מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
המגמה למדיניות ומנהיגות חברתית במגוון התמחויות
מיקום בארץ: כפר סבא
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
אל תתפשר על התואר שלך!
מיקום בארץ: תל חי
מכון שכטר למדעי היהדות
מכון שכטר למדעי היהדות
תואר שני ביהדות
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
האקדמיה של הצפון
מיקום בארץ: עפולה
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
טיפול, הנחייה, שינוי
מיקום בארץ: נתניה

לימודי מגדר

תואר ראשון בנשים ומגדר

מגדר הינו תחום אקדמי חדש יחסית, אשר חוקר את ההבדלים התרבותיים בין נשים וגברים. לימודי נשים ומגדר לתואר ראשון עוסקים בתהליכי הבנייה הסוציולוגיים, הפסיכולוגיים, הכלכליים, הפוליטיים, המשפטיים, וההיסטוריים בנושא מקומן של נשים בחברה ביחס לגברים. מגדר בעבר היה תחום מחקר פשוט יחסית, אשר עסק בעיקר בהבחנות החברתיות הבסיסיות בין נשים וגברים. בשנות השבעים של המאה העשרים, עם התקדמות המהפכה הפמיניסטית, החל מחקר אקדמי אשר בודק הבדלים נוספים בין הגברים והנשים ואינו מסתפק בהגדרות פשטניות. לימודי מגדר ונשים לתואר ראשון נוגעים למגוון תחומים, ובכלל זה לימודי היסטוריהלימודי סוציולוגיהלימודי אנתרופולוגיהלימודי משפטיםלימודי תקשורתלימודי פילוסופיהלימודי ביולוגיהלימודי כלכלה ולימודי מדעי המדינה, ונחשבים למרתקים במיוחד. 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון BA במגדר - מידע כללי

תחום לימודי נשים ומגדר לתואר ראשון מניח שבכל תחומי המחקר, מסורתי ומודרני גם יחד, נשים אינן זוכות לייצוג שוויוני של דעותיהן. לימודי תואר ראשון במגדר משלבים בין ידע אקדמי מתחומים מגוונים במדעי הרוח, מדעי החברה והאמנויות, וזאת על מנת לחקור בצורה יסודית את ההשלכות השונות שנובעות מהעלמת הקול הנשי. מוקד נוסף של לימודי תואר ראשון בנשים ומגדר הוא בחינת הסיבות ההיסטוריות להדרה של נשים ומיעוטים אחרים, וכן דרכי ההתמודדות השונות. בנוסף לכך, לימודי נשים ומגדר מציעים סדר יום מחשבתי, מחקרי ואינטלקטואלי שיווני יותר, עם תפישות חדשות בנושא גבריות, נשיות, והיחסים בין המינים. השילוב של גורמים אלו מביא להכרה גוברת בחשיבותם של לימודי מגדר לתואר ראשון, וזאת כחלק מתפישת עולם אקדמית אשר עוסקת במחקר מעמיק של ההבדלים בתפקיד המגזרי בין גברים ונשים.

ללמוד מגדר לתואר ראשון - משך הלימודים והתעודה

לימודי נשים ומגדר אורכים שלוש שנים, ומזכים בתואר בוגר אוניברסיטה תואר ראשון B.A בתוכנית ללימודי נשים ומגדר.  

לימודי מגדר ונשים לתואר ראשון - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

טרם ההחלטה היכן ללמוד, מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, התנאים הפיזיים כמו גודל הכיתות, הפילוסופיה העומדת מאחורי תוכנית לימודי נשים ומגדר לתואר ראשון, האם ישנו מסלול לימודי ערב, וכמובן שכר הלימוד והמלגות המוצעות. תנאי הקבלה אינם גבוהים, אולם הדבר מצביע על ביקוש נמוך ולאו דווקא על רמת הקושי האינטלקטואלית במהלך לימודי מגדר לתואר ראשון.

ללמוד מגדר לתואר ראשון BA - תואר דו חוגי מרתק

לימודי נשים ומגדר לתואר ראשון אפשריים רק במסלול דו חוגי, כלומר על הסטודנט לבחור תחום לימודים נוסף, אשר חייבים להיות תחום ספציפי ואינו יכול להיות תוכנית רב תחומית אחרת. בנוסף, במסגרת לימודי התואר הראשון  של לימודי נשים ומגדר יש לבחור שלושה מסלולי לימוד מבין ארבעה אפשריים: מדעי הרוח, אומנויות, מדעי החברה ומשפטים. לימודי התואר הראשון נועדו לשם היכרות עם הנושא בכללותו, ומי שמבקש להעמיק בלימודי נשים ומגדר, בדרך כלל ממשיך ללימודי תואר שני.

תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר- נושאי הלימוד

לימודי תואר ראשון בנשים ובמגדר, בדומה ללימודי תואר ראשון בכל תחום, מתחילים בקורסי ליבה, המציגים קשת היסטורית רחבה בנוגע למיקומן וייצוגן של הנשים, ותיאוריות פמיניסטיות מגוונות. ייצוג הגוף הנשי באמנות המודרנית, מבוא לפילוסופיה פמיניסטית, שיטות מחקר פמיניסטיות במדעי החברה, מגדר וחברה, ופמיניזם וחברה בישראל הם רק חלק מהקורסים המוצעים במסגרת לימודי תואר ראשון במגדר ונשים.

הקורסים המוצעים במסגרת לימודי הבחירה בתואר ראשון בנשים ומגדר הם רבים ומגוונים, ובהם הפוליטיקה של מיניות ותקשורת, הזהות, פוליטיקה ונשים פלסטינאיות בישראל, מעמד הגבר בסביבה פמיניסטית, פוליטיקה ומגדר בקרב יהודי האימפריה העותומאנית, ביולוגיה ומגדר, ביוגרפיה ואוטוביוגרפיה נשית בקולנוע הישראלי, ניתוח סרטים בנושא נשים בעולם הערבי והאסלאם, פמיניזם צרפתי עכשווי, היבטים בהיסטוריה של המיניות באירופה בימי הביניים ובראשית העת החדשה, ויבטים חברתיים של רפואה, מגדר ופריון.

ללמוד מגדר ולימודי נשים לתואר ראשון - לימודי המשך 

לימודי נשים ומגדר לתואר ראשון הם רק ההתחלה האקדמית, וישנם מוסדות המציעים לימודי תואר שני בתחום זה. אפשרויות לימודי תואר ראשון נוספות הם לימודי מדעי הרוח, לימודי פסיכולוגיה, תקשורת, לימודי אמנות ועוד. כמובן שניתן להמשיך ללימודי תואר שני בתחום שונה, ובמקרה זה נקודות הזכות מלימודי התואר הראשון ייזקפו לזכות הסטודנט, ויקצרו את משך הזמן הדרוש ללימודי תואר נוסף.

שירות אישי חינם
לימודי מגדר
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?