מוסדות לימודים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
תואר ראשון בהנדסה פרמצבטית - הנדסת תרופות בשיתוף חברת טבע
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
תואר ראשון בהנדסה כימית
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
תואר ראשון בהנדסת חומרים מתקדמים
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות

לימודי הנדסה כימית

תואר ראשון בהנדסה כימית

הנדסה כימית היא תחום מרתק, העוסק ביצור והפקה תעשייתית של כימיקלים. לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון עוסקים גם בהפיכת תהליך הייצור של חומרים חדשים ליעילים מבחינה כלכלית, ולכן נקראים גם בשם הנדסת תהליך. הנדסה כימית מתערבת בתהליך הייצור של רוב המוצרים בימינו, אם בשימוש בחומרי גלם מסורתיים אך בצורות חדשות, ואם ביצירת חומרי גלם חדשים לגמרי. הנדסה כימית משפיעה על כל תחום בחיינו, מאחר וכל חומר בסביבתנו עבר שינוי או מניפולציה כלשהי. לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית מקנים את הידע הדרוש לשם השבחת דלק, ייצור פולימרים ופלסטיק למגוון מטרות, ייצור בשמים ועוד. לימודי הנדסה כימית משיקים לתחום הנדסת חומרים, אך נפרדים במהותם. הנדסת חומרים עוסקת בטכניקות עיבוד של חומרים ויצירת חומרים ע"י כבישה, ריתוך ועוד, ואילו הנדסה כימית חוקרת את מהותם של החומרים מבחינה פיזיקאלית. הנדסה כימית מסורתית עוברת שינוי בימים אלו, עם המודעות הגוברת לתחום איכות הסביבה. גם תעשיית הננו טכנולוגיה ותעשיית המוליכים למחצה הם תחומים חדשים המתפתחים במהירות. 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון B.Sc בהנדסה כימית - מידע כללי

לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית מתעדכנים ללא הרף בהתאמה לצרכים המשתנים בשטח, ופותחים אפשרויות תעסוקה חדשות כל שנה
. הנדסה כימית צפויה להישאר תחום מבוקש ביותר בשנים הקרובות, הודות לטכנולוגיות החדשות המתפתחות ללא הרף, והביקוש העולמי לתוצרת שהולך וגובר עם הזמן.

לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית, בדומה ללימודי הנדסה אחרים, אורכים ארבע שנים ומזכים בתואר B.Sc בהנדסה כימית. הסטודנטים רוכשים ידע מקיף בתחום ההנדסה הכימית, המבוסס על הכשרה רחבה בתחומי מדע והנדסה. תוכנית הלימודים מתחילה בהקניית ידע במקצועות בסיסיים במדעי הטבע כמו מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, וביולוגיה. במקביל, נלמדים מקצועות המיוחדים ללימודי הנדסה כימית כמו בקרת תהליכים, מכאניקה של זורמים ותכנון ריאקטורים כימיים.

לימודי הנדסה כימית מעלים את תחום הכימיה לרמה אחרת. הלימודים מאוד נחשבים ומבוקשים ומכשירים את הדור הבא בתחום. לימודי הנדסה כימית עוסקים רבות במרכיבים כימיים, התנהגותם ויתרונם למדע ולעולם. מדענים רבים באים מתחום לימודי הנדסה כימית מתוך הבנה כי הם בקיאים בתהנהגות החומר ובאפיון שלו. הסטודנטים מוכשרים לחקר השדה הכימי ויצירת חומרים חדשים המסייעים לפיתוח טכנולוגי ומדעי. לימודי הנדסה כימית מהווים חלק מאוד חשוב בכל מערך תעשייתי ומביאים תובנות בתחום החומר הכימי. באמצעות לימודי הנדסה כימית תתוודעו לתחום חדש יחסית המבנה את המציאות הטכנולוגית בה אנו חיים. בעידן שלנו היום לימודי הנדסה משמעותיים מאוד ומגלים עולם ומלואו. 

ללמוד תואר ראשון בהנדסה כימית - מסלולי התמחות מרתקים

במהלך לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון ניתן להתמקצע במגוון התמחויות, כאשר ההפרדה למסלולים השונים נערכת בשנה השלישית מתוך ארבע. לימודי כימיה תרופתית עוסקים בפיתוח, ייצור ותכנון של תרופות, ותחום זה מאפשר השתלבות בענפים התעשייה הכימית והתרופתית, כולל חברות מסחריות העוסקות בדיאגנוסטיקה. התמחות נוספת  במהלך לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית היא הנדסת תהליכים, ובה בוגרי לימודי תואר ראשון יתכנן, יפקח ויבצע בדיקת מרכיבים חדשים.

אפשרות נוספת העומדת בפני מתעניינים בלימודי תואר ראשון בהנדסה כימית היא תואר כפול להנדסה כימית וכימיה, המכונה גם ננוטכנולוגיה. תוכנית זו מיועדת לסטודנטים מצטיינים, ומעניקה תואר בוגר B.Sc בכימיה ותואר בוגר B.Sc מוסמך בהנדסה כימית. לימודים אלה מוצעים רק במספר מצומצם של מוסדות אקדמיים ובעלי דרישות קדם גבוהות, כך שעל מתעניינים לתואר ראשון בתוכנית זו לבדוק היטב האם הם עומדים בתנאי הקבלה. לאחר סיום לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית ניתן להשתלב במגוון רחב של תחומים, מאחר וזהו תחום המתפתח במהירות ונוגע לכל תחומי החיים המודרניים. בוגר תואר ראשון יכול להשתלב בתעשיית התרופות, תעשיית המזון, תעשיית הפלסטיק, תעשיית הפטרוכימיה ועוד.

לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון B.Sc - תחילתה של קריירה מופלאה

לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית הם רק התחלת הדרך המקצועית, ומומלץ להשתלב בלימודי תארים נוספים על מנת להרחיב את הידע המקצועי ולהגדיל את אפשרויות התעסוקה. לימודי הנדסת חומרים, או לימודי ביוטכנולוגיה, הם אפשרות אחת, ואפשרות נוספת היא לימודי תואר שני בהנדסה כימית.

שירות אישי חינם
לימודי הנדסה כימית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?