מוסדות לימודים
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המרכז לרפואה משלימה
מיקום בארץ: עכו

לימודי טאי צ'י

תעודת העשרה בטאי צ'י וצ'י קונג

טאי צ'י וצ'י קונג הן אמנויות סיניות בתחום התנועה והמודעות, ומטרתן היא לטפח את הגוף, הצ'י, והמודעות. לימודי טאי צ'י וצ'י קונג מקנים כלי רב עוצמה לפיתוח המודעות, אשר במזרח נחשבים אף לכלי ריפוי רשמי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס טאי צ'י צ'י קונג - מהם הטאי צ'י והצ'י קונג?

צ'י קונג הינה אומנות סינית עתיקה, המתמקדת בשיפור זרימת האנרגיה בגוף על ידי תנועות רכות ועגולות המדמות תנועות של בעלי חיים. לימודי טאי צ'י הינם למעשה הרחבה של צ'י קונג, וכוללים בנוסף גם לימודי אומנות לחימה. בדומה לשאר אומנויות הלחימה הסיניות, גם טאי צ'י מתרכז בתנועות גוף נכונות וזיהוי כוונותיו של היריב, ולכן לימודי טאי צ'י פתוחים גם בפני מי שאין להם שרירים חזקים במיוחד או גוף גדול ומסיבי.

על ידי אימוץ של טאי צ'י וצ'י קונג כדרך חיים ניתן לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית, על ידי השגת ריכוז ורוגע. ישנם מחקרים רבים המאוששים טענה זו, ולימודי טאי צ'י וצ'י קונג מסייעים בשיפור מערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכות השרירים והעצבים, שיפור האנרגיה הפנימית, ריפוי בעיות גב ומפרקים, הורדת מתחים, חיזוק ביטחון עצמי, וכן הסדרה של לחץ הדם.

לימודי טאי צ'י וצ'י קונג - מה לבדוק לפני שנרשמים? 

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי טאי צ'י וצ'י קונג , אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי טאי צ'י וצ'י קונג לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

לימודי טאי צ'י וצ'י קונג מוצעים במגוון רמות, מרמת מתחילים ובה הקורס אורך פגישות ספורות, ועד לימודי טאי צ'י וצ'י קונג למתקדמים המזכים בתעודת מטפל מוסמך בטאי צ'י וצ'י קונג , ואלה אורכים שנתיים עד שלוש בהתאם לתוכנית הלימודים. ניתן לשלב לימודי טאי צ'י וצ'י קונג עם לימודים אחרים מתחום הרפואה המשלימה דוגמת מדיטציה, לימודי רייקי או לימודי שיאצו, או כחלק מלימודי רפואה הוליסטית או לימודי רפואה סינית.

ללמוד טאי צ'י צ'י קונג - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי טאי צ'י וצ'י קונג עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים מתחומי ידע רבים. יש שוני בין לימודי רמת מתחילים ורמת מתקדמים, מן הסתם, אך בדרך כלל לימודי טאי צ'י וצ'י קונג כוללים קורסים בנושא פיתוח מודעות עצמית, פילוסופיה סינית, שיטות נוספות של מדיטציה בתנועה מסין, היסטוריה של טאי צ'י, עקרונות הרפואה הסינית המסורתית, וכמובן תרגול רב של השיטות.

קורס טאי צ'י וצ'י קונג - איפה ניתן לעבוד בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי טאי צ'י וצ'י קונג הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי טאי צ'י וצ'י קונג איכותיים ומיומנים, וניתן להדריך במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. 

שירות אישי חינם
לימודי טאי צ'י
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?