מוסדות לימודים

לימודי ספורט ימי

תעודת העשרה בשיט וספורט ימי

ישנם מגוון רחב של פעילויות וספורט אתגרי הקשורים במים ובשיט, ובהם השטת יאכטות, גלישת רוח, צלילה, גלישת גלים, ועוד. לימודי שיט וספורט ימי מאפשרים להכיר את המגוון הרחב של הפעילויות, ולבחור את תחום הספורט המתאים ביותר לפי ההעדפות האישיות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס ספורט ימי - מידע כללי

הים מהווה מקום מפלט לרבים, ומאפשר לקחת פסק זמן ולהירגע ממרוץ החיים. רבים בוחרים לבלות בים שעות רבות, ובילוי בכלי שייט שונים הפך לפופולארי בשנים האחרונות. אפשר לבחור בין קורס רכיבה על אופנוע ים המתאים לצעירים ברוחם, קורס צלילה חופשית אשר ידבר אל ההרפתקנים, או לשכור יאכטה ולחקור את החופים של מדינות הים התיכון בשלווה ובנחת. בכל מקרה, לימודי קורס בשיט וספורט ימי מאפשרים להיחשף לפעילויות מיוחדות ומאתגרות, ולצאת מהשגרה בבילוי יוקרתי ובלתי נשכח.

ישנו מגוון רחב של פעילויות אפשריות בשיט ובספורט ימי, ולימודי השטת סירות מפרש, משיטי אופנוע ים, שייט בסירות מפרש, השטת סירות מנוע, קורס גלישת רוח, משיטי סירות מהירות, השטת יאכטות משיטי ספינה למים חופיים, צלילה, מדריכי שייט, גלשני רוח, שייט בקטמרן, קורס גלישת גלים או לימודי תעודה לתעודת משיט הם רק חלק מהאפשרויות. מומלץ לבחור ספורט ימי בהתאם להעדפות האישיות, ולא רק כדי להיות חלק מהטרנד האחרון.

לימודי ספורט ימי - מה לברר לפני ההרשמה? 

לימודי קורס שיט וספורט ימי מוצעים במגוון רחב של מוסדות לימוד ברחבי הארץ, כאשר רובם מתרכזים לאורך מישור החוף. לפני בחירה במכללה ספציפית, מומלץ לבדוק את המיקום הגיאוגרפי ונוחות ההגעה, איכות סגל המדריכים ורמת הציוד המקצועי, תוכן הלימודים במדויק, מידת ההתנסות המעשית, וכמובן את גובה שכר הלימוד. ישנה אפשרות לשלם בעזרת הפיקדון הצבאי עבור לימודי קורס שיט וספורט ימי, אולם מומלץ לוודא זאת טרם ההרשמה.

ללמוד שיט וספורט ימי - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי קורס שיט וספורט ימי משלבת בין לימודים עיוניים והתנסות מעשית, מאחר וגם בים ישנם חוקים אשר חובה להכיר. בין הנושאים המשותפים לכל הקורסים בתחום שיט וספורט ימי ניתן למצוא את לימודי חוקי הדרך בים, עזרה ראשונה, מכונאות כלי שיט, מטאורולוגיה, תכנון נתיבי הפלגה, חבלים, היכרות עם כלי השייט השונים, ניווט, ניווט מכשירים, מפרשנות, קריאת מפות, מפעיל רדיו, תמרוני מנוע, עוגנים, משואות הצלה, ימאות, טווחים, מכשירי קשר ועוד. על מנת לקבל רישיון שיט יש לעמוד בהצלחה בבחינות של מנהל הספנות, משרד התחבורה, ומבחן מעשי בכלי השייט הרלוונטי.

לימודי ספורט ימי - אפשרויות ללימודי המשך

חובבי פעילויות האקסטרים והספורט הימי ימצאו עניין גם בקורס טיס וקורס צניחה, והמעוניינים למקד את עיקר פעילותם בסביבה המימית יוכלו להשתלב בקורס להכשרת מדריכי שחייה או בקורס הידרותרפיה

שירות אישי חינם
לימודי ספורט ימי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?