מוסדות לימודים
מכללת פסגות
מכללת פסגות
מרכז ללימודי שוק ההון
מיקום בארץ: רחובות, הרצליה, חיפה, ירושלים, באר שבע
מכללת טריידנט
מכללת טריידנט
לימודי day trader
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, ראשון לציון, אילת
מכללת מיטב
מכללת מיטב
לימודי שוק ההון
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
המכללה האקדמית אשקלון - היחידה ללמודי חוץ
המכללה האקדמית אשקלון - היחידה ללמודי חוץ
לימודי שוק ההון
מיקום בארץ: אשקלון
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ
מיקום בארץ: עמק הירדן
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
אקדמיה בהתאמה אישית
מיקום בארץ: ירושלים

לימודי מבוא לשוק ההון

תעודת העשרה בקורס מבוא לשוק ההון

שוק ההון משפיע במידה רבה על הפעילות העסקית בארץ ובעולם, ומי שרוצה להשתתף בפעילות מסחר חייב להיות בקיא בשוק ההון. לימודי קורס מבוא לשוק ההון מקנים ידע מעמיק על התחום המאפשר לאדם פרטי להתנסות בתחום או לבחור בצורה מושכלת את העסק בו ישקיע.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס מבוא לשוק ההון - מידע כללי

ענף הבנקאות ושוק ההון עוברים שינויים רבים בשנים האחרונות, וחשוב להכיר ולהבין כיצד שינויים אלו משפיעים על המשקיע הפרטי. שוק ההון הוא בעצם הדרך בה חברות מבססות את עסקיהן, על ידי גיוס הון באפיקים שונים. בנוסף לכך, שוק ההון מאפשר גם למשקיעים פרטיים בעלי הון עצמי נמוך להשקיע במגוון עסקים, וזאת על ידי שקיפות מלאה למידע, נזילות בהשקעה, והזדמנות ללקיחת סיכונים מחושבת.

לימודי קורס מבוא בשוק הון מציעים לכל אדם אפשרות להשקיע, ונותנים היכרות נרחבת עם שוק ההון על כל היבטיו. מסחר במניות, מסחר באג"ח, קרנות נאמנות, מסחר באופציות, תעודות סל ולימודי מסחר במט"ח הינם רק חלק מהתחומים הרבים בשוק ההון, ולפיכך יש צורך להסתייע באנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים על מנת להכיר את תחום שוק ההון לעומק. כמובן שבעלי רקע בכלכלה או עובדים מענף הבנקאות יהיו בעלי יתרון יחסי, אך כל אדם המעוניין להבין את המערכת הכלכלית בישראל ימצא בלימודי קורס מבוא לשוק ההון תועלת רבה.

ניתן ללמוד קורס מבוא לשוק ההון במספר רב של מכללות, אך יש לוודא תחילה את רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה. תנאי הקבלה אינם גבוהים, אך לימודי קורס מבוא לשוק ההון מבוססים על ידע מקדים בסיסי בכלכלה, ולכן מומלץ לערוך רענון בתחום לפני הלימודים, על מנת להפיק מהם את המרב. שיקולים נוספים בבחירת מקום לימודים הם שכר לימוד, מיקום גיאוגרפי ונגישות, גמישות בשעות הלימודים, והמצב הפיזי של מוסד הלימוד.

לימודי מבוא לשוק ההון - תכנית הלימודים

לימודי קורס מבוא לשוק ההון משתנים באורכם וברמת הלימוד שלהם בין המוסדות השונים, אך ברוב המקרים הם אורכים בין חודש לחצי שנה. ברוב מוסדות הלימוד תוכנית לימודי קורס מבוא לשוק ההון כוללת את הנושאים הבאים: ניהול נכסים, ניהול וייעוץ תיקי השקעות, שוק ההון הישראלי, אופציות, מיסוי, ניירות ערך, הכרת הבורסה, תעודות סל, קופות גמל, קרנות השתלמות, פקודות מסחר שונות בבורסה, ועוד. עם זאת, כאמור, כל מוסד מציע תוכנית לימוד שונה, ויש לבדוק זאת לפני ההרשמה. חלק ממוסדות הלימוד אף מציעים אפשרות ליישום בפועל של הלימודים, על ידי ניהול תיק השקעות וירטואלי.

ללמוד מבוא לשוק ההון - מה עושים בסיום הלימודים?

כל בוגר של לימודי קורס מבוא לשוק ההון זכאי לתעודת סיום מטעם המוסד בו למד, על פי תוכנית הלימודים הספציפית בה השתתף. בסיום קורס לימודי מבוא לשוק ההון כל בוגר יכול לנהל מעקב אישי אחרי החסכונות שלו ולעקוב אחרי הנעשה בשוק. בנוסף לכך, תוכנית הלימודים מקנה ידע המאפשר מסחרי עצמאי בבורסה, או השתלבות בחברת השקעות ועבודה כשכיר.

לימודי קורס מבוא לשוק ההון הם רק ההתחלה, ומומלץ לכל אדם הרוצה להבין את התחום לעומק להמשיך ללימודים מתקדמים יותר.לימודי קורסים ממוקדים בתחומים מסוימים כמו קורסי מט"ח, לימודי מעו"ף ואג"ח הינם דרך אחת לרכוש יותר ידע, ואפשרות נוספת היא לימודי תואר אקדמאי בבנקאות ושוק ההון באוניברסיטה או במכללה.

שירות אישי חינם
לימודי מבוא לשוק ההון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?