצרו מתוך הבנה כי נשים אינן מקבלות מספיק מקום לביטוי ועשייה. הלימודים מספקים ראייה פמיניסטית אך כמובן עוסקים בכל ההיבטים התרבותיים, הפסיכולוגיים, הפוליטיים ועוד ביחסי גברים ונשים. הלימודים מרתקים ומהנחקרים ביותר.

ללמוד תואר ראשון במדעי החברה - לימודי משאבי אנוש ושירותי אנוש

לימודי מדעי החברה מספקים ראייה רחבה על העולם והאנושות. תהליכים רבים התרחשו וממשיכים להתרחש המשפיעים על הארגון של החברה. לימודי ניהול שירותי אנוש מכשירים סטודנטים לעבודה בארגונים במחלקות משאבי אנוש על מנת לספק מענה לעובדי הארגון ולבצע סדר בכוח האדם על פי צורכי המערכת. במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים את כל הכלים לעשייה כלפי העובדים והנהלה בפן האישי והארגוני. לימודי ניהול משאבי אנוש קמו מתוך הבנה כי ארגון יגיע להצלחה עסקית תוך כדי סיפוק העובדים ומתן מענה מהיר ומיידי לרווחתם. כמו כן לימודי משאבי אנוש מספקים ידע בתחום ניהול מערך העובדים, ייעול המערך, הערכת העובדים, ניהול כוח אדם, תכנון פעילות מגבשת ועוד. מחלקת משאבי אנוש בכל ארגון ממונה על סיפוק צורכי העובדים ולתווך בינם לבין הנהלה. הלימודים מאוד מבוקשים וארגונים רבים המחזיקים מחלקת משאבי אנוש מחזרים אחרי סטודנטים ללימודי משאבי אנוש.

לימודי BA במדעי החברה - לימודי מנהל ומדיניות ציבורית ולימודי מדעי המדינה

כשם שחשוב לדאוג לרווחת העובדים, ישנה חשיבות גם למנהל ומדיניות ציבורית ברמה מדינית. לימודי מנהל ומדיניות ציבורית עוסקים בפוליטיקה, הממשל ומדיניות חוץ. לכל פעילות מדינית ישנה השפעה ברמה בינלאומית על כן מכשירים הלימודים להבנת תהליכים מדיניים ותהליך קבת החלטות. פוליטיקה יכולה בהחלט לעורר עניין ולהביא לפעילות פוליטית. בהמשך לקו של לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, תמצאו לימודי מדעי המדינה לתואר ראשון המסביר תהליכים מדינים, נותן סקירה היסטורית לממשל ומשטרים, מכוון לעבודה דיפלומטית ופוליטית.

לימודי מדעי החברה לתואר BA - לימודי כלכלה וסטטיסטיקה

מדעי החברה עוסקים בכל ההיבטים התרבותיים, פוליטיים וכמובן כלכליים. לימודי כלכלה מכשירים את הסטודנטים להשתלבות בעולם תעסוקה בבנקים, ארגונים עסקיים, הבורסה, שוק ההון ועבודה בחו"ל. הלימודים מספקים את כל ההיבטים העסקיים להצלחה כלכלית והבנת כללי המשחק כשכל מהלך יכול לקדם או להסיג מהמטרה. במקביל ללימודי כלכלה תוכלו לפנות ללימודי סטטיסטיקה. הלימודים מתמקדים בנתונים סטטיסטיים המסייעים לניבוי ותכנון עתידי בכל ארגון. לימודי סטטיסטיקה מאוד גמישים ודינמיים ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של תחומים החל מלימודי מחשבים ועד לימודי הנדסה. הלימודים משולבים רבות בלימודי מדעי החברה ומעורבים בתהליכי מחקר. 

ללמוד BA במדעי החברה - לימודי קרימינולוגיה

מדעי החברה הוא תחום מרתק ומלהיב. בנוסף ללימודי סוציולוגיה, פסיכולוגיה ומדעי התנהגות תוכלו לגשת ללימודי קרימינולוגיה כחלק מלמודי מדעי החברה. הלימודים יציעו לכם סקירת תורת הפשע, הסטייה והתנהגות אנושית. הלימודים משלבים בתוכם תחומים נוספים כגון לימוד סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי התנהגות ועוד. הלימודים מצוינים לאל ו הרוצים להשתלב בתחום הביטחון, משטרה וסוציולוגיה. כמו כן תוכלו להמשיך לתואר שני בתחום הביטחון ולהתקדם. 

ללמוד תואר ראשון במדעי החברה - מבחר חוגים נוספים

לימודי מדעי החברה עוסקים אף בסקירה תרבותית והיסטורית של העולם. לימודי מזרח אסיה מספקים לסטודנטים את כל המידע אודות מזרח אסיה תוך ראייה היסטורית ותרבותית. הלימודים נוסדו מתוך הבנה כי מטילים רבים פונים לאזור, משתלבים בתעסוקה ומנהלים יחסים כלכליים ועסקיים. לימודי מזרח אסיה הנם לימודים מרתקים שיקדמו אתכם לתחום מחקרי. כמו כן תוכלו להשתלב בלימודי תיירות ומלונאות שפותחים עולם חדש של ניהול ושיווק. לרוב תמצאו לימודי תיירות ומלונאות כחלק מהתמחות בלימודי מנהל עסקים. לימודי תיירות ומלונאות יכולים להיות כתואר בפני עצמו ולעמוד על כל ההיבטים הכלכליים, העסקיים והשיווקים. התחום רחב, חדש ומלהיב. מתוך הבנה כי לימודי מדעי החברה רחבים ומקיפים דיסצפלינות רבות, תוכלו לפנות ללימודי מדעי החברה רב תחומי. התואר משלב בתוכו את כל תתחומי מדעי החברה לרבות פסיכולוגיה, סוציולוגיה, תקשורת, מדעי המדינה, משאבי אנוש, קרימינולוגיה ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי מדעי החברה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?